Gaźnik od PF 125

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio widziałem postaw którym ktoś napisał że gaźnik od Pf 125 jest lepszy niż orginalny ładowski, tak sie składa że mój sąsiad ma nieużywany gaźniczek od PF i nie ma oporów przed daniem mi go, dlatego też chcałem spytać czy pasi on bez problemu do 2107 czy trzeba dopasowywać w jakiś tajemniczy sposób, aha i jeszcze jedno, między gaźnikiem a resztą silnikazauważyłem brak uszczelki, w sensie wygląda na to że poszła z dymem, jaki może mieć to wpływ na ładną ?
 
 
brak uszczelki = za duzo powietrza chociazby. ALe skoro auto jezdzi......

a gaznik od kredensa... hm... nie slyszalem o jaks ego nadzwyczajnych waloroach...
  
 
nie no chodzi mi tylko o to czy pasi bo mój sie rozp....
 
 
Pasuje- a jesłi to weber to będzxie na pewno lepszy
Paweł
  
 
Na kolektor napewno bedzie pasowal, moze jedynie byc koniecznosc wymiany szpilek mocujacych gaznik do kolektora (lada ma chyba dlizsze, takie jak pod Webera ADF w mirafiorce) a DF krotkie, ale to pikus. Jezeli chcesz zeby autko lepiej chodzilo to konieczne bedzie przeregulowanie tego gaznika pod silnik lady ale o tym chyba nie musze wpsominac. I nie wiem czy bedzie Ci pasowala na gaznik od Dfa puszka filtra powietrza.
  
 
Szpilki nalezy uciac, a kolektor nieco rozszlifowac (fiat am wieksze przeloty) tuz pod gaznikiem. Puszka filtra wymaga przerobki. Gaznik od Poldka ma Bastek w Samarze i ja w 2107. Pali zdecydowanie wiecej, ale kopa tez ma lepszego. Gazniki te sa czysto mechaniczne nie wystepuje wiec efekt naglego przyspieszania po otwarciu sie drugiej przepustnicy. Wchodzi na obroty plynnie. Trzeba jednak stwierdzic, ze gaznik Lady 2107 jest nowoczesniejszy, ale co Weber to Weber!
jasiu
P.S.
w moim gazniku mam przetoczone i wypolerowane przeloty, dysze 125/150. przy dynamicznej jezdzie pali ok 10. jadac spokojnie na trasie schodzilem ponizej 7.
  
 
mam pytanie czy do poloneza podejdzie gaznik od łady i czy będzie polonez zgaznikiem mniej palił. a jak podejdzie to od jakiej lady
 
 
Tak. Slyszalem, ze czesto zakladano gazniki Lady. Tu juz nic nie trzeba szlifowac, nalezy jednak wymienic szpilki na dluzsze. gaznik powinien pasowac od kazdej Lady, mysle jednak, ze najlepiel bedzie znalezc taki bez sterowania ekonomizera, lub kupic jeszcze modul, zaworek i obawic sie z kablami.
Jasiu
  
 
No i gaźnik poloneza ma tę różnicę, że dźwignia przepustnic działa w drugą stronę. Trzeba to przemyśleć.
 
 
Nie przemyslec, tylko przespawac do gory i wszystko jest OK.
jasiu