2101 tuning

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wszystkim.
Planuje ponowny zakup Lady tylko tym razem 2101 i od razu bym chciał przy nim trochę podziałać i moje pytanie do osób, które z mechaniką mają więcej wspólnego niż ja.
Czy ten gaźnik będzie pasował do tego silnika i jakie modyfikacje muszę zrobić?https://tuningsport.ru/catalog/sistema-4-h-drosselnogo-vpuska-c-346/sistema-chetyryekhdrosselnogo-vpuska-33s-gorizontalnaya-8v-vaz-2101-2107/
  
 
Będzie pasował, kolektor ssący ma taką samą flanszę dla silników benzynowych 8V, gaźnikowych,montowanych w modelach 01-07. Trzeba będzie zmienić cięgna gazu na linkę, bo tutaj jest takowy mechanizm.
Tylko to zestaw przepustnic, trzeba zrobić układ wtryskowy do tego. widoczne są miejsca na dysze rozpylaczy w owym kolektorze ssacym -> cały układ wtryskowy plus ECU wymagany.

[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2020-06-25 10:32:26 ]
  
 
dzięki za odpowiedz. Myślałem że będzie poniękąt plug and play. ale temat chyba bym ogarnął z pomocą twoja
A powiedz a ten typ gaźnika
https://tuningsport.ru/catalog/sistema-4-h-drosselnogo-vpuska-c-346/sistema-chetyryekhdrosselnogo-vpuska-prosport-vertikalnaya-vaz-2101-2107-inzhektor/

  
 
Kolego.... gdzie Ty widzisz gaźnik???

Według definicji, gaźnik to urządzenie wytwarzające i dozujące mieszankę powietrzno-paliwową. Gdzie tu jakieś dysze, co kolwiek?

Szukasz po układzie dolotowym na owej stronie, i pokazujesz kolejny zestaw samych przepustnic...
Jest zakładka karburator gdzie znajdują się Solexy i Ozony.
  
 
Tat tak masz racje złe nazewnictwo.
Ale jak na początku wspomniałem mechanikiem nie jest wiec szukam jak najwięcej informacji jak to wykonać