Co kupić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
budżet około 13 tysięcy, może być więcej jak coś ciekawego.
Serce mówi 2.3 turbo benzyna, rozsądek 1.6 hdi
Nie wiem.
Sprzedałem citroena i nie powiem, średnie spalanie 4.5 litra.
Tylko co teraz.
Musi wejść mi stół do masażu. Jazda raczej wokół komina.
Wrzucajcie propozycje, na 99% nie będzie to audi ani VW.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
może focus lub mondeo w bzynie i zagazować. Wiem jestem zboczony z tym fordem ale to takie hobby
  
 
jedyny silnik to 2.0 benzyna która ma zawory z plasteliny. Miałem, poza tym jak zobaczyłem mk2 focusa jak rdzewieje, piaskowałem go to podziękuję.
Nie mówię nie ale focus może, z racji awaryjności i cen części mdo raczej nie jest brane pod uwagę.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Jeśli HDI i ma być bezproblemowo, to tylko i wyłącznie 2.0.
Ogólnie diesel wychodzi drogo. Ja robiłem tylko dwumasa, który był walnięty przy kupnie i przez egr silnik nie jechał jak powinien.
Ja mam pierwszego 2.0hdi i on na szczęście nawet gdyby wszystko padło nie jest aż tak kosztowny w utrzymaniu.
Jak szukasz czegoś budżetowego i taniego w utrzymaniu, to bierz Citroena C5 2.0 benzyna, albo Lagunę II FL też 2.0 benzyna (może benzynka z turbo jakaś fajna się trafi).
Samochody praktycznie bez problemów z blacharką, bardzo niedocenione i ich eksploatacja nie szarpie po kieszeni.
Będziesz chciał jeździć tanio, to później lpg dołożysz.
W Twoim budżecie nie kupisz diesla z mniejszym przebiegiem, niż 300-350tys (realnym), a właśnie wtedy zaczynają się usterki z dwumasem, wtryskami, itp.
  
 
mówisz o 2.0 hdi 136 KM?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Cytat:
2016-08-08 06:14:19, Kleszczak pisze:
mówisz o 2.0 hdi 136 KM?



Tak. 2.0HDI jest lepsze od 1.6. Pali więcej, ale to najbardziej dopracowana konstrukcja.
Jak nie musisz mieć mega osiągów, to warto szukać starszego 2.0HDI 109KM (ja mam takiego), albo 90KM (większość nie miała dwumasy). Silnik jest naprawdę bardzo trwały.
Wersje 136KM miały różny osprzęt i są trochę trudniejsze w serwisie (świece żarowe z tyłu silnika, piezoelektryczne wtryskiwacze - ale chyba nie we wszystkich). Kompletne sprzęgło z dwumasem masz do niego za ok. 1500zl, gdzie do innych ceny zaczynają się od 2000zl.
W starszej wersji wtryski zregenerujesz za parę groszy, pompa paliwa jak pada, to na ogół tylko robisz uszczelnienia, koszt z robotą 250-400zl.
W starszych 2.0HDI pod maską wszędzie widzisz znaczki Bosch .
  
 
nie wiem jak wyglada stol do masazu ale moze opel zafira?
  
 
A ja zaproponuje może Seat Leon mk 1 1.8T lub 1.9TDI 150hp? Choć to vag, ale mnie osobiście się podobają skandynaw Volvo v40 w benzynie. Na pewno odradzam Peugeota 407 2.0HDi. Jeden ma mój sąsiad drugi ma kolega i psuje się to na potęgę. Citroen C5 zarówno w benzynie jak i klekocie ma dość dobrą opinie.

[ wiadomość edytowana przez: Kubzik dnia 2016-08-19 07:37:58 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kubzik dnia 2016-08-19 07:38:31 ]
  
 
v40 odpada, vw jest już stary, drogi i jeszcze droższy w utrzymaniu. Koszt części eksploatacyjnych jak i innych jest o wiele droższy niż u francuza. Poza tym w spalaniu nie grzeszy.
Pokonuję ok. 50 km dziennie nie oddalając się od domu na 15 km.
Nie wiem co kupię, jeszcze się zastanawiam. Z jednej strony człowiek chciałby trochę komfortu a z drugiej to dodatkowe koszty. Większym autem gorzej zaparkować, pali więcej....
Peugeot 307 sw albo c4 5 drzwiowy to takie faworyty choć pewnie coś mi wyskoczy innego. Miałem już tyle różnych aut więc może będzie i fiat.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Hej, 100 lat minęło
bierz focusa albo fiestę.
  
 
dokładnie focus mk2 ma super opinie i za rozsądne pieniądze kupisz dobry rocznik.
  
 
Szukałem, jeździłem. Nie wiedziałem na co się zdecydować ale już jest.
W niedzielę padało więc miałem wolną i pojechaliśmy.
Oczywiście uszkodzony.
Jak go złożę to porobię zdjęcia.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach