Dziwne piski podczas jazdy w prawo/lewo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam taki problem,że podczas jazdy w prawo lub lewo czy tez na rondzie i tylko wtedy wydobywa mi sie z okolic przednich kół taki oto dzwiek https://www.youtube.com/watch?v=adIEFDGO-Ks&feature=youtu.be nie mam pojecia od czego to moze byc. miałem kilka miesiecy temu ten sam problem lecz po jakims czasie sam z siebie przeszedł a teraz znow.
nie wiem czy to łozysko czy moze cos z ukladu hamulcowego
  
 
Moze bys napisał czym jedziesz? Mamy zgadywać czy to deskorolka hulajnoga samochód czy inny pojazd?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
A sorki. Zapomnialem napisac. Renault clio II 1999r 1.2 60km pb+lpg
  
 
"Wrzuć" auto na lewarek/ podnosnik, pokręć kołami i zobacz czy to samo sie dzieje, przy okazji sprawdzisz luzy i być może znajdziesz przyczynę.

BTW. kiedy ostatni raz robione było coś w hamulcach z przodu np. wymiana klocków?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Tak jak mowa o tym poniżej, sprawdź cały układ zawieszenia bo te stuki to albo wahacze, albo klocki, ale może być także tak iż przyczyną są końcówki drążków kierowniczych, od tego należy zacząć i daj znać na forum czy udało Ci się coś ustalić.
  
 
To tak hamulce robione byly w listopadzie zeszlego roku tzn. Nowe tarcze klocki cylinderki bebny z tylu. Ogolnie wszystko nowe na trw lucas. W zeszlym tygodniu mialem samochod u mechanika i robil mi sworzen wchacza na obu stronach powymienial jakies czesci w wachaczach chyba tuleje i cos tam jeszcze, nie pamietam jakie. Powiedzial ze wachacze sa dobre, ze przez ok. 2 lata moge spokojnie jezdzic na nich. Z tymi piskami jest taki problem, zauwazylem ze na rondzie jak mi tak cwierkalo to wcislem pedal hamulca, zobaczyc czy ucichnie. No i nic dalej cwierkalo i nie wiem czy to od hamulcow czy nie. Koncowki drazka kierowniczego. Hmm musze popatrzyc czy jest ok ale mechanik by zauwazyl chyba to. ?
  
 
Dlatego pytałem o hamulce

Czy po ostatniej naprawie sprawdziłeś geometrię?



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-10-24 22:54:37 ]
  
 
Geometrie? Czyli zbieznosc tak? Jesli tak to robilem
  
 
Zacytuję się:
Cytat:
2016-10-24 01:46:29, Biały pisze:
"Wrzuć" auto na lewarek/ podnośnik, pokręć kołami i zobacz czy to samo sie dzieje, przy okazji sprawdzisz luzy i być może znajdziesz przyczynę.



Sprawdziłeś ?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
no mam minimalne luzy. czuc je jak ruszam opona
  
 
Cytat:
2016-10-24 12:12:35, ncafe pisze:
/ciach/... W zeszlym tygodniu mialem samochod u mechanika i robil mi sworzen wchacza na obu stronach powymienial jakies czesci w wachaczach chyba tuleje i cos tam jeszcze, nie pamietam jakie. Powiedzial ze wachacze sa dobre, ze przez ok. 2 lata moge spokojnie jezdzic na nich. /.../ Hmm musze popatrzyc czy jest ok ale mechanik by zauwazyl chyba to. ?



Jak widać mechanik nie popatrzył czyli pi....... a nie mechanik. Masz luzy więc musisz sprawdzić zawieszenie czyli sworzeń, końcówka, drążek, przekładnia. I te dźwięki o których piszesz zapewne mają z tym związek. Jeżeli sam nie ogarniasz to podjedź na stacje diagnostyki. Zapłacisz około 30 zł i sprawdzą Ci konkretnie co i jak.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
jak sprawdzałem te poprzeczne luzy i sa wyczuwalne to nie bedzie to miało zwiazek z łozyskiem czasem??kiedys mi sie obiło o uszy ze tak sie sprawdza luzy na łozysku
  
 
Chłopie nie snuj domysłów. Nie znam zawieszenia w Clio II ale w innych autach taki luz świadczy o luzach wahacza górnego.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Zamiast na siłę kombinować samemu i czekać, proponuję czym prędzej udać się do profesjonalnego warsztat u gdzie dokładnie sprawdzą stan zawieszenia, te luzy o których piszesz mogą świadczyć o zużyty wahaczu jak i drążkach kierowniczych.