Ubezpieczenie klasyka 25lat -70% od naszego OC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wczoraj wykupiłem ubezpieczenie OC za mojego fiata 127 zapłaciłem za rok 115zł w PZU, pewnie już niektórzy słyszeli ale warto napisać.
Co trzeba spełnić:
- mieć auto powyżej 25lat
- być zrzeszonym w klubie który należy do PZM, karta jest wydawana automatycznie po opłaceniu składki. Wysyłają do PZM zlecenie i po ok miesiącu można odebrać. Większość z nas tak i gdzieś przynależy więc dodatkowych kosztów nie ma, a przy kilku autach to już się opłaca zapisać.
- co najważniejsze zniżka jest 70% od naszej dotychczasowej składki
- nie można mieć żadnej kolizji w poprzednim roku
plus kilka
- nie można mieć działalności gospodarczej

Byłem w kilku PZU i nie wiedzieli o co chodzi dopiero u www.formanowski.com z poznania załatwiłem to od ręki. Nie jest to żadna tam reklama, zapewne w każdym mieście nie będzie problemu, choć ja się nabiegałem zanim trafiłem tam gdzie mieli pojęcie o dodatkowych 70%
  
 
Też mi się udało w PZU ubezpieczyć 128 za 160 zł OC z NW - tylko trzeba mieć kartę klubową
  
 
zajebiście malucha se ubezpiecze za pół darmo bo ma już 27 lat stary dziad
  
 
Ja mam działalność gospodarczą i z 5 samochodów w ten sposób ubezpieczonych-co ma piernik?
  
 
padło takie pytanie podczas płacenia OC to też napisałem, może chodzi o to że auto nie może być wykorzystywane w jaki kolwiek na działalność gospodarczą.
  
 
Mi się tak nie udało ubezpieczyć 29-letniego 126p. Powiedzieli, ze musi być zarejestrowany jako zabytek (zółte tablice rejestracyjne), mój jest zarejestrowany zwyczajnie.
  
 
Cytat:
2014-09-24 14:28:56, R1-E pisze:
Mi się tak nie udało ubezpieczyć 29-letniego 126p. Powiedzieli, ze musi być zarejestrowany jako zabytek (zółte tablice rejestracyjne), mój jest zarejestrowany zwyczajnie.


zabytkowe tablice nie są warunkiem!!
ja mam wszystkie moje stare auta tak ubezpieczone a żadne nie jest na "żółtych" - idź złożyć reklamację do kumatego agenta/biura
  
 
Cytat:
2014-09-21 19:58:39, Try3ek pisze:
padło takie pytanie podczas płacenia OC to też napisałem, może chodzi o to że auto nie może być wykorzystywane w jaki kolwiek na działalność gospodarczą.




Jeden z tych wozów mam wpisany do działalności gosp.
  
 
Jakbyscie mieli problemy to proszę o priv. Podeślę kontakt do człowieka z PZU który ubezpieczał mnie "zdalnie".
  
 
A jak się zapisać i gdzie najlepiej się "zrzeszyć"?
  
 
Ogólnie to najlepszym patentem do OC jest AP Polski bo oni to mają podpisaną umowę od lat z PZU tyle, że dostać tam rekomendację to trzeba swoje wychodzić i się naprosić by dali, chyba że ma się 2 znajomych w komisji to idzie to zrobić od łapy.
Ogólnie to polecam zobaczyć gdzie mają sekcje zabytków w automobilklubach a następnie pójść na spotkanie i powinni powiedzieć jak się stać aktywnym członkiem klubu. Zwykle chcą by tam trochę się podzielać na imprezach, potem trzeba zapłacić składkę członkowską i dostaje się legitymację.
  
 
ja do kieleckiego zapisalem sie bez problemu, jezdzielem regularnie na superoesy i tyle
  
 
Jeśli chcesz się zapisać do automobilklubu tylko w celu uzyskania zniżek w PZU, to sprawdź w PZMocie jakie AK działają w Twojej okolicy i idź do tego w którym jest najniższa składka członkowska. Gdyby robili jakiekolwiek problemy, to idź do konkurencji, ale nie sądzę żeby robili, bo członek który tylko płaci składki, niczego nie chcąc w zamian i nie pokazujący się na zebraniach to dla nich ideał

We Wrocku zapisałem się do Sparty, ale wyłącznie ze względu na to, że miałem bliżej do ich siedziby. Składka 60zł, a OC za cały rok (za 126p) w PZU kosztowało 97zł, więc oferta naprawdę opłacalna.
  
 
mnie się nie opłacało z takimi kombinacjami bo Generali dało oc taniej niż z tymi zniżkami z PZU
  
 
Cytat:
2015-01-13 22:28:44, rosck pisze:
mnie się nie opłacało z takimi kombinacjami bo Generali dało oc taniej niż z tymi zniżkami z PZU


ile dokładnie ?
  
 
Cytat:
2015-01-15 11:24:52, mar125 pisze:
ile dokładnie ?




197zł na rok w jednej racie... a pzu 460zł za zastavę 1100
  
 
Cytat:
2015-01-17 00:06:23, rosck pisze:
197zł na rok w jednej racie... a pzu 460zł za zastavę 1100



ze znizkami 70% zaplacilbys w pzu 138 pln
  
 
no tak ale doliczyć trzeba jeszcze za składki w pzm... i na jedno wychodzi chyba że ma się więcej takich klasyków
  
 
Niestety od dnia dzisiejszego tylko samochody na żółtych tablicach będą mogły być ubezpieczane z tą zniżką. W komunikacie PZU podano także że przy kontynuacji ubezpieczenia zniżka nie będzie uwzględniona. PZM zamierza wystąpić do PZU o przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.
  
 
byłem wczoraj załatwiać oc do dupowozu i przy okazji pytałem czy pani agentka wie coś na temat decyzji PZU. powiedziała ze nie może zawierać nowych umów jeśli samochód nie ma żółtych tablic... lecz kontynuacje możne wystawić bez problemu ;/

Cytat:
2018-12-19 10:30:10, Besslein pisze:
Niestety od dnia dzisiejszego tylko samochody na żółtych tablicach będą mogły być ubezpieczane z tą zniżką. W komunikacie PZU podano także że przy kontynuacji ubezpieczenia zniżka nie będzie uwzględniona. PZM zamierza wystąpić do PZU o przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.