Instalacja do lamp Morette

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
poszukuję schematu instalacji elektrycznej do lamp morette mk7. Wszystko muszę zrobić od nowa, ponieważ gdy włączone są krótkie to świeci jedna lampa krótkimi, a druga długimi. Gdy włączam długie to sytuacja jest odwrotna klosz, który świecił krótkimi świeci długimi, a drugi klosz z długich zamienia się na krótkie.

I gdzie mogę dostać kostki, aby zarobić wszystkie końcówki do lamp?

[ wiadomość edytowana przez: Mateo dnia 2015-09-20 22:45:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: jethro dnia 2015-09-22 23:51:17 ]
  
 
Ja zrobiłem z wiązki od oryginalnej lampy.
  
 
A masz może zdjęcia lub schemat, jak zrobić wiązkę przy samych lampach? U mnie jest trochę nagmatwane, a przydałoby się to ładnie poprawić, aby działało.
  
 
Nie masz WKŁ ??
  
 
Jeśli chodzi Ci kicek o wkład, to mam wszystko. Problem polega na tym, że instalka jest posztukowana i światła dziwnie świecą.
  
 
Cytat:
2015-09-22 20:42:37, Mateo pisze:
Jeśli chodzi Ci kicek o wkład, to mam wszystko. Problem polega na tym, że instalka jest posztukowana i światła dziwnie świecą.Olaboga! WKŁ czyli "Ford Escort i Orion", Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
  
 
7 lat na forum... [facepalm]


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2015-09-22 21:56:16 ]
  
 
Fakt, mega strzał w kolano ale nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Także czegoś nowego się nauczyłem kicek w tej książce będzie taki schemat?

P.S
Sprawdzone już i żadnych informacji na temat Morette brak :/

[ wiadomość edytowana przez: Mateo dnia 2015-09-23 00:08:50 ]
  
 
Sorry, ale nie wiem za bardzo do czego ci tu schemat.
Aż tak skomplikowaną budowę mają te lampy?

Ile masz tam włókien do ogarnięcia? 3?
Masz schemat w książce do zwykłej lampy. Podłącz tak samo. Lampy to lampy - mają świecić. Każde włókno potrzebuje + i -.
Jeżeli wiesz który pin na kostce (lub przewód) w oryginalnej wiązce jest do którego światła to tam po prostu połącz. Jeżeli nie wiesz, to miernik w łapkę i sprawdzasz.
  
 
Cytat:
2015-09-23 00:36:25, Venom_4x4 pisze:
Jeżeli nie wiesz, to miernik w łapkę i sprawdzasz.


I wtedy weź to spisz i zapodaj na forum
  
 
najłatwiej miernikiem, do tego nie trzeba mieć zdolności elektryka, wystarczy wiedzieć jak zmierzyć napięcie na kablu i tyle
  
 
cichaj, jak chłopak pomierzy i da na forum to zaoszczędzi czasu dla potomnych
  
 
Cytat:
2015-09-23 00:36:25, Venom_4x4 pisze:
Sorry, ale nie wiem za bardzo do czego ci tu schemat. Aż tak skomplikowaną budowę mają te lampy? Ile masz tam włókien do ogarnięcia? 3? Masz schemat w książce do zwykłej lampy. Podłącz tak samo. Lampy to lampy - mają świecić. Każde włókno potrzebuje + i -. Jeżeli wiesz który pin na kostce (lub przewód) w oryginalnej wiązce jest do którego światła to tam po prostu połącz. Jeżeli nie wiesz, to miernik w łapkę i sprawdzasz.No i tu pojawia się problem, bo zrobiłem jak sztuka nakazuje. Nie mam problemu z miernikiem jestem inżynierem elektrykiem (nie chwaląc się). Gdy zmieniłem instalację, tak jak powinno to działać to na krótkich zapalały się dwa włókna w lampie mijania i napięcie jakie oscylowało na nich to 3 V i 5 V. Nijak to nie chciało świecić. Także może po prostu czegoś brakuje w mojej instalacji i dlatego takie pytanie. Chciałem iść na łatwiznę i zapytałem tutaj, ale jeśli niczego nie znajdę to będę działał sam.
  
 
Jak dla mnie to masa gdzieś ginie.
Masz fabryczne kostki? podłącz zwykłą lampę i zobacz czy świeci prawidłowo. Jeżeli nie, to trzeba szukać dalej, a nie przy lampach.

Inną sprawą są same lampy. wszystkie oprawki żarówek są dobre? Kiedyś naprawiałem halogen w bmw i za cholerę nie chciał świecić. okazało się że oprawka jest upalona.
  
 
Kostki wyglądają na fabryczne, ale kable gdzieś wchodzą w izolację i znikają w niewyjaśniony sposób. Także na dniach zrobię nową instalkę i zostawię dla potomnych. Czy w instalce przy lampach jest jakiś przekaźnik?
  
 
Fabrycznie morretka pasażera ma zielony przekaznik Hella. Odpowiada on za długie w drugim reflektorze.
A tak to masz w zespolonym jeszcze i w skrzynce bezpiecznikow. Ale w niej stricte chyba nie ma przekaźników od stricte swiatel mijania.

Gdybys był bliżej to bym z Wrocławia podjechał i to Ci ogarnął. Ale do Kalisza i okolic poki co sie nie wybieram.

Ps. Żaden przewod nie ginie. Miernik i wszystko znajdziesz .


[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2015-09-24 10:37:29 ]
  
 
Temat ogarnięty, lampy świecą jak należy. Najprawdopodobniej tak jak Venom pisał, masa gdzies ginęła. Temat ogarnięty, jak na razie mało profesjonalnie bo poszukuje wtyczek.
Czy wiecie, gdzie mogę kupić kostkę, taka jaka jest w zwykłej lampie aby śpiąc ją z instalacja auta?
I gdzie kupić obudowę, w która wkłada się żarówkę od pozycyjnych?