Czujniki i kostki temperatury w RS2000

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, nie pokazuje mi temperatury na desce.
Które czujniki idą na deskę, które do kompa i które do wentylatora.
Jak możecie to powiedzcie mi drogie rybeńki które kostki gdzie podpiąć.


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Kostka typu jak na wtryskiwaczach (bosch 2 pinowa) daje sygnał na zegary, kostka okrągła z grubymi stykami i grubymi kablami włącza wentylator. A który na kompa to nie pamietam. Najlepiej zrób foty czujników to Co dokładnie powiemy


[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2015-01-18 10:06:21 ]
  
 
na spokojnie zrobię. Takie kostki dwupinowe mam dwie, jedna z wiązki silnika podpięta do czujnika w obudowie termostatu a druga jest z wiązki idącej z skrzynki, wzdłuż nadkola kierowcy do lamp itp. Tam jest duże dwie kostki. Jedna do wentylatora a druga odchodzi do obudowy termostartu i jest tam jeszcze jedna kostka dwupinowa którą nie wiem gdzie podpiąć.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
tez w obudowe termostatu, od dolu chyba - kurde juz tyle lat minelo ,ze nie pamietam

Niebieska okragla od czola termostatu, czarna okragla (taka jak niebieska) od strony sciany grodziowej i jeszcze wlasnie od spodu ta plaska 2 pinowa do czujnika od zegara na desce.


[ wiadomość edytowana przez: Seba dnia 2015-01-18 22:00:38 ]
  
 
  
 
w moim z 94r.(odudowa termostatu przykrecona do glowicy)ta wlasnie dwupinowa odpowiada za temp na desce.wychodzi razem z dwoma okraglymi tj czujnik went. i zasilanie went i wedruje do dolnej tylnej czesci termostatu.czyli ciezko tam cos dojzec.musisz namacac czyjnik.jest skierowany w dol i prawie dotyka gornych srub skrzyni.ale pewnie juz zrobione...
  
 
niestety nie zrobione. kostkę podepnę tak jak piszesz ale wtedy bedę miał taką samą wolną z wiązki silnika.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
oki spokojnie.z wiazki silniki wychodza mi kostka temp plynu na kompa(okragla 2piny ale bolce)tem powietrza w dolocie(identyczna)potencjometru przepustnicy(3pinowa)cisnienia oleju i polozenia walu (typu bosh 2-pin tylko z oslona gumowa) no i wtryskiwaczy
z wiazki nadkola wychodza kostki do zasilenia wentylatora (okragla2piny)do czujnika wentylatora(okragla 2 piny...i tu jest myk..)i sygnal temp na zegary(bosh 2 piny)
i teraz jak to widze.nie zgadza ci sie czujnik z kostka prawdopodobnie.wymienialem czujnik went i...na koncu przewodow byly dwie gole wsuwki i pasowaly do czujnika jak na zdjeciu kolegi ale kupilem inny czujnik i zmienilem kostke na okragla.dalej.u kolegi zielony czujnik to ten na zegary ale widze ze ma jeszcze inna kostke ja mam czyjnik z kostka boscha.
  
 
tak mysle do czego ida takie kostki(tylko typu bosch) u mnie wlasnie.
wiazke silnika ostatnio przerabialem wiec z tamtad
-wtryski
-cewki
-polozenia walu i tyle
z nadkola
-krokowiec
-elektrozawor podcisnienia
-temperatury na licznik
rs to nie auto,to stan umyslu
znajdzie sie...
  
 
znajdzie się, znajdzie. Na razie mam inne wydatki, jedno auto przestawiło sobie rozrząd a drugie skrzynię.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
zrobie foto w weekend jak ja mam podlaczone to ci przesle tez mam po swapie i wszystko dziala pokazuje temp i wentylator tez sie zalacza
  
 
Cytat:
2015-02-20 01:00:29, kylo89 pisze:
tak mysle do czego ida takie kostki(tylko typu bosch) u mnie wlasnie. wiazke silnika ostatnio przerabialem wiec z tamtad -wtryski -cewki -polozenia walu i tyle z nadkola -krokowiec -elektrozawor podcisnienia -temperatury na licznik rs to nie auto,to stan umyslu znajdzie sie...

ok. Tą kostke podpiąłem pod czujnik temp. z wiązki z nadkola ale w takim razie nie mam gdzie podpiąć takiej samej kostki z wiązki silnika. Elektrozawór podciśnienia gdzie się znajduje?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
elektrozawor podcisnienia znajduje sie na tej plytce co edis4.jest polaczony przewodem podcisnieniowy z kolektorem ssacym i APSem