Auto wyejerestrowane a jezdzi !!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomocy!! Niedawno zakupiłam opla tigrę 1,4.. i dowiedziałam sie od pewbej osoby ktora je miala ze auto zostalo wyrejestrowane wszystkie dokumenty mam CZYLI:dowod rejestracyjny, oc i preglad.. czy za to ze bede nim jezdzic groza mi jakies problemy? Dodam ze jestem 3 osoba lktora zakupila te auto ( po dowodzie rejestracyjnym) napiszcie jalie problemy moga z tego wyniknac, gdy bede do eksloatowac, albo jakies inne wyjscie, bo te autko to igla i szkoda mi jej pomocy
  
 
nie wiem jak to jest ale jak dla mnie jak całkiem wyrejestrowane to jakby wyzłomowane więc nie mozna jeżdzić.

ale to sie musi ktoś mądrzejszy wypowiedzieć
 
 
Zgodnie z prawem auta nie mozna wyrejestrować , jedyna możliwośc to oddanie pojazdu do stacji demontazu która wystawi zaswiadczenie pozwalające wyrejestrować samochód. Urząd wyrejestrowując pojazd zabiera tablice rejestracyjne i odcina naroznik dowodu rejestracyjnego , przynajmniej tak bylo jeszcze do niedawna. Jezeli masz cały dowód rejestracyjny to pojazd nie może być wyrejestrowany. Przynajmniej jezeli zostało to zrobione legalnie , choc w naszym kraju wiadomo jak jest to wszystko inne tez jest mozliwe...
  
 
Zgadzam się nie można zarejestrować wyrejestrowanego pojazdu. Zgodnie z art. 79. ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, wyjątki stanowią pojazdy:

odzyskane po kradzieży
zabytkowe
mające co najmniej 25 lat i uznane przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji
ciągnik i przyczepy rolnicze
wywiezione z kraju lub sprzedane za granicą
  
 
a ile kosztuje teraz ponowne zarejestrowanie samochodu?
  
 
Wyrejestrowany samochód nie jest dopuszczony do ruchu, a więc przy ewentualnej kontroli policji prawdopodobnie taki samochód odholowany byłby na parking policyjny.
  
 
Ponowna rejestracja nie powinna być jakoś bardzo droga,to zależy czy masz jakieś zaległe składki OC,tutaj jest największy problem i warto dowiedzieć się szczegółów od swojego TU.
  
 
zgodnie z prawem nie można jeżdzić wyrejestrowanym samochodem. Grozi za to wysoka kara.
  
 
Dobra... ja nadal twierdze ze ten Opel Tigra nie zostal wyrejestrowany .

Osoba która go sprzedala i poinformowala ze zostal "wyrejestrowany" pewnie miała na myśli ze została zgłoszona sprzedaż w wydziale komunikacji... Tak wlasnie często słyszę od osob ktore sprzedaly auto ze idą/jadą itp do wydziału komunikacji go wyrejestrować... a to nie wyrejestrować tylko zgłosić sprzedaż , auto wtedy nie zostaje wyrejestrowane tylko odnotowana zmiana wlasciciela pojazdu. Ot cała zadyma o nic jak dla mnie