Wyciek!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich, mam problem, a mianowicie wyciek oleju, skró:
http://republika.pl/zolti/Tomek.JPG tam jest dokładne miejsce wycieku , co o tym sądzicie, dzięki za wszystkie odpwiedzi, dodam tylko że właściwie mam espero półtora roku, i ten malutki wyciek juz był ale może coś z tym zrobie, najpierw proswzę o porady, dzięki serdeczne
pozdrawiam Tomek S
  
 
Tomek, moja propozycja - umyj silnik i obserwuj skąd cieknie
W obecnym stanie chyba trudno diagnozować gdzie masz wyciek, a na czystym silniku zrobisz to błyskawicznie. Mogą to być różne miejsca : aparat zapłonowy, korek wlewu oleju, uszczelka pokrywy zaworów lub najgorsze - uszczelka głowicy. Ale to są tylko gdybania. Poza tym nie wiem jaki to silnik, wygląda na 1,5 ale może się mylę
  
 
A ja ostatnio dolałem z 0,5-0,8 l oleju - po przejechaniu 6300 tys km. Bagnet wskazywał 1-2 mm powyżej minimum. Czy ktoś z was nie wie jak odczytać wskazania bagnetu? 1 mm na bagnecie to ile mililitrów/litrów? I co się stanie jak odpalę silnik i będę chciał popatrzeć jak pracują wałki rozrządu?
  
 
Piotr-ek, pewnie jest taki przelicznik, ale ja akurat mam to szczęście i nie muszę dolewać
A na wałeczki możesz sobie popatrzeć jak pracują, nic się nie stanie
  
 
Też przez 11 m-cy nie dolałem Anny Kropelki . Niektórzy wymieniają wtedy w całości, ale piotr'ek się zaparł i wymieni jak się ociepli.
  
 
tak to jest silnik 1,5, ja również w ciągu 13 miesięcy nie dolałem ani kropelki oleju, ten wyciek jest bardzo mał ale wymyje silnik i wtedy zobacze skąd cieknie olej. No chyba że ktos ma jakiś inny pomysł??
  
 
Nie jestem pewien, ale na bagnecie chyba jest napisane, że między kreską "min" a "max" jest różnica 1 litra.
  
 
Cytat:
Nie jestem pewien, ale na bagnecie chyba jest napisane, że między kreską "min" a "max" jest różnica 1 litra.



Nie wiem czy na bagnecie jest to napisane , ale prawie we wszystkich samochodach pomiedzy MIN i MAX jest 1L oleju.