Jak założyć szybę w dzwiach? Lewy, tył w kombi??? 98r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Podczas koszenia trawnika załatwiłem szybę w tylnych lewych drzwiach w moim escorcie, wersja combi, 98.
Wczoraj zakupiłem używkę za 40 zł i czeka mnie przekładka.
Tylko jak się do tego zabrać?
Tapicerka ściągnięta, zdemontowałem obie listwy przyszybowe. Ale dalej się nie mieści?!
Czy muszę zdemontować również te plastikowe trójkąty?
Jeśli tak, to jak to zrobić, aby nie uszkodzić mocowań?????

  
 
szybę bez problemu włożysz pod kątem, nie zdejmuj trójkątów bo i tak tam jest rama.


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
OK, dzięki za podpowiedź, dziś popróbuje.
  
 
Cytat:
2016-09-18 08:11:50, Kleszczak pisze:
szybę bez problemu włożysz pod kątem, nie zdejmuj trójkątów bo i tak tam jest rama.



A ja je demontowalem ponieważ uszczelka mi przeszkadzała.
Godzinka roboty jak sie patrzy i mysli co robi.



[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2016-09-18 20:23:16 ]
  
 
problemu z założeniem nie ma, fakt, uszczelki trzeba zdjąć dla większej szczeliny.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Witam.
Udało się. Może da się bez rozbierania tych trójkątów...........Ale mi nie wychodziło.
Zdemontowałem te trójkąty( najpierw wewnętrzny, bo ten zew, jest przykręcony wkrętem schowanym pod tym wewnętrznym). Wystarczyło podważyć śrubokrętem dookoła. Bo inaczej nie mogłem jej włożyć. Do tego odkręciłem lewą prowadnicę (na torxy) i opuściłem na dół.
Wtedy bez problemu weszła, następnie od dołu wcisnąłem prowadnicę z uszczelką(spryskałem ją dla ułatwienia sylikonem w sprayu).
Inaczej ciągle mi się blokowała i nie chciałem ryzykować.
Faktycznie, godzina roboty.
  
 
Gratulacje .