Szczotki rozrusznika wzieły i padły - pliz Help

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Shit moja pierwsza awaria sprzętu. jak w temacie rozrusznik nie kręci. Diagnoza szczotki rozrusznika !!!

Pytanie jak to się kupuje, bo na skorpionie widnieje cena 1 PLN za sztukę. To ile sztuk muszę kupić aby można było doprowadzić rozruch do stanu używalności?

Czy wymiana potrwa dłużej niż1 godzinę?

bo zamierzam to zrobić sam z kumplem który siętrochęlepiej na tym zna, ale musze ja poznać swoje autko od podszewki

seldric

[ wiadomość edytowana przez: seldric dnia 2003-11-06 08:18:27 ]
  
 
sczotki siedza w takim plastikowym pierdzielniku, ktory sie wyjmuje w calosci...
ale za 1 zl??? to chyba mowa o samym tym magnesiku czarnym....
  
 
A tak mniej więcej ile może mnie to kosztować wymiana tych pierdzielników na nowe ??

sel
  
 
Adasco chyba pomyliles rozrusznik z alternatorem, w rozruszniku szczotki sa zlaczone z kawalkiem miedzianego przewodu.

Wymienic trzeba od razu tulejki. Koszt kompletu ze szczotkami to 8 zl.
  
 
Dzieki soop ciekawe czy beda mieli w moich sklepach z czesciami a tak na marginesie to w tym samochodzie jest cudowne to , ze wszystkie , albo prawie wszystkie częsci mozna kupować za bilon !!!!! hahaha

pozdro sel
  
 
jej, sorry, rzeczywiscie...
ale na pale wyszedlem...
jeszcze raz sorry...
chyba jeszcze spalem
  
 
Witam
Seldric, wymiana szczotek to banalna naprawa, najwięcej problemów sprawia demontaz i montaż z rozrusznika, szczególnie jednej ze srub , tej dolnej bo trzeba wczołgac sie pod auto, jesli masz kanał to błachostka, zaopatrze sie klicz pczkowy 13, lekko podgiety. w samym rozruszniku, przy montazu zróc uwagę na przewód masowy, ten pod pokrywa szczotek, musi być dobrze i pewnie przykrecony, wszystko zobaczysz dobrze, jak rozłożysz rozrusznik.., przy montażu posmaruj bendix , to co jest ruchome wazeliną techniczną. powinenes z całością , z pomocą kolego wyrobic się z całościa.
Powodzenia
  
 
A skąd wiesz ze to szczotki?
Tak pytam,bo z doświadczenia wiem ze są one najtrwalszym elementem rozrusznika
Ja tam jak zwykle stawiam na bendix.Co roku go wymieniałem,wreszcie sie wkurwi... i kupiłem nowy rozrusznik,bo co troche cos trzeba było wymieniac
pzdr Grzesiek
p.s ja tam bez kanału bym sie za to nie brałMechanik weźmie ze 30 zł i po sprawie.
  
 
Diagnozę co do szczotek postawił mechanior mój kumpel, po oględzinach awarii.

A tak nawiasem mówiąc czy jak mi się nie uda szczotek dokupić ładoskich to czy mogą być od kredensa ???? (125p)

seldric ???
  
 
Seldric, po co szukać zamienników? Do Łady naprawdę wszystko można dostać. A prawdę mówiąć części do Ład są z reguły znacznie tańsze od części do FSO i DF-a. Przykłady:
- gażnik Łada - ok 250 zł/ gażnik Polonez - ok 400 zł
- stacyjka Łada - ok 40-50 zł / stacyjka DF - ok 110 zł
- aparat zapłonowy Łada ok 70 zł / aparat Polonez - powyżej 100 zł
Tak więć nie wiem po co na siłę udziwniać - no chyba że części FSO są lepsze jakościowo - o czym nie jestem bynajmniej przekonany.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
No i szczotki zakupiłem 8 zeta za komplet , ale mechanior powiedział, ze są za twarde , za mało miedzi w stopie tego metalu z którego szcztka jest zrobiona. Kuna sklep mi powiedział ze beda dobre , ale ten moj mechanior stwierdził ze ma dwa koplety do kredensa i mi zaloży , bo podobno nie wydra mi wałka w rozruszniku co moze spowodowac konieczność wymiany rozrusznika

pozdro
seldric
  
 
Wiesz Seldric, Ładami jeżdzę już ponad 6 lat, wcześniej maluchem, szczotki w rozrusznku już nieraz wymieniałem ale o czymś takim że szczotki mogą wytrzeć wałek rozrusznika to jeszcze nie słyszałem . Tulejki to i owszem - wycierają się ale wałek????
A ponadto, nie znam tego mechanika ale jak on stwierdził że w szczotkach jest za mało miedzi? Jak dla mnie to gość nie ma co zrobić ze zbędnymi szczotkami od kanta i próbuje Ci je upchnąć.
Pozdrawiam
Andrzej

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2003-11-06 15:29:46 ]
  
 
Tak na marginesie, w pierwszej kolejności sprecyzowałbym pojęcie "rozrusznik nie kręci".
Mechanior mówiąc, że szczotki kredensowe "nie wydra mi wałka " najnormalniej w świecie usiłuje z Ciebie zrobić wałka.
Szczotki są zrobione z węgla i im mniej domieszek, tym bardziej miękkie. Co za tym idzie, wycierać się będą szczotki, a nie "wałek" czyli komutator na wirniku. Tak to jest pomyślane, żeby wymieniać właśnie szczotki, a nie wirniki.
W pełni zgadzam się z Andrzejem.
Pozdro.
  
 
Z tą miedzią to trochę racji ale chyba w drugą stronę. Szukałem kiedyś szczotek do ruskiej pompy i założyłem od odkurzacza były czarnei bardzo miękkie znaczy dużo grafitu i pompa chodziła na nich2 tygodnie. Kupiłem od rozrusznika do ursusa pod zdględem koloru były prawie miedziane i takie twarde, że przycinałem je brzeszczotem na wymiar.