Poruszanie po skrzyżowaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam do was pytanie odnośnie poruszania się po skrzyżowaniu mianowicie chodzi mi o to kto po jakim pasie się porusza. Sprawa tyczy się skrzyżowania w łodzi ul Drewnowska z zachodnia jak zresztą widać na obrazku.
Mamy dwa pojazdy 1 i 2 i teraz który pas po skręceniu w lewo zajmuje jaki pojazd. Może to być głupie pytanie dla wielu osób ale już tyle razy widziałem spięcia na tym skrzyżowaniu że chciałbym poznać wasze zdanie i upewnić się co do prawidłowości manewru.

  
 
a że tu nie zrozumiale. logika podpowiada, że przy skręcie na lewo należy zajmować skrajny lewy szereg. przy skręcie na prawo - prawy. lecz oprócz logiki tam jeszcze mają drogowe znaki, które pokazują kto, gdzie i skąd wraca
  
 
a czy w Polsce nie obowiązuje ruch prawostronny i w takim wypadku pojazd 2 nie powinien zajać 3 pasa? Poza tym 1 pas jest do skrętu w lewo a reszta do jazdy na wprost oraz w prawo
  
 
Pojazd 1 zajmuje pas 1 pojazd 2 powinien zając pas 2 i jeśli planuje jechać w prawo to dopiero pózniej zmienia pas na prawy i analogicznie ze skrętem w lewo. Z tego co jeszcze kojarze to samochód skręcający z pasa 2 może zająć odrazu bezpośrednio pas prawy nr 3 ale nie może wjeżdzać podczas tego manewru na pas 1 który przeznaczony jest dla skręcających z pasa 1.