Gdzie polecacie wykupienie polisy OC i AC?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

jestem tu nowy, mam do was pytanie gdzie polecacie wykupienie polisy OC i AC?
  
 
Wypowiem sie co do OC, bo w tym temacie mam doświadczenie:

Ogólnie nie ma co patrzeć na renomę firmy (bo nie Ty będziesz się z nią użerał tylko ewentualny poszkodowany), można brać po prostu najtańszą ofertę. Z cenami jest różnie, zależy od wielu czynników (np. ja mam jedno auto w Aviva, a drugie w Generali - taka ciekawostka - tam składka maleje wraz zwiekiem auta)



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-09-27 07:24:19 ]
  
 
ale chyba jednak cena troche gra tu role, bo może nie ja bedę sie użerał ale różnią się zakresy ubezpieczeń, prawda?
  
 
Nie sugeruj się tym czy firma jest renomowana czy nie, najistotniejsze są warunki szczegółowe, często jest tak że płacisz mniej jednak w zamian coś nie zostało ujęte pakietem i wtedy kicha. Porównując oferty patrz na zakres ubezpieczenia, lepiej nawet odrobine dopłacić ale mieć pewność, że jesteś właściwie ubezpieczony. I tutaj mała uwaga - to, że ubezpieczenie jest droższe wcale nie musi oznaczać, że polisa zawiera szerszy zakres ubezpieczenia.
  
 
Tutaj mogę się zgodzić,postaw na firmę która zaoferuje Ci najkorzystniejsze warunki,wtedy ma to sens bo w praktyce i tak każda z nich działa niemal identycznie,wiec renomą nie sugeruj się tak do końca.
  
 
Jeśli kupujesz tylko i wyłącznie OC to wybieraj jak najtańsze. Mój wcześniejszy post tyczył się pakietu ubezpieczeń jak byś chciał brać samo OC bierzesz najtańsze, bo tak naprawdę zakres ubezpieczenia OC narzuca ustawa i tutaj ubezpieczyciele nie wiele mogą zmienić, co innego w AC gdzie swoboda ustalania zakresu ubezpieczenia i wyłączeń jest dosyć swobodna.

[ wiadomość edytowana przez: Krucek dnia 2014-10-14 08:50:59 ]
  
 
Ja swoje OC wykupiłem w Avivie. Już któryś rok się u nich ubezpieczam i jestem zadowolony. Z roku na rok mają coraz ciekawsze oferty dla mnie.
  
 
Ktoś wspomniał o PZU,a akurat co do nich opinie są mocno podzielone,jak się na to zapatrujecie,faktycznie polecacie? Czy AC wychodzi tam aż tak korzystnie?
  
 
Ja mam LINK4 jestem współwłaścicielem więc musiałem posłuchać rad mojego ojca
  
 
A moze ktoś ubezpieczał jużw Proama? Bo ostatnio czytam wiele pozytywnych opinii na ich temat,wiec pytam także Was o zdanie,stawki mają całkiem przyzwoite.
  
 
Trzeba porównać różne oferty, ale jak się nie ma wyrobionych zniżek, to może się opłacić pakiet. Szczególnie z NNW wydaje się rozsądną opcją, bo przecież tego nikt nie wie - tragedia może spotkać każdego. Ja wybrałam z mini-AC, bo nie garażuję auta, więc najbardziej boję się kradzieży.
Trzeba się targować, dopytywać - wiem, że mało kto pasjonuje się tematem ubezpieczeń, ale to jest konieczność, żeby zapewnić sobie spokój ducha - czego sobie i Wam życzę!


[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-01-22 23:15:35 ]
  
 
Najlepiej w takim, w którym nie będzie większego problemu z uzyskaniem odszkodowania.. lepiej zapłacić więcej niż później się męczyć.. ja mam wszystko w PZU i dobrego agenta, zniżki dodatkowe i polisy konkurencyjne z directami...
  
 
Cytat:
2016-01-22 21:53:09, FranciszekBodo pisze:
Najlepiej w takim, w którym nie będzie większego problemu z uzyskaniem odszkodowania.. lepiej zapłacić więcej niż później się męczyć.. ja mam wszystko w PZU i dobrego agenta, zniżki dodatkowe i polisy konkurencyjne z directami...



Kilka miesięcy temu sytuacja na rynku ubezpieczeń zmieniła się za sprawą BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkód. To wprowadzony przez większość towarzystw standard w likwidacji szkód, który sprawia, że nie będziesz miał problemu z uzyskaniem odszkodowania. Wypłaci je ubezpieczyciel, u którego sam kupiłeś polisę, a nie jak było to wcześniej, firma, w której polisę miał sprawca.
Oznacza to, że śmiało możesz porównać wszystkie oferty towarzystw, które oferują BLS i śmiało wybrać najtańszą z nich. Porównanie cen znacznie ułatwia internetowa porównywarka.

Pozdrawiam,
Ekspert Superpolisa.pl

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-01-31 12:00:26 ]
  
 
Ja zawsze wybieram najtańszą dostępną opcję Póki co nie miałem z problemów z wypłatą odszkodowań
  
 
a miał ktoś z Was styczność z Compensą??
  
 
Tutaj każdy przypadek będzie inny,podobnie jak historia kierowcy oraz cena w zamian za ubezpieczenie OC lub AC. Polecam skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek gdzie będziemy mieli dokładnie podane wyliczenie,koszty ubezpieczenia,tym sposobem oszczędzimy czas.
  
 
Ja szukam na porównywarkach.W tym roku najsensowniej policzył mi Oc kalkulator cuk. Ale to każdy musi sobie sam sprawdzić.
  
 
Tego typu kalkulatory OC też są pewnym wyznacznikiem i pomocą podczas obliczenia składki, ale faktycznie musimy uwzględnić kilka elementów jak doświadczenie jako kierowca czy rocznik i pojemność silnikowa samochodu, więc każdy przypadek będzie inny.
  
 
Sprawdź w PZU, nie raz trafiają się bardzo dobre oferty
  
 
I nie raz mają też zdecydowanie drożej, wszystko tak na dobrą sprawę zależy od konkretnego przypadku danego kierowcy i nie można uogólniać. Sam bazuje na kalkulatorach OC i dobrze na tym wychodzę