Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich w nowym roku i zapraszam do dyskusji.

Postanowiłem zgodnie z tradycją naszego forum założyć nowy wątek - wspólny dla wszystkich serii gazetowych:

"Kultowych aut PRL"
"Złotej kolekcji"
"Kultowych wozów policyjnych"

... i wszystkiego, co tylko może się jeszcze pojawić w nowym 2016 roku.


Korzystając z okazji życzę wszystkim spełnienia wszystkich modelarskich marzeń!

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-01-01 10:21:10 ]
  
 
Witam
tytuł będzie taki jak zawsze. Co do innych wydań proszę tworzyć nowe wątki.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Wszystkiego dobrego w Nowym 2016 Roku!
Do siego Roku!
  
 
Witam wszystkich w Nowym Roku.
Cieszy mnie fakt wklejenia linku w starym wątku 2015.
Nauka nie poszła w las
 
 
Kto tu kogo uczy Panie Meduza zwykłe zakończenie wątku.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Tego co najlepsze na nowy rok '16, wielu powodow do usmiechu i wielu pieknych modeli.
 
 
byłem w środę 30 grudnia w sklepie KIK w Lublińcu i zapytałem się o modele z KAP i inne, które pojawiały się np w Media Markt. Dowiedziałem się, że do sklepów KIK (przynajmniej w moim regionie) póki co nie dotarły żadne modele przez ostatnie pół roku. Czyli info potwierdzone, że nie dostali wcale (a nie moje własne przypuszczenie, że np nie trafiłem w danej chwili).

Jeśli ktoś poluje na Żuki A13B z kolekcji Daffi, to widziałem całkiem spory wysyp na stacjach benzynowych (np BP w Lublińcu) - w różnych kolorach. Też były na stacji Luk Oil na trasie z Warszawy do Częstochowy...

Jeszcze jeśli ktoś poluje na TIR-y firmy New Ray, to widziałem spory ich wysyp na stacjach benzynowych - piszę o tym, bo już parę osób wypytywało mnie o kontenerowce i hakowce jako materiał do przeróbki naszego Jelcza 315 z "kultowych aut PRL".
Robiłem przymiarki i sprawdzałem, który model Jelcza 315 nadaje się lepiej do przerobienia na ciągnik siodłowy Jelcz 317 i prywatnie twierdzę, że śmieciarka ma bardziej łatwe do przerobienia podwozie...
  
 
W temacie modeli KAP dostępnych w Media Markt;
W Częstochowie, w dniu 31 grudnia 2015 roku w koszach z modelami był bardzo lichy wybór. Modele były wymieszane z serią rosyjską. Ich ilość zaledwie pozwalała pokryć dno kosza. Jedyna ciekawostką "godną odnotowanai" była zmiana ceny ! Obecnie 1 szt. kosztuje 14,99 zł

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2016-01-02 09:15:42 ]
  
 
W Lublinie w Saturnie również jest wysyp Kultowych Aut PRL-u. Żuki , Nyski , Fiaty , Polonezy. Większość z nich jest uszkodzonych , ale to tylko braki w lusterkach , wycieraczkach i w innych detalach
Cena 11.99 zł
  
 
Witam w Nowym Roku

Mam nadzieję że będzie obfitował w ciekawe modele
Chociaż żegnamy KAP to jest nadzieja że pojawią się jakieś nowe modele
Dobiega końca również kolekcja VW Garbus 1:8 więc może wystartuje kolekcja z Fiatem 126p do składania
Kto wie

----------------------------------------------

Przy okazji przypomnijmy sobie jakie modele od DeAgostini czekają na nas w najbliższych tygodniach
(żeby nie trzeba było szukać w starym wątku).

Kultowe Auta PRL-u


191) SYRENA 102S
W kioskach 13.01.2016


192) FIAT 1500
W kioskach 27.01.2016



Auta PRL-u - Złota Kolekcja


35) Tatra 613
W kioskach 13.01.2016



Kultowe Wozy Policyjne


26) Ford Crown Victoria
W kioskach 13.01.2016


  
 
Dowiedziałem się, że w Czechach można już kupić Scanię z zabudową kontener hakowy:

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/341-Scania-R124-400-Twin-Dumps-Truck-1-43-Newray

myślałem, że tylko robią Mana F2000 z taką zabudową...

...nawet autobusy robią w New Ray w 1:43 - ciekawe, kiedy to w Polsce się pojawi...

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/330-Iveco-Bus-Domino-1-43-Newray


Jak dotychczas w Polsce na stacjach benzynowych widziałem takie TIR-y:

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/331-Man-F2000-40-Container-1-43-Newray MAN F2000 z naczepą kontener (granatowy)

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/334-Man-F2000-Lowboy-Trailer-1-43-Newray MAN F2000 z naczepą do przewozu ładunków nietypowych (żółty)

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/339-Mercedes-Benz-Actros-1857-40-Container-1-43-Newray MERCEDES BENZ ACTROS z naczepą kontener (czerwony)

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/335-Scania-R124-400-40-Container-1-43-Newray SCANIA R124/400 z naczepą kontener (granatowy)

http://www.new-ray.cz/newray/eshop/5-1-TIR-1-43/0/5/338-Iveco-Stralis-40-Container-1-43-Newray IVECO STRALIS z naczepą kontener (czerwony)

Man F2000 kontener hakowy - w kolorze granatowym oraz zielonym


Man F2000 laweta piętrowa - żółta


Mercedes Benz Actros - cysterna w barwach:

ORLEN
ORLEN CAFE
BP ULTIMATE
STATOIL
OLEJ OPAŁOWY - przerobiony STATOIL sprzedawany na stacjach BP

Ten sam model - różne tylko oznakowania:




Ciekawe czy jeszcze coś nowego z serii NEW RAY pojawi się na naszym rynku i czy będzie to dało się w jakiś sposób "dopasować" do naszych Jelczy 315 z "Kultowych aut PRL".

Póki co - mam w planach ciągniki siodłowe Jelcz 317 z naczepą kontenerową od Mercedesa Benz Actros oraz cysterną od Mercedesa Benz Actros...

Jelcza 316 też chciałbym zrobić z całym wyposażeniem od Mana F2000 hakowca

  
 
Ja będąc w KiKu widziałem podobne ciężarówki, laweta, śmieciarka, pożarniczy. Zastanawiałem się nad kupnem jako dawcy do konwersji Jelcza.
Cena chyba 29,99, nie pamiętam jakiej firmy.
  
 
To skoro jest to temacik ogólny, to uprzejmie donoszę, że od dość niedawna, można kupić tanio, również inne modele, a konkretnie te z rumuńskiej serii Masini du Legenda. Był tam m.in. bliski polakom samochód-Daewoo Tico. Jako, że pałam sympatią do tej marki, czym prędzej go zakupiłem, pomimo że pełny obaw po zobaczeniu zdjęć na necie. Gdy model przyszedł, wszystkie ustały, a po drobnych zmianach jeszcze bardziej cieszy oko, jako taki mały, słodki samochodzik. Szczerze polecam, aczkolwiek można trafić na uszkodzone sztuki, mój akurat był praktycznie bez wad Troszkę podmalowałem tu i tam jak już wspomniałem





Więcej foto i troszkę info o autku

Mam chrapkę również na Nexię, która na zdjęciach wygląda dużo lepiej niż Tico, więc w realu musi być świetnie, ale narazie zdrożały :/

Pozdrawiam, Brociu
  
 
Koledzy działają Wam strony KAP I ZKAP?
  
 
Od poniedziałku nie działają. Pewnie przez jakąś ustawę PiSu od nowego roku przyszłość DeA w Polsce wisi pod znakiem zapytania. Folder z plikami na serwerze też się nie wyświetla.

[ wiadomość edytowana przez: Hardcore dnia 2016-01-06 16:48:23 ]
  
 
Może aktualizację robią.
  
 
Już działają. Nic się nie zmieniło.
DeA na Fb poinformowała o wprowadzeniu nowej kolekcji....

https://www.facebook.com/DeAgostiniPolska/

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2016-01-07 16:17:25 ]
  
 
Cytat:
2016-01-04 21:27:01, Brociu pisze:
To skoro jest to temacik ogólny, to uprzejmie donoszę, że od dość niedawna, można kupić tanio, również inne modele, a konkretnie te z rumuńskiej serii Masini du Legenda. Był tam m.in. bliski polakom samochód-Daewoo Tico. Jako, że pałam sympatią do tej marki, czym prędzej go zakupiłem, pomimo że pełny obaw po zobaczeniu zdjęć na necie. Gdy model przyszedł, wszystkie ustały, a po drobnych zmianach jeszcze bardziej cieszy oko, jako taki mały, słodki samochodzik. Szczerze polecam, aczkolwiek można trafić na uszkodzone sztuki, mój akurat był praktycznie bez wad Troszkę podmalowałem tu i tam jak już wspomniałem Więcej foto i troszkę info o autku Mam chrapkę również na Nexię, która na zdjęciach wygląda dużo lepiej niż Tico, więc w realu musi być świetnie, ale narazie zdrożały :/ Pozdrawiam, Brociu

Hej! Pozdrawiam wszystkich w nowym 2016 roku!!! Co do Nexii, to poza serią rumunskich kultowych, ukazała się także w serii Kolekcji Opla. Na ostatniej grudniowej Giełdzie Modeli Samochodów im. S.Gwiazdowskiego w Warszawie miałem do wyboru oba modele. Różnica w cenie około 10,- zł, więc zdecydowałem się na tę z serii Opla. Jest wykonana dużo dokładniej, w kolorze srebrny metalik. Jak kiedyś wspomniałem nie bardzo kumam umieszczanie fotek w internecie, więc muszę prosić swojego Syna o pomoc, lecz Grześ od kilku miesięcy remontuje gruntownie swe BMW E30 w skali 1:1 i jest nieskończenie zajęty. Może ktoś z Was mnie wyręczy i zamieści oba modele do porównania. Z góry dziękuję.
  
 
Cytat:
2016-01-06 16:47:10, Hardcore pisze:
Od poniedziałku nie działają. Pewnie przez jakąś ustawę PiSu od nowego roku przyszłość DeA w Polsce wisi pod znakiem zapytania. Folder z plikami na serwerze też się nie wyświetla. [ wiadomość edytowana przez: Hardcore dnia 2016-01-06 16:48:23 ]



Nie zwalaj na PiS Sędzia Rzepliński uzna, że nowa kolekcja De Agostini jest niezgodna z konstytucją i tym samym zablokuje nową serię


Swoją drogą ciekawe, co to za seria... czy coś w 1:43 czy może jakiś wóz (np Syrena, Polonez itp) do składania od zera

na facebooku widzę komentarze, że ludzie chcą ciężarówek i autobusów w skali 1:43 Mam nadzieję, że wreszcie kiedyś się doczekamy takiej serii i nie będę musiał wszystkiego robić z kartonu


A co to za ciężarówki w KIK? tzn jakiej marki jest podwozie i kabina? Czy nie jest to np z tej serii, co Man-y z Auchan?

Bo bardzo mnie tym zainteresowałeś! Dzięki za info - jakby co
  
 
Jest nowa aktualizacja w Złotej Kolekcji...