Mk 7 lozysko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ponawiam temat prosze o rady wymienilem trzy lozyska w prawym tylnym kole w ciagu pol roku i nadal mi szumi co to moze byc
  
 
Masz bębny czy tarczobębny?
  
 
Albo takie łożyska albo zły montaż lub najbardziej prawdopodobne piasta ma luz i wymiana łożyska nić nie daje.
A co ma za znaczenie tarcze czy bębny łożysko jest takie same tu jak i tam
  
 
Lozyska dobrej firmy pierwsze sam montowalem nastepne dwa mechanik chyba to wina piasty moze ktos ma piaste do kombi mk7 to chetnie przytule
  
 
Przy tarczobębnie luz wyrabia się na czopie...przy bębnie wyrabia się w bębnie bo piasty jako tako nie ma
  
 
Mam bębny.Bębny też nowe zmieniałem całe hamulce przód i tył więc zostaje piasta
  
 
CZOP rozróżniajcie piaste od czopa...
  
 
Kuzwa mam juz dosc. Znowu oba tylne kola maja luzy z gory na dol. Lozyska niedawno wymieniane i znow slychac je ze leb chce uj...c. Bebny nowe czy to moga byc te czopy na ktore zaklada sie beben. Prosze o porady bo nie daje juz rady.
  
 
na bank czop. przerabialrm ten temat kiedys u siebie bo wymiana samych bebnow nic nie dala...
  
 
Dzieki kolego. Jutro zamowie nowe czopy nowe lozyska i mysle ze wkoncu bedzie normalnie. Pozdrawiam
  
 
Wymienilem czopy dalem nowe lozyska ale zauwazylem ze kiedy wprasowalem pierscien w jednym bebnie to on obraca sie i ma luzy. Czy to znaczy ze beben bedzie do wymiany.
  
 
W takim wypadku raczej by wypadało, ewent na klej możesz go wcisnać.
  
 
Nic na klej,on ma być wprasowany jak tuleja w wahacz !!
  
 
Nie nie kleju nie bede dawal. Ale jakim sposobem on sie obraca skoro ciasno wchodzil
  
 
Ten pierścień ma być wprasowany i nie do ruszenia,na stałe,NA AMEN

Zasada jest taka,nowe bębny,nowe komplety łożysk z pierścieniami,jeśli się rusza to nabiłeś nowe pierścienie na stare bębny.

[ wiadomość edytowana przez: sklave dnia 2014-11-01 08:00:18 ]
  
 
Tzn.jeśli wymieniam łożyska to pierścieni nie wybijać?A ja za każdym razem wybijałem!!!Bębny nie są stare mają max 4 miechy a już któryś raz wymieniam łożyska i wybijałem za każdym razem pierścienie.Czuję że znów muszę kupić nowe bębny,łożyska i zrobić to na nowo
  
 
Cytat:
2014-11-01 09:41:33, slawek75 pisze:
Tzn.jeśli wymieniam łożyska to pierścieni nie wybijać?na nowo



Nie wybija się przy wymianie łożysk,nie wiem co Ci przyszło do głowy,ja zakupiłem nowy komplet bębnów,łożysk wraz z pierścieniami,pojechałem do mechaniora na praske,dałem na ćwiartke i mi zazbroił bębny w pierścienie a reszte zrobiłem sam.
Narobiłeś bałaganu wybijając te pierścienie,teraz tylko zakup nowych bębnów
Te bębny wywal i zrób tak jak napisałem,te pierścienie są montowane na wieki i tego się nie wymienia,szybciej ruda zechla esa niż pierścień się wytrze.

[ wiadomość edytowana przez: sklave dnia 2014-11-01 13:23:13 ]
  
 
Dzieki kolego za rady. Czyli nowe bebny i naprzod. Jeszcze raz dzieki