Natrętne kontrolki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
w trakcie ostrzejszego hamowania albo zjeżdżnia z ostrzejszej górki zapalają mi się na desce rozdzielczej kontrolki: STOP i inne które świecą się przy zgaszonym silniku. Problemem jest to że silnik wcale nie gaśnie wtedy. Domyślam się więc że to jakiś czujnik albo coś takiego może ktoś wie gdzie tego szukać w samarce??
  
 
A czy kontrolka "STOP" nie sygnalizuje niskiego poziomu płynu hamulcowego lub zaciągniętego ręcznego. Tak jest przynajmniej w klasykach. A jeśli tak jest też w Samarach to po prostu wygląda że masz niski poziom płynu hamulcowego i przy hamowaniu i przechyle auta czujnik Ci to sygnalizuje (ale chyba to już sprawdziłeś), ewentualnie masz dziurawy i lekko podtopiony pływak czujnila w zbiorniczku z płynem hamulcowym. No i jeszcze pozostają (ale to mniej prawdopodobne) jakieś anomalie z samym układem hamulcowym. Piszesz też że świecą Ci się też inne kontrolki (chyba chodzi Ci o ciśnienie oleju i ładowanie) - jeśli dzieje się to tylko przy hamowaniu to może byś to związane z serwem hamulca. Ale tu objawem byłby jeszcze duży spadek obrotów i ew. gaśnięcie silnika. No i oczywiście jeszcze pozostają jakieś wariacje elektryki.
Więcej nie przychodzi mi do głowy.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
poziom płynu sprawdziłem jest OK, zapalają się też ładowanie i ciśnienie oleju a auto włśnie nie gaśnie także podejrzewam też że to jakiś problemik z elektryką
  
 
Cytat:
2003-11-15 11:48:14, Qba_Szklarska pisze:
poziom płynu sprawdziłem jest OK, zapalają się też ładowanie i ciśnienie oleju a auto włśnie nie gaśnie także podejrzewam też że to jakiś problemik z elektryką


a moze cos w zespole wksaznikow zwiera???
  
 
w 2107 sa dwie kontrolki recznego, jedna przy zegarach i druga nad radiem, i ta nad radiem mi ciagle sie zapalala na dziurach, zakretach itp, a plyn mam, wiec znalazlem na to lekarstwo i ja odlaczylem.
  
 
...po sprawdzałem rózne przewody i czujnki na jakie trafiłem i w aucie i przy silniku i juz zgasła kontrolka oleju i akumulatora ale dalej jest stop na moment tez udało mi się jej pozbyć jak otworzyłem zbiornik z plynem hamulcowym... także coś tam po prostu momentami nie styka (albo właśnie styka)... pikuś
...żeby tylko takie problemy mieć z autami
  
 
Kurcze - jest zawykle tak ja mówi Andrzej- kontrolka STOP i hamulca zapala sie przy niskim poziomie płynu w zbiorniczku przy ostrym hamowaniu. Ale jesli zapalają się również inne (cisnienie olej????) to pewnie coś z elektryką, niestety. Choć...ciśnienie oleju na zakręcie tez może się zapalić - jak masz mało oleju. ALe to oststrni sygnał ,żeby go dolać
Pozdr
Paweł
  
 
to sporbuj poruszac tym plywakiem. Mizliwe, ze dziad zwiera, bo zalany styk czy co... U mnie pomoglo rozruszanie, choc nie migaly mi inne, za to hamlcowa swiecila ciagle Tyle, ze u mnie nie ma stop. a sa dwie hamulcowe
  
 
Moi drodzy!
U mnie sie zapalala ta kontrolka jak mialem klocki do wymiany!!!!!
Wiec proponuje to tez sprawdzic!
Po prostu, klocki robia sie ceinsze, przez co tloczki wystaja bardziej, przez co wplywa w uklad wiecej plynu, i robi sie w efekcie nizszy poziom w zbiorniczku z plynem wyrownawczym.
Nie proponowal bym dolewac plynu(jesli wiemy na 100% ze nic nie ucieka)-tylko zmienic klocki - nie kosztuja majatku.
  
 
... dzięki! już jest OK! przyczyną jest styk albo sam pływak w zbiorniczku... reszta kontrolek pogasła po "rozruszaniu styków"...
Cytat:
.... Choć...ciśnienie oleju na zakręcie tez może się zapalić - jak masz mało oleju. ALe to oststrni sygnał ,żeby go dolać ....
Pozdr


notorycznie to przerabiałem w maluchu...
  
 
Cytat:
2003-11-16 19:09:43, Qba_Szklarska pisze:
... dzięki! już jest OK! przyczyną jest styk albo sam pływak w zbiorniczku... reszta kontrolek pogasła po "rozruszaniu styków"...
Cytat:
.... Choć...ciśnienie oleju na zakręcie tez może się zapalić - jak masz mało oleju. ALe to oststrni sygnał ,żeby go dolać ....
Pozdr


notorycznie to przerabiałem w maluchu...

  
 
Cytat:
2003-11-16 19:09:43, Qba_Szklarska pisze:
... dzięki! już jest OK! przyczyną jest styk albo sam pływak w zbiorniczku... reszta kontrolek pogasła po "rozruszaniu styków"...
Cytat:
.... Choć...ciśnienie oleju na zakręcie tez może się zapalić - jak masz mało oleju. ALe to oststrni sygnał ,żeby go dolać ....
Pozdr


notorycznie to przerabiałem w maluchu...