Czy to silnik wentylatora nawiewu ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie działa mi wentylator , to znaczy padł z tydzień temu, po trzech dniach niejeżdzenia , zadziałał na jakies 20 min i padł na amen. Wcześniej coś tak jak by stukało delikatnie w wentylatorze, no i to chyba jest powód.
Pytanie
czy mogę dokupić silniczek (około 46 PLN w sklepie) na szrocie i czy to się opłaca ?

I Po drugie jak długo i czy sam dam rade , a jestem średnio zdolny manualnie, zdiąć te wszystkie atrapy , obudowy i wymienić ten silniczek,

i po trzecie czy to wogóle jest silniczek , a może coś innego. Bezpiecznik wykluczyłem bo jest ok
  
 
Jak dla mnie to opłaca się kupić silniczek w sklepie (masz przynajmniej pewność że nie jest wychodzony) - na szrocie również można ale trzeba oczywiście sprawdzić czy działa. Co do wymiany to jest banalna - w 2105 trzeba odkręcić konsolę pod radio. Za nią jest taka puszka plastikowa o wymiarach 20x20x20 (w przybliżeniu) z klapą nawiewu od dołu. Jest ona zamocowana do nagrzewnicy (u góry) na 4 blaszanych zatrzaskach z boków. Zdejmujesz ją i już masz wentylator na wierzchu - jest właśnie w tej puszce - banał.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
A sprawdzałeś wyłącznik wiatraka ? Często lubi padać.
Wydłubiesz go bez problemu i zewrzyj styki środek z bocznym.
Pozdro.
  
 
No to super , myślę że sobie poradzę z tą wymiana, dzieki andrzej.

A co do wyłącznika , teżsprawdzę zanim rozbiorę cokolwiek.

Co ja bym zrobił bez pomocy klubowiczów wiekie dzięki

sel