Łada 2107 Patryk2295

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Po sprzedaży mojego poprzedniego samochodu



długo nie mogłem wytrzymać bez pojazdu więc zacząłem szukać następcy. Planowo miał być to jakiś niemiecki samochód, najlepiej tylnonapędowy. No ale przeszukując ogłoszenia znalazłem ciekawego Wartburga niedaleko mnie. Z kolegą wybraliśmy się go obejrzeć. Na miejscu okazało się, że taki piękny nie jest. W czasie rozmowy z właścicielką okazało się, że to nie jest jej jedyny pojazd. Posiadała też Garbusa i Ładę. Poszliśmy obejrzeć Ładę i zrobiła niesamowite wrażenie. Na dodatek podobny kolor jaki miałem w maluszku. Wybraliśmy się na jazdę próbną, banan na twarzy i decyzja - bierzemy. Negocjacje trochę trwały ale udało się postawić na swoim. Następnego dnia dokładniejsze oględziny i rozpisanie ''rzeczy do zrobienia''. Niestety było ich dosyć dużo. Właścicielce służył jedynie jako samochód dodatkowy w razie gdyby z Wartburgiem były problemy i mimo, że Łada była w dobrym stanie to wymagała sporo drobnych napraw i regulacji niezbędnych do bezproblemowego użytkowania samochodu - ''problemy wieku dziecięcego''.

Samochód obecnie wygląda tak:



Puki co jeszcze nie jestem pewien czy Łada zostaje ze mną czy będzie sprzedana. Co prawda wystawiłem ją na sprzedaż i gdyby był chętny który nie będzie marudził to bym sprzedał bo aktualnie średnio u mnie z pieniędzmi ale coraz bardziej ją lubię i coś czuję, że u mnie zostanie. Jeśli tak to plany mam różne, mniej i bardziej kontrowersyjne. Napewno nie zostawię jej w oryginale.

FELGI:
-w tej chwili Łada ma BBS Mahle ale idą na sprzedaż. Na przyszły sezon planuję szeroką stal (problem mam tylko z wyborem koloru). W przyszłości jakieś skręcane felgi.

ZAWIESZENIE:
-na przyszły sezon w planach są jakieś sprężyny obniżające a w przyszłości gwint
-mocniejsze hamulce i możliwe, że hydrołapa
-większy promień skrętu

NADWOZIE:
-spojler na klapie bagażnika z pakietu VFTS
-czarne poszerzenia nadkoli
-czarny grill
-faltdach

WNĘTRZE:
-kierownica trójramienna Monte Carlo
-jakiś zestaw audio

SILNIK:
O ile co do wyglądu samochodu mam już jakąś wizje to dokładnie co robić z silnikiem niewiem jeszcze. Z jednej strony chętnie zostawiłbym oryginalne 1500. Z drugiej chciałbym coś mocniejszego. Samochód prócz jazdy na co dzień służy mi jako zabawka - latanie bokiem itp. Na razie daje jakoś radę, auto jest w miarę mocne i po przesiadce z malucha byłem zachwycony ale apetyt na moc rośnie. Zastanawiam się nad jakimiś lekkimi modami
na początek ale w przyszłości może jakiś swap.

Co do samochodu planów jest sporo. Nie wszystkie współgrają ze sobą (np. faltdach i hydrołapa która wiadomo z czym jest związana). Jeśli sprzeda się do wiosny to trudno ale jeśli już zacznę coś konkretnego z nią robić to zostaje na długo a samochód będzie miał ze mną dobrze.

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Patryk2295 dnia 2014-12-02 16:57:37 ]
  
 
Łada wygląda bardzo ciekawie i plany też zacne a co do silnika to z ori 1500 można całkiem sporo wyciągnąc i żaden swap nie będzie potrzebny I według mnie lepiej pokazywac moc wyciągniętą z ładowskiego silnika niż np z BMW takie jest przynajmniej moje zdanie Powodzenia w modach !
  
 
Moim zdaniem plany na nadwozie trochę się ze sobą gryzą - chodzi mi tu o faltdach zmieszany z wyścigowymi akcentami jak poszerzenia czy lotka od VFTS-a. Faltdach to jak dla mnie do typowego lansowozu, najlepiej na airridzie. Ale to twoje auto i zrobisz jak Ci się podoba
Niemniej jednak wygląda na bardzo fajną sztukę. Też bardzo mnie korci swapowanie np. na 1.4 16v Majonezrover, ale z drugiej strony, na co dzień chyba wystarczy mi w miarę możliwości remontowane i leciutko podrasowane 1.5
  
 
Witam.
Samochód dostał sprężyny obniżające -70mm, 14" felgi, trójramienną kierownica i odmalowany grill. Prócz tego została w nim zrobiona cała masa innych drobiazgów. Obecnie prezentuje się tak:







  
 
Witam kolegę "zza miedzy". Ładna bardzo fajnie się prezentuje na tych kołach. Czyli suma sumarum nie sprzedałeś i jeździsz dalej bo o ile pamiętam była wystawiona niedawno na aukcji, prawda ? Zmiana planów czy nie miałeś po prostu chętnych ?

Ostatnio mijaliśmy się zresztą w Ostrołęce. Wracaliście chyba z waszego spota, ty i kilka innych autek, ja jechałem swoim Civicem w stronę Łomży.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Chętnych na kupno było kilku ale mi zależało na zamianie bo bardziej byłem ciekaw, co ciekawego ktoś mi może za nią zaproponować. Generalnie Łada zostaje narazie ze mną bo idealnie spełnia moje wymagania.

A możliwe, że mogłeś spotkać, wtedy chyba jeszcze na stalówkach.

Swoją drogą w Łomży dużo osób Ładami jeździ, spotykacie się może czy coś? Bo u nas niestety prócz mnie kręcą się ze dwie 2107 i niestety nie mam z tymi ludźmi kontaktu.