Coca Cola na rdzę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakby ktoś potrzebował usunąć rdzę (na przykładzie Łady):
https://www.youtube.com/watch?v=FLypBg46oM4
Cocacolowanie Łady
  
 
Boże, jakie to stare. Szkoda coli na takie zabiegi. Zdecydowanie lepiej działa zwyczajny odrdzewiacz.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tylko cola jest tańsza i do tego mniej szkodliwa chemicznie (po skończonym skończonej robocie można sobie resztę spokojnie wypić, czego nie polecałbym ze zwykłym odrdzewiaczem ).
Poza tym podobno cola ma jeszcze podobno właściwości zabezpieczające/antykorozyjne i ma setki innych zastosowań, ha, ha.
  
 
Jeżeli już liczyć koszta, to kola kosztuje 4 zł, a odrdzewiacz 10 Tylko z taką różnicą, że koli pójdzie pół butelki, a odrdzewiacza łyżka. Tak samo odrdzewiacz ma środki zabezpieczające. Podsumowując, kole lepiej wypić, a do zderzaka użyć profesjonalne środki.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
A kto ci każe lać pół butelki; to se zamocz szmatkę i wyczyść mniejszą ilością.
A nawet jak porównujesz 10 vs. 1,50 ( zamiast pół butelki kup se puszkę coli ), to i tak taniej jak nie wykorzystujesz pełnego opakowania odrdzeiwacza.
Poza tym colę kupisz prakktycznie wszędzie, a po odrdzewiacz musisz się pofatygować zwykle trochę dalej.
A w ogóle, to i tak nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. To miał być taki przypominacz, że colę można do ciekawych rzeczy wykorzystać , no i ta Łada w tle.
  
 
A kto ci każe lać pół butelki; to se zamocz szmatkę i wyczyść mniejszą ilością.
A nawet jak porównujesz 10 vs. 1,50 ( zamiast pół butelki kup se puszkę coli ), to i tak taniej jak nie wykorzystujesz pełnego opakowania odrdzeiwacza.
Poza tym colę kupisz prakktycznie wszędzie, a po odrdzewiacz musisz się pofatygować zwykle trochę dalej.
A w ogóle, to i tak nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. To miał być taki przypominacz, że colę można do ciekawych rzeczy wykorzystać , no i ta Łada w tle.
  
 
Jak najbardziej zrozumiałem twój przekaz. Mnie chodziło o profesjonalne podejście do sprawy.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cd testów Coca-Coli
Coca-Cola w zbiornik paliwa

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
cocacolwanie chłodnicy - ciekawy efekt

Sam osobiście zmywam z pordzewiałego chromu zderzaka po zimie nalot rdzawy colą i chwalę sobie.

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-05-22 18:36:14 ]
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze: Cd testów Coca-Coli



a o co chodzi w tym teście ?
  
 
Co będzie, jeśli wlejemy cole do zbiornika paliwa

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Coca colowanie opony KLIK LOL. To jakiś fetysz czy jak?
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze:
Co będzie, jeśli wlejemy cole do zbiornika paliwa



liczyłem na jakiś głębszy sens, np czyszczenie zbiornika i gaźnika z osadu bo w filmiku w którym wlewali colę do chłodnicy chodziło chyba o od kamienienie i czyszczenie, tak ?
  
 
Nie Adaś. Chodzi o zabawę, a nie o naprawy za pomocą coli.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
a kola w chłodnicy ?
  
 
pytam poważnie, da się jakimś środkiem a'la polo kokta wyczyścić syf w chłodnicy czy nagrzewnicy ? mam w polówce problem z nagrzewnicą a nie chce mi się jej wymieniać, chociaż już ją mam
objawy - zimą nie grzeje a jak jest cieplej to nie ma problemu.
  
 
Kup kilka saszetek odkamieniacza firmy Dragon, zalej układ woda i pojezdzij. Spuść i znowu. A tak naprawiłem kilka już chłodnic.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим