Jaki płyn chłodniczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Część.
Mam pytanie odnośnie płynu chamulcowego. Czy można do Samary wlać "Borygo" (aluminiowa chłodnica). Jeździłem do tej pory na "Petrygo" ale on paruje i strasznie śmierdzi przy ogrzewaniu (sprawdzone także w innych autach). W sobote zamierzam zalać układ chłodnczy bo przez lato go przepłukiwałem często. Nazbierało się tam sporo "żuru" i brudu, no wkońcu bryka liczy sobie 13 wiosen i mam wrażenie że poprawiło się ogrzewanie wnętrza auta.
Pozdrawiam
  
 
Najpopularniejszy jest płyn BORYGO.
Ja silniczek mam zalany GLIXOLEM (różowy) (była dobra cena przy zakupie),
ale gdy latem mi nieco wyparowało ze zbiornika wyrównawczego,
to dolałem borygo.
  
 
upss sory za błąd w pierwszym zdaniu miałbyć ...płyny chłdniczego...oczywiście.
  
 
Ja mam Borygo Eko, to zielone i jest bezproblemowo. Cena jest chyba taka sama jak tego różowego. Polecam.
 
 
To byłem ja tylko coś mnie nie zalogowało
  
 
Ja zawsze dygałem na Petrygo...
I to prawda - szybko paruje
  
 
Borygo Eco (zielony)jak masz mozliwość to kup w Macro,tam jest duuużo tańszy niż na stacjach paliw.
  
 
Borygo Eko !!!!

Moja Kobieta pracuje w Boryszew SA hie hie hie już mam ze 12 literków do zalania mojej Łdnej , dodatkowo płyn hamulcowy tez mam z Boryszewa , jeszcze mi wcisneli Borusia , do spryskiwaczy , tylko sic! spryskiwacze mi nie działąją, a sięjuz zimno zrobiło i za cholere nie mam czasu zeby po nocy siedzieć pod blokiem i grzebać niestety

pozdro

seldric
  
 
Moim zdaniem należy kupić najtańszy przeznaczony do chłodnic aluminiowych. Firmy stosują różne sztuczki marketingowe, a często sprzedają ten sam produkt pod różnymi nazwami i cenami.
A jeśli Ci nie pasuje zapach, to raczej zainwestuj w naprawę nagrzewnicy i uszczelnienie przewodów. Nie może nic cuchnąć przy szczelnym układzie.
  
 
Ja jezdze do niedawna na Petrygo, bo Borygo zniszczylo mi moją aluminiowa chlodnice. Zaczela cieknac przy tym korku spustowym na chlodnicy na dole. Zapodałem ten preparat do uszczelniania i narazie jest nienajgorzej. W sumie to juz 2 razu uzylem tego preparatu.

Czy jezeli mam malo plynu z ukladzie (b. malutko w zbiorniku wyrownawczym) to to wplywa na to ze mi sie wiatraczek czesto wlacza, bo silnik sie szybciej grzeje? Podejrzewam, tez, ze zmniejszyle, przez to uszczelnianie objetosc chlodnicy.

Macie jakies refleksje?
  
 
Leszek, a miales plyn do ALU????
  
 
Borygo raczej nie jest do alu, a ja mialem borygo. Ale to nie moja wina. Jak tlkyo przejąłem auto to pozmieniałem płyny. Olej został ten sam, bo dobry był lany od poczatku (Castrol GTX).
  
 
...ja zalałem teraz petrygo... jest w sumie przeznaczony do alu ale stali absolutnie nie szkodzi... natomiast lanie borygo do alu nie jest dobrym rozwiązaniem
  
 
A ja mam pytanie czy można mieszać borygo z petrygo? Bo ostatnio na stacji było tylko petrygo a ja musiałem dolać... więc dolałem i jedzie..
  
 
Jezeli wczesniej przefiltrowałeś przez chleb, albo przez papier toaletowy podwójnie złożony to mozesz lac i pojedziesz
  
 
Borygo można mieszać z Petrygo!!! Można też mieszać z wodą!!!

Podawać schłodzone, z kostkami lodu, w wysokiej szklance z parasolką i słomką. Wstrząśnięte , nie mieszane!!!

Ale poważnie - można mieszać.

raski
 
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się na Borygo Eco zielony. Swoją drogą bardzo pocieszające jest to że użytkownicy Ładnych mają duże poczucie humoru. Uśmiałem się z niektórych komentarzy haha.
  
 
A ja spotkałem się z opiniami i nawet czytałem w mądrych książkach, że nie można mieszać.
Ja w każdym razie nie mieszam.
Jeżeli masz chłodnice aluminiową to wlej Borygo do alumiowych i po kłopocie.
  
 
Płyn płynem, zawór cieknie. Zawór nagżewnicy puścił płyn. Mało tego że mokry cały dywanik to jeszcze smród nieprzeciątny. Zawór już nabyłem, czekam do wekendu i wymiana. Musze przyznać że nie będzie to zbyt przyjemne zajęcie
  
 
Mozna mieszac tylko plyny oparte na glikolu monoetylowym, czyli np. glixol, petrygo.