Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2017

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak tradycja nakazuje Witamy wszystkich w Nowym 2017-ym. Co prawda nie ma obecnie o czym tu pisać ale kto wie...




[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2017-01-01 00:16:02 ]
  
 
Byłem wczoraj w Media Markt w Opolu i był wielki wysyp modelików w blistrach.

Z serii Kultowe Auta PRL były:

Simson Duo (dużo sztuk)
VW Golf I (1 sztuka)
Wołga GAZ 24-02 (1 sztuka)
Moskwicz (ten żółty - następca modelu 40 (1 sztuka)
Toyota Corolla (bardzo dużo)
Fiat 131P (bardzo dużo)
Fiat 132P (bardzo dużo)


Było jeszcze pełno modeli z rosyjskiej serii "Super samochody"

Wszystko było po 12zł/szt



...aaa jedna jeszcze ważna wiadomość

Dostawca tych autek jest inny, jak tych, które były kiedyś w KIK.

Modele w KIK miały naklejki na blistrach z nazwą firmy z Holandii

Te kupione w Media Markt mają naklejki:

"Dystrybutor: MAXX10Group
Bagno 3/9, 00-112 Warszawa"
  
 
Nic nowego, ot zobaczyli że na magazynie leży jeszcze jedno pudło, to wysypali na sprzedaż. Importer ten sam co zawsze, importer też ten sam co wcześniej sprzedał modele do media.
  
 
Forum umarło.serie pokończyły się. Nowych wydań specjalnych brak. Szkoda. Chciałbym zaproponować wydanie specjalne kap w postaci Nysy SW.
  
 
Pewnie, może żeby nie było nudno, zróbmy sobie własną listę numerów do wyimaginowanej kolekcji "Kultowe Auta PRL-u Na Służbie".
  
 
Ten temat zostawmy na takie rzeczy jak możliwe rzuty modeli do koszy, pytania o modele z kolekcji itp. Ja tam zwolennikiem koncertu życzeń nie jestem(pomijając, że już nie raz były), ale jak ktoś bardzo chce, to może taki osobny temat założyć. Tak żeby ktoś wiedział na co wchodzi.
  
 
Czy mógłbym prosić kogoś, kto zbierał modele KAP, o wrzucenie zdjęcia ciężarówek obok siebie? Jelcza, Stara, Robura itp. co wyszło w KAPie.
  
 
Witam. Już tu dawno nie zaglądałem. Proszę o to zdjęcia wstawiam Jelcza 315 M, Robura i Stara 20.
  
 
Dzięki, to są jedyne ciężarówki jakie w kapie się pokazały?
  
 
W 1:43 wyszedł jeszcze Jelcz śmieciarka i Lublin
  
 
Jelcz <3
  
 
W pełni się zgadzam z Tomkiem - też nie chcę aby tutaj robić piaskownicę. "Koncerty życzeń" to są w radiu i telewizji
Po co tutaj spamować i nabijać posty pustymi zachciankami, których i tak nikt nie zrealizuje i nikt tego nie będzie czytać poza autorem postu?


A teraz już na temat. Byłem w Opolu w Media Markt no i nadal jest tam wysyp modeli KAP oraz "Super samochodów" z rosyjskiej serii po 12.99zł/szt

Dacia kombi (ta zielona) - multum
Fiat 131 (zielony) - multum
Ford Taunus - multum
Simson Duo - "trochę"
Toyota Corolla - multum
Fiat 132 - 1 sztuka
Fiat Panda - 1 sztuka

z "Super samochodów" też sporo powtórek:

Ford Mustang Shelby
Alfa Romeo Montreal
Aston Martin V12
...i wiele innych


Mam takie pytanie - przerabiał ktoś może Forda Taunusa z KAP na taksówkę?
Bo szukam ewentualnych zdjęć do konwersji no i czy gdzieś taka taksówka "u prywaciarza" jeździła w PRL/latach 90-tych?
KAP-owy Taunus pewnie na TAXI by się nadawał - duży, 4 drzwiowy, zachodni... Chętnie bym zrobił jednak replikę konkretnej taksówki niż wymyślony model...
  
 
Forum umarło poprostu.
  
 
Widzisz - cały problem w tym, że dla większości chyba osób tu wchodzących temat modelarstwa to był tylko i wyłącznie temat blistrowanych modelików z "Kultowych...", czy "Złotej..." Jak ktoś (w odpowiednim dziale) pisał np o zabawkach, które mogły być dobrą bazą dla robienia modeli, to od razu na mnie (i na innych) wyskakiwali co niektórzy...

Dla mnie temat modeli samochodów kwitnie w najlepsze, choć obie serie od DeA już dawno "umarły". Wzbogaciłem na dniach kolekcję modeli o np modele współczesnych aut w skali 1:43 (Toyota Yaris, Opel Corsa, VW Beetle, VW Scirocco, Peugeot 406, Peugeot 407...) Zrobiłem parę modeli Autosanów H9-21 z kartonu, itd...
Każdy zbiera co chce - dla jednych "epoka" zaczyna się np w 1945 roku i kończy się na 1989 roku, ale dla mnie zaczyna na bodaj 1899 roku i trwa o dziś dzień i modele z tych czasów są w mojej kolekcji

Problem w tym, że niektórzy uznawali za modele tylko i wyłącznie te blistrowane z gazetowych serii i parę razy na konkurencyjnych forach wyskoczono na mnie i na moich kolegów z tekstami w stylu "ale ja nie jestem zbieraczem zabawek od Welly". No to ja nie mam zamiaru użerać się z różnymi sfrustrowanymi dziwakami, którzy niczego innego do ręki nie wezmą, co nie jest "blistrowanym KAP-em" czy "ZK"...

Jak ktoś jest kreatywny to może sobie rozbudować swoją kolekcję modeli KAP, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia...

Teraz wrzucają do koszy w "Media Markt" te różne modeliki z KAP za połowę ceny - też można z nich coś ciekawego zrobić.
Kupiłem tak Fiata 132, bo chciałbym kolekcję radiowozów wzbogacić o ten wóz z filmu "07 zgłoś się":



VW Golfa I kupiłem bo identycznym jeździł 19 X 1984 roku ks Jerzy Popiełuszko. Kolor zielony Golfa też się zgadza. Trzeba tylko zmienić tablice rejestracyjne na: "WUL 2473"


Wołgę GAZ 24 chcę przerobić na taksówkę. Podobnie Forda Taunusa...

Jeśli chcecie, to można trochę temat ożywić i powrzucać tu pomysły na ciekawe konwersje tych modeli KAP, które teraz tu i tam można kupić za pół ceny + informacje gdzie można kupić bazę czyli dany modelik
  
 
Prawda.
  
 
Panowie, skoro tytuł tematu to: "Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2017" - dotyczący, jak piszecie "blistrowych kolekcji", to nie dziwię się, skoro obie kolekcje zostały zakończone to temat "umarł".
Podobna sytuacja jest na innym forum dotyczącym serii EA - "Ikarus Collection" - seria po wyedytowaniu 11 modeli została niespodziewanie zakończona a na forum temat zamilkł.
A oddział EA w Warszawie został zamknięty. Telefony milczą od kilku dni.
  
 
Może to już czas zmienić tytuł tematu na "Auta PRL'u w miniaturze"? Wtedy byłoby o czym pisać, ja bym na przykład napisał wam czym się różni Fiat 125p Rally z Daffi od tego co pokazują na obrazku na pudełku, a tak to jest nie na temat. Bo tu tylko DeA.
  
 
Cytat:
2017-04-29 09:54:47, Hardcore pisze:
Może to już czas zmienić tytuł tematu na "Auta PRL'u w miniaturze"? Wtedy byłoby o czym pisać, ja bym na przykład napisał wam czym się różni Fiat 125p Rally z Daffi od tego co pokazują na obrazku na pudełku, a tak to jest nie na temat. Bo tu tylko DeA.



Nie widzę powodu ani podstaw do zmiany tematu. Wątek w takim razie możemy zamknąć/zakończyć z możliwością ponownego otwarcia. A co do tematu: "Auta PRL'u w miniaturze" to w czym problem?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
W Media Markt po 14,99zł
https://www.eaglemoss.com/pl-pl/militarne/vhicules-militaires/


[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2017-05-17 14:43:08 ]
  
 
Czy ktoś z Was ma jakąkolwiek wiedzę czy będą jeszcze jakieś wydania specjalne kultowych aut PRL-u? Od sierpnia 2016 cisza, wydawnictwo jak zwykle nie wie nic lub udaje, że nie wie nic. Może ktoś z Was ma jakieś nieoficjalne informacje?