Wycena dupowozu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktoś możliwość ustalić szacunkową wartość samochodu? Nie chodzi mi o dokument potwierdzający tylko o kwotę dla mojej wiadomości. Pacjent: Citroen Xantia '95 2.0 16V 132 KM + LPG wersja ACTIVA (ważna informacja bo to rzadkie auto - z dodatkowym układem poziomującym w zakrętach), przelot 206 tys. km, wyposażenie: klimatronik, elektryka we wszystkich szybach, alusy, podgrzewane fotele, halogeny w zderzaku, spryskiwacze reflektorów...wszystko co było dostępne oprócz skóry i kompa pokładowego (nie wiem czy był dostępny). Ubezpieczyciel po szkodzie wycenił furę na 2200zł i coś mi się wydaje że to co najmniej o półtora tysia za mało...ma ktoś możliwość zajrzeć do jakiegoś katalogu, uwzględniającego rzadką wersję auta? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  
 
weź rzeczoznawcę pzm- 150-250 zł i napisze co chcesz
szkoda z oc - sprawcy?
jeśli tak to jeszcze coś podpowiem.
  
 
Szkoda z OC zarządcy drogi - opona i trafiony siłownik przechyłu. Auto nienaprawialne z uwagi na siłownik, którego oficjalnie nigdzie nie da się zakupić. Na razie wycena auta na 2200zł i wypłacone odszkodowanie 1000zł. Śmiech, bo nie jestem w stanie naprawić auta za tą kwotę (ani za żadną inną). Zamierzam zweryfikować wartość auta (przynajmniej na 3500zł) i postawić ubezpieczyciela przed wyborem - albo cała kasa dla mnie i zabierają auto albo dla mnie 2700zł i pozostałe 700zł odbiorę sobie na złomowaniu...

[ wiadomość edytowana przez: drtomee dnia 2015-05-03 21:36:01 ]
  
 
Była policja ?
Njapierw weź rzeczoznawcę na ich koszt
A potem po prostu sprzedaj na wolnym rynku tą szkodę komunikacyjną
Opłaca się.
Jest od metra firm, które skupują takie szkody
  
 
Policja była, wszystko zgodnie ze sztuką plus dwoje świadków. Myślę, że firmy chcą zarobić więcej na takiej szkodzie niż 200-300zł. Nie jest to drogie auto. Poza tym poradzę sobie sam o ile ustalę realną wartość wyjściową auta
  
 
Ale za szkodę weżmiesz z 1000 zł.
Jak ją sprzedasz
Ja sprzedałem w tamtym roku w maju.
Było grubo- bo dzwonili do mnie w sprawie ugody z PZU - kilka razy.