Holowanie samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, chciałbym się Was zapytać jak wygląda sprawa z cennikami za holowaniem samochodu? Potrzebuję ściągnąć auto ze Słowacji na obszar Śląska. Chciałbym tutaj się dowiedzieć ile średnio kosztuje taka usługa - mianowicie ściągnięcie auta z zagranicy? Rozumiem, że pewnie nie zmieszczę się w tysiącu?

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-04-21 10:55:21 ]
  
 
Ściągałem Nysę 522 lawetą z Ostrowa Wielkopolskiego do Dobrodzienia (około 120km w 1 stronę).

Cennik 1,50 - 2,50zł/km

Takie są stawki - najczęściej jest to około 2zł/km ale pod warunkiem, że odległość 100km i więcej

Za ściągnięcie tej Nysy zapłaciłem 400zł


Wcześniej w 2013 roku ściągałem inną Nysę - z Lublińca do Dobrodzienia - odległość 20km
Zapłaciłem 200zł - bo przy krótszych trasach jest raczej stała opłata + od kilometra


Ściągałem Syrenkę z sąsiedniej wioski lawetą (około 5km) to zapłaciłem 100zł...


Pytać, pytać i jeszcze raz pytać laweciarzy w okolicy - bo przy utargowaniu 50 groszy/km to się robi realna kasa przy większej ilości km...


Możesz też wstukać w google hasło:

giełda transportu samochodowego

Czasami ktoś jedzie lawetą i ma pusty przebieg w jedną stronę - można się wówczas zgadać i jest taniej dla obu stron... ale to trzeba mieć fuksa.


Jeśli wóz jest ubezpieczony i zarejestrowany, to można holować innym autem - taniej wychodzi - np na sztywnym holu, albo na "motylku".

w moim przypadku nie mogłem, bo wszystkie auta (2 Nysy i Syrena) były wyrejestrowane i z niesprawnymi hamulcami - więc musiały "jechać na grzbiecie" lawety...
  
 
Nie ma jednego określonego cennika dotyczącego holowania samochodu. Wszystko zależy od samego modelu oraz tego gdzie masz być holowany, jak daleko. Fajną i bezpieczną opcją jest dokupienie sobie pakietu Assistance do OC gdzie masz po prostu spokój.
  
 
Ściąganie auta na holu z zagranicy to zawsze cholernie droga impreza...
  
 
W takim przypadku najlepiej jest zamówić lawetę, koszt uzależniony jest oczywiście od kilku czynników, ale zazwyczaj ceny zaczynają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy zł.
  
 
Cytat:
2017-02-28 10:21:26, timson pisze:
Ściąganie auta na holu z zagranicy to zawsze cholernie droga impreza...



Zgadza się jest to droga impreza, ale pozwole podać konkretny przykład dzięki któremu wszytko wyszło w mare rozsądnej cenie..... W Niemczech pod Berlinem rozkraczyła nam się Toyota Avensis. Tata uparł się, że auto trzeba ściągnąć do Polski - chodziło o to żeby naprawić w o wiele niższej cenie u znajomego mechanika. Wynajeliśmy lawetę z Gdańska do Niemiec w dwie strony i wyszło to na 350 zł plus benzyna (kwota płacona od czasu wynajęcia lawety.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2017-03-15 23:48:57 ]
  
 
350zł? Mam wrażenie, że to naprawdę tanio. W moich okolicach laweta która przejedzie łącznie 30/40km kosztuje w granicach 150-200zł.
  
 
W takim razie trafiliście na naprawdę bardzo tanią firmę, bo 350 zł to faktycznie kwota wręcz symboliczna. Ja spotkałem się ostatnio z tym, ze za ściągnięcie auta z Niemiec znajomy zapłacił 1500zł, więc kilkakrotnie drożej.