Moze glupie pytanko...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy slyszycie w samocodzie przy ruszaniu, naglym hamowaniu chlupot benzyny przelewajacej sie po baku?
Robert
  
 
Kiedys juz byl poruszony ten temat. Zaciekawil mnie bo kilka razy slyszalem to u siebie ale najwyrazniej ustalo (moze tylko w zime??). Tez jestem za tym, ze jest to chlupot benzyny tylko dlaczego nie zawsze?
Moze na wzor autek WRC mamy tak skonstruowane baki by benzyna nie mogla sie bezwladnie przemieszczac tylko wykonanie koreanskie i nie zawsze dziala...
  
 
Ja juz dzis to sprawdzilem i jestem pewny, ze to benzyna. Mam okolo 65% objetosci zbiornika. Wiem, ze powinny byc w zbiorniku przegrody uniemozliwiajace taki swobodny przeplyw paliwa. Nawet w Polonezie to montuja!!! Juz zaczalem podejrzewac poprzedniego wlasciciela o kupno jakiegos baku lewego od blacharza rzemieslnika. I tak jezdze na gazie, wiec potem bede tankowal ciut wiecej niz rezerwa. Moze wtedy to ustanie. Cieszy mnie to, ze to jednak paliwo, a nie np woda po deszczowych dniach. Dzieki Ptaszyna za odpowiedz, poprawila mi humor - rowny z Ciebie gosc
  
 
Ooo, toz to przeciez moze zalezec od poziomu benzyny!!
Dlaczego wczesniej na to nie wpadlismy?
Tak czy inaczej, od kiedy mam gaz a benzyny nie wiecej niz 15 litrow juz nie slychac chlupotania. Panowie (i Pani), montujcie gasss!
  
 
Hmmm.... Moze jestem gluchy, albo za glosno muzyczki slucham, bo NIGDY nie slyszalem chlupotania benzyny..... Moze zagluszyly ja stuki z zawieszenia albo wycie silnika a moze trzeszczace elementy plastikowe we wnetrzu ... nie wiem...
  
 
A u mnie chlupało i już przestało.
A wystarczyło tylko przetkać..... odpływy wody z tylnych drzwi.
Wylało się parę dobrych litrów
  
 
U mnie na szczescie to na pewno jest benzyna .
  
 
Juz wiemy skad roznice w wadze samochodow, woda w kierunkach, woda w drzwiach... w sumie trageddia.
  
 
Czółkiem!
Zawsze trzeba mieć "ciut nad rezerwą" pompa przy gazie równierz pracuje!
Acha, trzymanie sosu w baku pod górną kreską to błąd! Oktany się gubią. Powinno się uzupełniać wachę w miarę możliwości dość często a raz powiedzmy na 3 miechy wyjarać benz do głębokiej rezerwy i dolać nowej.
to nie na temat aLE ZARAZ OBOK
Pozdrawiam (po piwie) ale nie żartujący Wicio
  
 
Sprawdzilem tez drzwi boczne przod i tyl. Z przodu jest uszczelka od spodu mocowana na 4 plastikowe zaciski. Pod nia zbiera sie brud i on zatyka czasem odplyw wody. Dlatego mozna potem wylac nawet okolo 1 litr. Kolega w ogole wywalil uszczelke... Ja sie zastanawiam. Moze faktycznie wiecej z niej utrapienia niz pozytku.
  
 
Ptaszyna nie zapominaj o gasssssie w butli a czsem i w kołach
  
 
Ale po zamontowaniu butli z gazem wlasnie przestalo!!!
A w kolach mam gaz w fazie lotnej.
Apropos, dzial GAZZZ juz zaczyna zyc.
  
 
Nie chodziło mi o chlupotanie i inne takie, tylko o masę samochodu
  
 
Tak to jest jak mnie sie budzi w srodku nocy...
Nie zapominaj o tym, ze za to w baku benzynka malo wazy a litr gazu ponizej 1kg!
  
 
Za to azot w kołach troszku więcej od powietrza ...
i tak można jeszcze długo...
  
 
A czerwone nakretki na wentyle sa lzejsze od czarnych!