Silnik sie grzeje na gazie!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie!
Mam nastepujacy problem. W sierpniu zainstalowalem instalacje gazowa. Od tego czasu podczas jazdy na gazie wlacza mi sie dosc czesta chlodzenie, mimo ze temperatura (przynajmniej tak pokazuje wskaznik) jest w normie. Mechanik stwierdzil, ze to normalne w samochodzie zasilanym gazem i ze po to wlasnie jest chlodzenie. Czy mial racje? Czy sa to normalne objawy?
Moze mam zle ustawiony przelacznik w kolektorze?
Co myslicie?
  
 
To normalne...
Pozdr OSS
  
 
Czy chodzi o wentylator na chłodnicy??
Jeżeli tak się dzieje w miescie i w korkach to jest ok,ale jezeli np na trasie,to juz cos nie tak.
btw o jaki przełącznik na kolektorze Ci chodzi??
Grzesiek
  
 
Czasami powodem jest przeciekanie gazu do układu chłodzenia, albo zapowietrzanie się układu przez nieszczelne przewody. Miałem tak kiedyś i walczyłem z problemem sądząc, że to uszczelka pod głowicą. Dopiero jak pojechałem kawał na benzynie i temperatura trzymała się jak należy wywnioskowałem , że feler jest w reduktorze. Po wymianie gumowych membran (mialem już dwuletnią instalację) wszystko wróciło do normy. Sprawdź czy w zbiorniku wyrównawczym nie pachnie jakoś dziwnie ...i czy czasem nie twardnieje rura doprowadzająca płyn do chłodnicy.