DOHC + Abimex.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kupiłem Poloneza 1,6 GLI z jednopunktowym wtryskiem Abimex. zauważyłem że "zbiera" się dużo lepiej niż wersja gaźnikowa (GLE). czy ktoś próbował połączyć DOHC z Abimexem?
  
 
Spotkałem się z taką profanacją DOHC. Ale bardzo słabe połączenie. Może przez to że sama redukcja na kolektor była słabo obrobiona. Ale wg mnie jednopunkt jest tak samo słabym elementem jak gaźnik. Co za tym idzie nie ma sensu kombinować. Lepiej od razu myśleć o wielopunkcie. Gdzieś chyba w czeluściach któregoś telefonu mam numer do kolesia co jeździł taką wydumką.
  
 
ja myślałem przy okazji tego rozwiercić urządzenie wtryskowe o 1- 2 mm i dorobić przepustnicę. nie stanowi to dla mnie problemu. pewnie należałoby zmienić również wtryskiwacz. jeślibym to robił to zrobię maksymalnie precyzyjnie, obrobiona powierzchnie i żadnych śladów spawania. rurkowy kolektor wydechowy mam już zrobiony (od BMW). pytanie zadałem bo chciałem się dowiedzieć czy ktoś to już robił i jakie dało to skutki. mój DOHC to "kwadrat" 1,6. widziałem kilka oryginalnych, fiatowskich układów wielopunktowych, niestety są to już urządzenia tak zniszczone że montowanie ich do samochodu nie ma sensu. proszę, znajdź numer tego kolegi i dowiedz się czy zechce powiedzieć coś na ten temat.