Silnik szarpie falują obroty gaśnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam . jestem laikiem nie znam się na naprawach a mam taki problem.mam astrę kombi 94 r 1,6 od jakiegoś czasu najpierw falowały mi obroty na jałowym dochodząc czasami do 2500 i na benzynie i na gazie to samo .w czasie jazdy momentami czuje jakby się przydlawial ciężej idzie by po chwili wrucic do normy . ostatnio (samochod zatankowany ) w czasie jazdy zaczyna szarpać jakby brak paliwa i gaśnie . po zgaśnięciu wariuje przełącznik benzyna gaz ( w pozycji gaz pokazuje benzyna i się nie zmienia) . silnik nie chce zapalić ( kreci ma ochotę załapać i nawet nieraz zapali ale zaraz gaśnie ) . po kilku minutach wszystko wraca do normy . pali przelaczmik przełącza tylko te obroty ( falowanie) nie znika -a wiec norma .bylem u mechanika komputer nie wykazał błędów .wymieniłem silniczek krok, i nic dalej to samo .PS . często pali się pomarancz, kontrol, sterowania . proszę o pomoc ( informacje prosze podawac bez fachowych zwrotów tak abym jako laik wiedział co i jak ) Z GÓRY DZIEKUJE
  
 
forum: OPEL KLUB POLSKA

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Mam znajomego który miał bardzo podobnie. Okazało się, że problem jest związany z kiepsko funkcjonującą przepustnicą. Nie jest to najtańsza część, ale po wymianie, problemy ustały.
  
 
Może zapowietrzony układ lub sama przepustnica są powodem, sprawdzałeś to? Poza tym masz samochód na lpg, więc na początek warto podjechać do dobrego gazownika aby sprawdził czy jest ona wyregulowana poprawnie.
  
 
Może być coś nie tak z przepustnicą, ale najlepiej skonsultować się z mechanikiem zanim coś się gorszego stanie :/
  
 
Też mam takie zdanie, czyli przepustnica, ale polecam udać się na diagnozę zamiast katować auto właśnie taką jazdą bo może to wpływać negatywnie również na pozostałe elementy osprzętu.