[MKVII] Wibracje przy hamowaniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Pojawił mi się dziwny efekt: przy hamowaniu mam dziwne wibracje, ale nie takie jak przy krzywej tarczy, czyli telepanie kierownicą na boki, tylko jakby samochód skakał góra-dół. Koła wyglądają na proste, zresztą nie latałem po dziurach
Zauważyłem, że osłona prawego przegubu zewnętrznego jest uszkodzona (wyłazi smar przez dziurę). Dodatkowo półoś da się przesunąć w kierunku skrzynia-koło o co najmniej centymetr. Ruch w stronę koła kończy się głuchym puknięciem. Lewa półoś ma znacznie mniejszy luz (może parę mm). Poleciał przegub?
  
 
Może dodam jeszcze kiedy efekt się pojawił: samochód stał ze 3 tygodnie, po czym odpaliłem go i miałem problem z ruszeniem (klocki się lekko zespoliły z tarczami). Trochę nie przemyślałem sprawy i zamiast spróbować go lekko wypchnąć, po prostu dodałem gazu :-> No i pojawił się w/w efekt. Na początku myślałem, że może klocek się rozleciał, ale to raczej nie to.
  
 
U mnie po ostrym hamowaniu wystąpił taki efekt jak u ciebie, wymieniłem tarcze i klocki wszystko jest ok,