Volvo xc60

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,

Planuje kupic nowe xc60, mam dylemat ktory silnik wybrac. Od 10 lat jeżdżę Citroenem w Dieslu i irytuje mnie głośność tego silnika na trasach. Byłem nastawiony na benzynę, ale jak się przejechałem D4 i T5 to miałem wrażenie że D4 jest cichszy i bardziej dynamiczny.

Czy ktoś z Was ma nowe xc60 i może coś doradzić? Może macie poprzednią wersję xc60 i możecie pomóc?

Dzięki
  
 
Obie konstrukcje silnikowe są udane, natomiast musisz określić jakie będą Twoje przebiegi roczne i czy poruszasz się głównie po mieście czy tez na trasie, dopiero wtedy pomożemy ustalić czy lepszy będzie diesel czy benzyna.
  
 

mysle ze okolo 8-10 tys/rok, głownie w miescie. Nie przejmuje sie spalaniem, moge doplacic za paliwo byle miec dobry, bezpieczny silnik i byc zadowolony z jazdy na codzien. Chce uninknac sytuacji ze cos bedzie mi pukalo/piszczalo a potem uslysze na serwisie ze "te silniki tak maja"

pozdr
Daniel
  
 
Przy takich przebiegach plus jeżeli zależy Ci na kulturze pracy, to zdecydowanie polecam wybrać silnik benzynowy, który spali ciut więcej niż diesel, ale też w kwestii potencjalnych napraw unikniesz dodatkowych kosztów.