Szkoda z OC sprawcy - jak uzyskać większe odszkodowanie

  
 Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2019-11-22 11:09:28

Witam serdecznie wszystkich, 

Jestem Rzeczoznawcą Samochodowym wpisanym na listę Ministra Infrastruktury, głównie zajmuje się ekspertyzami technicznymi wykonywanymi na zlecenia Sądów - południowa część polski - województwo małopolskie, śląskie i świętokrzyskie. Na co dzień widzę co robią Towarzystwa Ubezpieczeń, ceny ubezpieczenia OC ciągle idą w górę, a w sytuacji, gdy komuś przydarzy się kolizja na drodze /nie z jego winy/, Towarzystwo Ubezpieczeń tak wylicza kosztorys, że nie wystarczy na pokrycie nawet połowy kwoty za naprawę. Stosują części zamienne i bardzo słabej jakości, dodatkowo zaniżają ich ceny, dodają również rabaty na te części, a przecież poszkodowanemu należą się części oryginalne, a nie jakieś "chińskie", które nie pasują. Stosują też tzw. współczynnik odchylenia materiału lakierniczego, np. 60% co oznacza że nie płacą za cały koszt materiału lakierniczego. W jaki sposób więc polakierować samochód mniejszą aż o 40% ilością lakieru samochodowego? Nie da się! Edytują różne wartości cen w programie, których nie powinni robić. Na wszystko dają rabaty, żeby jak najmniej zapłacić poszkodowanemu. Wykonują niewłaściwe naprawy, zapominają o kosztach materiałów drobnych, o utylizacji części, o pozycjach dodatkowych, tj. np. geometria, konserwacja elementów, czy mycie samochodu. To są praktyki stosowane przez każde TU. W takiej sytuacji można, a nawet należy się bronić! Mogę pomóc! Po otrzymaniu kosztorysu z TU, wykonam kosztorys zgodnie z technologią producenta. Taki kosztorys należy przesłać do TU. Wtedy od razu proponują większą kwotę, praktycznie zawsze dwa razy większą. Większość przypadków kończy się ugodą, pomiędzy poszkodowanym a TU. 

Statystycznie tylko 1/10 osób odwołuje się od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeń. Pozostałe 9 osób dokłada do naprawy albo naprawia samochód "w stodole", a TU na każdym z nich zarabia bardzo duże pieniądze! Przecież każdy płaci ubezpieczenie OC więc pieniądze na naprawę się należą, naprawię zgodną z technologią producenta samochodu, a nie wymyśloną technologią TU. 

Polecam kontakt telefoniczny lub mailowy. 

kom. +48 510 388 640

mail: biuro@motoekspertyza.pl

www.motoekspertyza.pl /obecnie w przebudowie/ 

Pomogę każdemu odwołać się od takiej decyzji, wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz maila z kosztorysem. 

PS Uważajcie na "pseudo" Rzeczoznawców-Ekspertów niewpisanych na listę Ministra Infrastruktury oraz na firmy odkupujące cesje prawa do odszkodowania. 


2019-11-23 11:35