Fotoradar w akcji - czy jest podstawa do odmowy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dostałem wezwanie do SM za wykroczenie, jakie zobrazowałem na fotomontażu:



Przez skrzyżowanie nie przejechałem. Fotoradar zrobił dwie fotki.

Czy w tym wypadku istnieje faktyczna podstawa prawna do ukarania mandatem? (SM podaje powód: przekroczenie linii warunkowego zatrzymania, blah blah blah....)

Mandatu nie przyjąłem, czekamy teraz na sąd grodzki

zdjęcie zapożyczone z facebookowego profilu Anuluj Mandat.

Dziękuję za opinię
  
 
sancho pansa walczył z wiatrakami podobne szanse są z fotoradarami
w grodzkim może potraktują Cię łaskawiej, ale doliczą se parę zł (ok 20) za koszta sprawy
  
 
to było urządzenie stacjonarne czy przenośne?


bo np. słynny tu i owdzie fotoradar strazy wiejskiej w Tarczynie oprócz zdjęcia kreci tez wideo z całego zdarzenia, wiec w takim przypadku można się wybronić
  
 
Fotoradar stacjonarny w Warszawie na Sobieskiego
  
 
to powinno być video jeszcze, zglos się i odwoluj
  
 
dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

achujtam z nimi, pożyjemy-zobaczymy
  
 
jest tam sygnalizacja? czy tylko linia warunkowego zatrzymania?
  
 
to, co widać na foto + sygnalizator to zdjecie dokladnie z tego miejsca!
  
 
Nie znam tego miejsca, ale...art. 129 Kodeksu Drogowego - mogą prowadzić kontrole w zakresie naruszania przepisów za pomocą urządzenia rejestrującego. No więc ja z tego zdjęcia wykroczenia nie widzę...jeśli jest to linia warunkowego zatrzymania to nie widać na nim warunków, które kazały by się zatrzymać przed linią, jeśli wjazd za sygnalizator na czerwonym, nie widać koloru nadawanego sygnału...
  
 
Dziękuję za poddanie pomysłu, drtomee
  
 
Proszzz
  
 
Dodam jeszcze, że jeśli na zdjęciu nie widać dokładnie kto kieruje a Ty nie wskażesz osoby, która prowadziła pojazd to sprawa wygra się sama, bo straż miejska/gminna nie ma uprawnień oskarżyciela publicznego z art. 96 § 3 k.w. Czyli sprawa trafia do sądu a tam sędzia umarza postępowanie gdyż wniosek o ukaranie kieruje nieuprawniony organ. Gdybyś chciał więcej szczegółów to tu jest dokładne uzasadnienie http://3obieg.pl/mandaty/blog/post/straz-miejska-z-mszany-dolnej-pograzona-przez-sad-w-limanowej