Mazdra RX-8 czy mazda 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Poważnie zastanawiam się nad zakupem jednego z dwóch tych aut. Szczerze powiedziawszy za bardzo na autach się nie znam jeśli chodzi o silniki osiągi itd. ( tu liczę na waszą pomoc). Wybrałem te dwa auta ponieważ Mazdy zawsze przykuwały moją uwagę, szczególnie te dwa modele.

Co byście mi doradzili ??
  
 
Cytat:
2015-06-25 15:57:55, mazda-miras pisze:
Witam, Poważnie zastanawiam się nad zakupem jednego z dwóch tych aut. Szczerze powiedziawszy za bardzo na autach się nie znam jeśli chodzi o silniki osiągi itd. ( tu liczę na waszą pomoc). Wybrałem te dwa auta ponieważ Mazdy zawsze przykuwały moją uwagę, szczególnie te dwa modele. Co byście mi doradzili ??



Zdecydowanie mazda RX-8
Masz tam silnik rotacyjny na dwa rodzaje paliwa, zasialnie wodorowe i benzynowe.
  
 
Cytat:
2015-07-01 15:09:45, roziom3388 pisze:
Zdecydowanie mazda RX-8 Masz tam silnik rotacyjny na dwa rodzaje paliwa, zasialnie wodorowe i benzynowe.




Z tego co słyszałem to te silniki są strasznie kolizyjne, w sensie że mała pojemność silnik dużo mocy przez co nie wyrabia a ciężko to potem naprawić, i to kłania się kolejne pytanie. Jak ze spalaniem ??
  
 
A żaden inny samochód nie wchodzi w grę ? mazda 3 do spokojnej jazdy na pewno mniej awaryjny. RX8 fajny design wyżyłowany silnik wankla, cięzko naprawić jak się coś popsuje. 1.3 Wankel (192KM) ten najlepszy jeżeli już, spalanie do 20 l ale nowoczesny gaz załatwi sprawę . Jeśli chodzi o opinie rx8 to zdania są podzielone ale więcej jest na nie
  
 
Chłopak miał mazdę 6, świetny samochód ale podobno maja słabą blachę i gnije jej podwozie. Nie wiem czy rzeczywiście wszystkie mazdy tak mają
  
 
Cytat:
2015-07-06 11:46:13, Karola88 pisze:
Chłopak miał mazdę 6, świetny samochód ale podobno maja słabą blachę i gnije jej podwozie.



Zapytanie nie dotyczy mazdy 6 a "podobno to Kopernik nie żyje"

Cytat:
2015-07-06 11:46:13, Karola88 pisze:
Nie wiem czy rzeczywiście wszystkie mazdy tak mają



A ja nie wiem po co taki wpis, który nic sobą nie wnosi do dyskusji

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2015-07-03 14:35:55, roziom3388 pisze:
A żaden inny samochód nie wchodzi w grę ? mazda 3 do spokojnej jazdy na pewno mniej awaryjny. RX8 fajny design wyżyłowany silnik wankla, cięzko naprawić jak się coś popsuje. 1.3 Wankel (192KM) ten najlepszy jeżeli już, spalanie do 20 l ale nowoczesny gaz załatwi sprawę . Jeśli chodzi o opinie rx8 to zdania są podzielone ale więcej jest na nie



uuuuu. 20 l. trochę za dużo. Jak wrzucę gaz to jak to się ma do silnika ? bo raczej wątpię ze nagle mniej będzie się psuł. czy może się mylę ?;p

Ostatnio widziałem mazde 3 w sedanie o wyglądzie zbliżonym do rx-8 też mnie zaciekawił.

[ wiadomość edytowana przez: mazda-miras dnia 2015-07-23 15:27:50 ]
  
 
Cytat:
2015-07-06 11:46:13, Karola88 pisze:
Chłopak miał mazdę 6, świetny samochód ale podobno maja słabą blachę i gnije jej podwozie. Nie wiem czy rzeczywiście wszystkie mazdy tak mają



mazda 6 nie zachwyca mnie urodą niestety, ale dzięki za próbę ;p
  
 
Skoro zastanawiasz się nad Mazdą RX-8 i Mazdą 3 to może wybierz po prostu Mazdę 3 MPS
  
 
Co do gazu to nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć co się dzieje po zainstalowaniu Nic dobrego ale to kwestia gustu Bierz tą mazdę 3
  
 
Stawiałbym na RX'a-8. A tego gazu, przed którym tak straszą koledzy bym się nie bał, bo w normalnej eksploatacji nie ma czego
  
 
No ciekawe jak w RX8 by ten gaz się sprawdzał
  
 
Mazda RX8 jest super. Jedynym minusem jest duże spalanie. Miałbym watpliwości, czy gaz będzi edobrze pracował w RX8
  
 
Do usunięcia...

[ wiadomość edytowana przez: AutoManiakPM23 dnia 2015-08-11 15:05:30 ]
  
 
Także średnio widzę RX-8 w połączeniu z instalacją gazową. Ósemka to świetny samochód, swoiste marzenie wielu kierowców, niestety zabawa nią tania na pewno nie będzie i patrząc z punktu ekonomicznego, Trójka zapewnia wyraźnie większą równowagę między jakością a ceną zakupu oraz utrzymania. Cóż, wybór należy do Ciebie!
  
 
Cytat:
2015-07-27 23:19:57, Benio87 pisze:
Skoro zastanawiasz się nad Mazdą RX-8 i Mazdą 3 to może wybierz po prostu Mazdę 3 MPS



O stary dobree, troszeczkę droższy ale ma ten charakterek. czy jeżeli chodzi o różniece ze zwykła 3 oprócz karoserii jakieś są ? Bo powiem że ten mi wpadł w oko
  
 
Prosze usunąć ten komentarz,

[ wiadomość edytowana przez: mazda-miras dnia 2015-08-20 15:21:40 ]
  
 
Cytat:
2015-08-11 15:11:51, AutoManiakPM23 pisze:
Także średnio widzę RX-8 w połączeniu z instalacją gazową. Ósemka to świetny samochód, swoiste marzenie wielu kierowców, niestety zabawa nią tania na pewno nie będzie i patrząc z punktu ekonomicznego, Trójka zapewnia wyraźnie większą równowagę między jakością a ceną zakupu oraz utrzymania. Cóż, wybór należy do Ciebie!



No z tym gazem to pewnie by na mocy trochę straciła i jest tak jak mówisz Rx-8 to chyba auto dla kogoś przy kasie mogącego się bawić w naprawianie i majsterkowanie przy niej.
  
 
Cytat:
2015-07-29 11:54:00, roziom3388 pisze:
Co do gazu to nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć co się dzieje po zainstalowaniu Nic dobrego ale to kwestia gustu Bierz tą mazdę 3



wybór staje się powoli jasny ;p
  
 
Stanowczo Mazda 3 jest bardziej praktycznym wyborem. To naprawdę kawał dobrego samochodu, a przy okazji wygląda naprawdę bardzo dobrze. A RX-8 to piękne auto, ale jak już miałbym się pchać w samochód, który będzie kosztowny w utrzymaniu i nie będzie sztampowy to w podobnej cenie brałbym Alfę Romeo GT - wygląda rewelacyjnie. A mają nieco więcej pieniędzy brałbym Renault Laguna Coupe. Sorki za ot.