Płyn do chłodnic i konserwacja auta na zimę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Zbliża się zima wielkimi krokami, więc chce prosić o pomoc i rozpocząć dyskusję o przydatnych sprawach.
Jaki płyn do chłodnic polecacie? Ew. może lepiej koncentrat niż płyn?
Jakieś wskazówki nt. konserwacji auta na zimę?

Dzięki z góry za pomoc.
  
 
Sprawa z oponami już z główki, był pomysł zakupu opon całorocznych ale jednak zrezygnowałem z tego.
Do chłodnicy wybrałem koncentrat, bo później spokojnie można mieszać z innym co jest jakąś tam zaletą.
Nie garażuję, stoi pod blokiem dlatego zastanawiam się nad jakąś konserwacją nadwozia, może woskowanie, może coś innego...
Jak ktoś ma jakieś sprawdzone praktyki to proszę pisać.
  
 
Zimy nie widać heh Zawsze miałem płyn ale ostatnio mi polecano koncentrat.
  
 
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, dlatego trochę późno na te wiadomości, ale może komuś się przydadzą na przyszły rok. Chociaż to o czym rozmawiamy w tym temacie warto stosować cały rok, nie tylko przed zimą.
Jeżeli chodzi o płyn do chłodnic, są dwie możliwości i zależą od właściciela pojazdu:
1). W skrajnych przypadkach jak już ktoś dolał do układu wodę (bo nie miał innego wyjścia- mam taką nadzieję - woda to kamień, który się osadza i szkodzi wszystkiemu z czym ma kontakt, druga sprawa to niska temperatura wrzenia i duży przyrost objętości podczas nagrzewania. Przypomnę że w obiegu chłodzenia pojazdów występuje temperatura 88- 95 st.) W takiej sytuacji polecam koncentrat, spuścić ze dwa litry i dolać koncentratu. W stosunku 1:1 będzie do -37 st. mrozu. Ja polecam DYNAGEL 2000 koncentrat.
2). Jak już jeździmy z płynem, trzeba sprawdzać jego właściwości (odporność na zamarzanie), wtedy mniej więcej co dwa lata wymieniać, lub częściowo wymieniać na koncentrat, jak w punkcie 1. (DYNAGEL 2000+ płyn i DYNAGEL 2000 koncentrat)
Konserwacja naszych samochodów to jeszcze dbałość o uszczelki przy drzwiach, konserwacja zapobiega twardnieniu i pękaniu uszczelek a zimą przymarzaniu drzwi – co czasami może skutkować problemem z otwarciem drzwi. (AUTOLAND USZCZELKA)
Fajny jest też środek do szyb, przeciw roszeniu AUTOLAND Preparat antyroszeniowy
(w okresach deszczowych jak parują nam szyby od wewnątrz)
Do konserwacji szyb od zewnątrz jest AUTOLAND niewidzialna wycieraczka, po zastosowaniu ułatwia odprowadzanie wody (z prędkością ponad 60 km/h przy nie wielkich opadach deszczu nie trzeba włączać wycieraczek (taka ciekawostka ) ważniejszy powód to łatwość usuwania zabrudzeń i ułatwia usuwanie lodu z szyb.
Fajny jest też wosk w spraju również firmy AUTOLAND, nie pozostawia białych śladów na uszczelkach i lakier nabiera połysku.

W temacie konserwacji można jeszcze dużo np. konserwacja felg, kokpitu czy bardziej profesjonalnie zabezpieczanie przed korozją podwozia i profili zamkniętych.

Chętnie pomogę w tych tematach i wielu innych związanych np.:
OLEJE wszystkich renomowanych firm
- LIQUI MOLY, VALVOLINE, MOTUL, MOBIL, CASTROL, TOTAL, SHELL HELIX, ELF, MAZDA DEXELIA, FORD FORMULA, GM
AKUMULATORY
-EXIDE, CENTRA, VARTA, BOSCH i nasz produkt wspaniały KOZAK.

Zapraszam do odwiedzenia mojego sklepu w Warszawie cały mój asortyment jest na allegro.
INFO PRIV

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-02-22 21:04:54 ]
  
 
Moim zdaniem w kwestii konserwacji samochodu,podwozia i zabezpieczenia go przed korozją,warto po prostu udać się do dobrego zakładu,,lakiernika który właśnie tym się zajmuje,możemy jedynie kupić własne środki np:w specjalistycznych sklepach internetowych,tam wybór jest naprawdę szeroki.
  
 
Nikt tego nie neguje,natomiast same płyny to jedna z wielu rzeczy które trzeba sprawdzić przed zima jak i wiosną,a w zasadzie kontrolować na bieżąco ich stan,aby potem nie być rozczarowanym. Zamawiając takie akcesoria w sklepach online można sporo zaoszczędzić.