Plus po zapłonie do CB Radia; kabel niszczy lakier na klapie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pytanie gdzie najbliżej skrzynki bezpieczników znajdę plus po zapłonie? zamontowałem w końcu cb radio na stałe (problem walania się go między fotelami już mnie całkowicie wkurzył) No i chciałbym na stałe wpiąć się gdzieś w elektrykę. myślałem o podłączeniu pod radio bo tak przychodzi plus po zapłonie, albo pod stacyjkę się wpiąć? A może w skrzynce bezpieczników, obok niej idzie jakiś kabel na którym jest plus po zapłonie?

No i takie małe pytanie jeszcze jeżeli cb radio będę miał pokrętłem włączone to nie powinno go szlak trafić? czy lepiej pokrętłem wyłączać i włączać za każdym razem.

[ wiadomość edytowana przez: rider49 dnia 2017-03-18 18:18:10 ]

[ wiadomość edytowana przez: rider49 dnia 2017-03-30 20:18:12 ]
  
 
Daj sobie pod radio , będziesz miał załączone CB razem z radiem. Już bliżej nie może być z kablami
  
 
Chyba tak będę musiał zrobić bo radio i tak działa bez zapłonu, a CB umocowałem pod skrzynką bezpieczników a znow CB chyba tyle prądu nie pobiera więc tamten kabelek od radia powinien wystarczyć.

Ostatnia rzecz czy ktoś spotkał się z przypadkiem by CB padło przez wyłączanie i włączanie go prądem na kablu? Bo wolalbym za każdym razem nie sięgać na dół by potencjometrem je włączać bo też uważam ze wtedy ten potencjometr długo nie pożyje... CB to President Teddy II
  
 
Daj bezpośrednio pod aku,nie kombinuj po zapłonie,bo...jak będziesz na postoju chciał słuchać to musisz przekręcić kluczyk,a po drugie,bedziesz miał zakłócenia.
A radio włączaj potencjometrem,tak bezpieczniej dla radia.



[ wiadomość edytowana przez: kris2629 dnia 2017-03-19 20:35:44 ]
  
 
I w Escorcie, teraz w Focusie mam CB podłączone przez radio.
Jak dobrze wystroisz antenę to nie będziesz miał żadnych zakłóceń.
  
 
O zakłócenia się nie boje bo radyjko ma redukcje szumów i jakieś tam filtry itp. A CB wlaczasz potencjometrem? Czy przekrecasz kluczyk i się samo włącza ?
  
 
Cytat:
2017-03-20 13:44:21, Clipper_skce pisze:
I w Escorcie, teraz w Focusie mam CB podłączone przez radio. Jak dobrze wystroisz antenę to nie będziesz miał żadnych zakłóceń.




Nie chodzi o zestrojenie anteny,ale o pierdziawke(zakłócenia z cewki)
Zrób tak,jak to powinno być zrobione,czyli daj pod aku i włączaj potencjometrem.
  
 
Cytat:
2017-03-20 16:48:56, rider49 pisze:
O zakłócenia się nie boje bo radyjko ma redukcje szumów i jakieś tam filtry itp. A CB wlaczasz potencjometrem? Czy przekrecasz kluczyk i się samo włącza ?



Czasami wyłączam potencjometrem, a czasami kluczykiem. To moje CB jest już w trzecim samochodzie i nie miałem z nim żadnych problemów, a jest to najtańsze jakie było w 2008 roku, czyli MK3.
  
 
Drugie pytanie jakie mam odnośnie CB. Otóż CB użytkuje już od jakiś 2-3 lat, antena na magnesie na klapie kabel z klapy do bagażnika i dalej do radyjka idzie w środku. Bagażnik otwieram bardzo rzadko ale mimo to zauważyłem że kabel wyciera mi lakier na narożniku klapy w miejscu gdzie wychodzi z bagażnika na klapę.

Ma ktoś na to jakiś fajny patent? Bo ja myślę i nie mogę wymyślić nic sensownego...
  
 
Dziura w dachu i główka PL
  
 
Zapomniałem dodać ze CB mam w cabrio na tylnej klapie

Klapy dziurawić bym nie chciał...

[ wiadomość edytowana przez: rider49 dnia 2017-03-30 23:12:36 ]
  
 
A to sory,ale chyba jesteś skazany na to ,co opisujesz