Dział DOHC (?)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ponieważ w jednym z tematów na forum technicznym padły propozycje utworzenia takowego to moje pytanie jest takie: Czy byłaby wogóle taka możliwość? Czy bez dyskusji - nie ma mowy!
Wykorzystując wypowiedzi z wspomnianego wyżej tematu
Cytat:
2003-11-16 10:09:30, PiBuc pisze:
(...) dzial poswiecony sinikom DOHC ulatwi nam szybsza wymiane informacji i zdobycie brakujacych czesci.


To by było lepiej niż dobrze. Ja sam np. nie znam wszystkich posiadaczy DOHC w klubie, może jest ktoś taki nie daleko mnie a ja nic o tym nie wiem. . Dział byłby super, ale jeszcze lepsze byłoby osobne forum, ale to tylko dlatego, że można by łatwo przejrzeć liste wszystkich posiadaczy tych silników bez zaglądania każdemu userowi w profil. To raczej nie przejdzie bo pewnie kolejnego forum z rodziny Fiat/FSO admin by nie przełknął ale każda z opcji jest lepsza niż brak.
Cytat:
2003-11-16 15:46:32, bodziot pisze:
popieram ale wydaje mi sie ze jest już dział dotyczący silnikow FIAT-a w WW przydało by sie jeszce aby pojawiło sie kilka artykułów sam zastanawiam sie nad podzieleniem sie kilkoma doświadzczeniami ale mogą sie one okazać zaczątkiem kolejnej burzy


Są też działy dotyczące ogólnie silników, zlotów czy spraw klubowych, a mimo to są do tego osobne fora. WW na WWW ( ) to jedno, forum na którym mozna poduskutować to drugie. Nie sposób zrobić na stronie FAQ zawierający wszystkie mozliwe pytania i odpowiedzi, problemy i rozwiązania, bo jest ich więcej niż części w takim silniku. Można by się wymieniać doświadczeniami, szukać części lub dowiadywać się o ich ewentualne zamienniki itd. itp. Myślę że byłoby sporo tematów na taki dział, ale wszystko w rękach prezesów moderatorów .

Ilu nas tu jest chętnch na coś takiego?
  
 
To może ja w kwestii formalnej... ,albowiem niestety na razie nie mam dużo wspólnego z DOHC ale:
-po co tworzyć oddzielny dział?wydaje mi się,że i tak tematów o DOHC`ach jest na forum od groma i każdy zaiteresowany może dowiedzieć się dosłownie WSZYSTKIEGO przeglądając forum lub zadając nowe pytania
-idąc tym tokiem rozumowania możemy stworzyć oddzielne działy dla Poloneza i 125p,możemy stworzyć dział Borewicza/Przejściówki/Caro...tylko PO CO?.
-szlag mnie już trafia z tymi podziałami,czy Wam do cholery nie podoba się obecna forma forum?Przecież im bardziej różnorodne są tematy tym forum jest bardziej "żywe" i ciekawsze.Co innego obecny podział który mi się podoba i chyba najdoskonalej spełnia nasze oczekiwania.
W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ SKŁADAM WNIOSEK O UTWORZENIE DZIAŁU KOMBI.W klubie są dwa kombiaki,będziemy mieli z Dominikiem swój dział,ale fajnie! Specjalnie dla Pagana proszę tez o dział FSR TARPAN
Ale oczywiście to tylko moje zdanie
  
 
I Ty, Krzysztofie przeciwko mnie?!
Mnie np. nie podoba się aż tak bezkrytycznie obecy podział forum, brakuje mi tu właśnie działu DOHC. Tylko to mnie powstrymuje przed wpłaceniem składki członkowskiej i pełnym "Memberstwem" (nie mylić z bamberstwerm ).
Dobra, teraz poważnie.
Uważam że te silniki to trochę inna bajka. Jest ich chyba więcej niż kombiaków, i różnią się zasadniczo od silników we wszystkich pozostałych autach w klubie, które nie zależnie od pojemności, napedu rozrządu itp. są do siebie bardzo podobne.
Nie rządam przecież niczego. Ja tylko, zasugerowany pomysłem innych z resztą, podsuwam pomysł do roważenia. Nadzieji zbyt wielkich nie mam bo pewnie większość klubowiczów nie posiadających takigo silnika nie widzi sensu tworzenia takiego działu. Zaraz pewnie Jeff się przyłączy z pytaniem gdzie należałoby wtedy jego fordowskie 2.0...
No cóż, pomysł jest dobry uważam, spróbować można. Co z tego wyniknie to już inna sprawa
  
 
drogi race d, nie ma sensu tworzyc kolejnego dzialu, a zwlaszcza technicznego o silnikach, w ktorych nic sie nie dzieje, buehehehehe!
  
 
Stworzenie dzialu DOHC ulatwi znacznie wymiane doswiadczen i zdobycie brakujacych czesci nie mozna porownywac tego z pomyslem stworzenia dzialu "polonez kombi" poniewaz czesci do poloneza kombi mozna kupic w kazdym sklepie z czesciami do Poloneza, silnik DOHC to juz prawie zabytek,(25 lat po zakonczeniu produkcji traktuje sie jako zabytek) i aby cos kupic trzeba sie dobrze nagimnastykowac, rok temu mozna bylo kupic panewki a w tym roku w calym trojmiescie nie mieli panewek wiec musialem je dorabiac, byc moze sa gdzies stare zapasy w polsce poludniowej i to w tym celu warto stworzyc taki dzial aby wiedziec gdzie to zdobyc, dokumentacji technicznej do poloneza jest multum, kazdy mechanik potrafi naprawic silnik poldiego a ilu jest dobrych specjalistow od DOHC w np w trojmiecie ? Jasne ze mozna nie dodawac takiego dzialu i szukac tematy pt DOHC w dziale Technika. Brakuje mi tutaj dzialu DOHC

cytat:
______________________________________________________
Tylko to mnie powstrymuje przed wpłaceniem składki członkowskiej i pełnym "Memberstwem" (nie mylić z bamberstwerm ).
______________________________________________________
  
 
No cóż ja powiem szczerze że bardzo chętnie widziałbym taki dział specjalizujący się w tej dziedzinie, byłbaby to chyba jedyna w swoim rodzaju skarbnica wiedzy o silnikach DOHC ale myśle że i pochodnych które nie były montowane fabrycznie w FSO, podejrzewam też że kategoria nie byłaby martwa gdyż wiele pytań o te silniki się pojawia, a może by to skłoniło posiadaczy DOHC do pisania bogatszych w treść postów

w każdym bądź razie stworzenie takiego działu to kwestia kilku minut, przerzucenie tematów istnejących kilka dni, tylko martwi mnie to nieporozumienie dotyczące "podziałów" - tu nie chodzi o podziały a o wyodbrębnienie czegoś co jest specjalistyczne
  
 
Hura! Prezes nas popiera
GDA - dobrze to wytłumaczyłeś, właśnie o to nam chodzi, prawda?
Co do osób, którym nie podoba się podział na kategorie to przecież można ten podział we własnym zakresie wyłączyć i przeglądać wszystko razem , więc to chyba nie problem?
Nigdzie nie znalazłem forum nastawionego głównie na te dość popularne (jakby nie patrzeć) w kręgach FSO/Fiat silniki. Na pewno korzystały by z takiego działu również osoby nie zrzeszone w żadnym klubie, a może dzięki temu przybyło by kilku nowych klubowiczów z ciekawymi autkami... . W samym F&F też jest trochę aut z takimi silnikami.
Są jakieś głosy sprzeciwu? Nie widzę by ktoś zgłaszał pretensje w tej kwestji więc chyba możemy zaczynac
Nie ma się co buntować. Jeżeli ktoś jest pewien że taki dział specjalistyczny nie wypali to niech poczeka - jeśli jego prognozy się potwierdzą zawsze można go zlikwidować i przerzucić wszystkie tematy do ogólnego działu technicznego. Ja jednak jestem pewien że nie będzie takiej potrzeby bo sądze że będzie to jeden z najprężniej rozwijających się działów, dzięki któremu powstanie pewnie sporo ciekawych artykułów na klubową stronę.

pozdroofka dla wszystkich DOHaCowców i innych nie zgłaszających sprzeciwów w tym temacie

ps. PiBuc, Kaovietz miał na myśli DF'a Kombi, ale tego IMHO i tak łatwiej znaleźć niż coś z dohc.
A co do fragmentu, który zacytowałeś - ja tylko żartowałem


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-11-17 02:25:55 ]
  
 
Ja jako ewentualny przyszły użytkownik powstanie takiego dzaiłu zdecydowanie popieram. To świetny pomysł.
  
 
A może by tak po prostu zaczerpnąć z dobrych rozwiązań list dyskusyjnych? Przy tworzeniu nowego tematu można by dodać listę typowych działów, którego temat dotyczy - np [DOHC] [DF] [PN] [Klubowe] itp. Temat by się wtedy nazywał "[Rover] Czemu nierówno chodzi na wolnych obrotach?" Nie trzeba wtedy żadnego podziału, jedyna zmiana to dodanie znacznika do tematu. Jak ktoś szuka informacji o DOHC, to po prostu wpisuje odpowiednie magiczne słowa do wyszukiwarki.
Dzbanek
  
 
Cytat:
2003-11-16 21:07:36, pagan pisze:
drogi race d, nie ma sensu tworzyc kolejnego dzialu, a zwlaszcza technicznego o silnikach, w ktorych nic sie nie dzieje, buehehehehe!



Chciałeś powiedzieć chyba iż nic się nie psuje
  
 
Ja też jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Ja rowniez mysle ze to dobry pomysl.
Funkcjonowanie dzialu wyjdzie w praniu(jak wszystko w PL) ,a i tak ostatnie slowo nalezy do prezesa...

PS
czy nie daloby sie przerzucic wszystkich postow z seri DOHC do tego dzialu ? czy tylko z kilku dni wstecz?



[ wiadomość edytowana przez: BARRY dnia 2003-11-17 10:42:03 ]
  
 
Cytat:
2003-11-17 10:16:30, SCHIL pisze:
Cytat:
2003-11-16 21:07:36, pagan pisze:
drogi race d, nie ma sensu tworzyc kolejnego dzialu, a zwlaszcza technicznego o silnikach, w ktorych nic sie nie dzieje, buehehehehe!



Chciałeś powiedzieć chyba iż nic się nie psuje



a kiedy już sie zepsuje to wielu fachowców nie potrafi tego naprawić a jak im sie uda to po 1000 km silnik nadaje sie na żyletki

wiec jestem za aby stwożyć forum wzajemnej pomocy
  
 
Popieram ten pomysł, wielu klubowiczów i sympatyków potrzebuje rzetelnej informacji na temet tych silników, zarówno technicznej jak i handlowej.
  
 
Cytat:
a kiedy już sie zepsuje to wielu fachowców nie potrafi tego naprawić a jak im sie uda to po 1000 km silnik nadaje sie na żyletki



Bodziot znajdź sobie dobrego mechanika!!!

A co do działu to popieram!!!
  
 
Cytat:
2003-11-17 12:13:41, bodziot pisze:
Cytat:
2003-11-17 10:16:30, SCHIL pisze:
Cytat:
2003-11-16 21:07:36, pagan pisze:
drogi race d, nie ma sensu tworzyc kolejnego dzialu, a zwlaszcza technicznego o silnikach, w ktorych nic sie nie dzieje, buehehehehe!



Chciałeś powiedzieć chyba iż nic się nie psuje



a kiedy już sie zepsuje to wielu fachowców nie potrafi tego naprawić a jak im sie uda to po 1000 km silnik nadaje sie na żyletki

wiec jestem za aby stwożyć forum wzajemnej pomocy



Ale Ty jesteś PESYMISTĄ . Bo ja wlewam do baku i zaiwaniam.
  
 
Nie wiem czy to wytrzyma próbę OT-nia w każdym z wątków... w końcu nie zawsze trzymamy sie ściśle tematów i coś w innych wątkacgh jest przemycane. Poz tym nie jest to taki zły pomysł.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-11-17 13:42:47, SCHIL pisze:

Ale Ty jesteś PESYMISTĄ . Bo ja wlewam do baku i zaiwaniam.



ano jestem ale przypominam ci ze ilosć awari jakie posiadało moje DOHC jest dość duza powtarzając sie poraz n-ty to był żle wyremontowany zlom a ty miałes szceście i ciebie omijają nieszcześcia

Cytat:
2003-11-17 13:35:12, Quattro pisze:
Bodziot znajdź sobie dobrego mechanika!!!




Mam choć kosztowało mnie to troche nerwów przy porawianiu patałachów i otrzywiscie troche pieniedzy ale do trzech razy sztuka i dopiero trzeci mechanik okazał sie odpowiednio kompetentny Mam na mysli R&M FSO Garage ale kożystam cześciej z jego wiedzy oraz magazynu części niz umiejetności bo wszelkie prace wykonuje sam wraz z bratem

i nietylko mój brat Tibo_pl przyczynił sie do sukcesu bo dzieki materialom i podpowiedziom Schila wraz konsultacją z kol. PPredkim oraz wiedzy i umiejetnosci Rafiego i Macia silnik chodzi jak fabryka przykazała
  
 
Cytat:
2003-11-17 17:31:47, bodziot pisze:

dzieki materialom i podpowiedziom Schila wraz konsultacją z kol. PPredkim oraz wiedzy i umiejetnosci Rafiego i Macia silnik chodzi jak fabryka przykazała



No BodzioT aleś mi teraz osłodził, urosłem chyba do 3 metrów.
  
 
Cytat:
2003-11-17 17:43:05, SCHIL pisze:
Cytat:
2003-11-17 17:31:47, bodziot pisze:

dzieki materialom i podpowiedziom Schila wraz konsultacją z kol. PPredkim oraz wiedzy i umiejetnosci Rafiego i Macia silnik chodzi jak fabryka przykazała



No BodzioT aleś mi teraz osłodził, urosłem chyba do 3 metrów.



nalezy ci się

bo dzieki dokumentacji którą mi przyslałes oraz patentowi na padajace poduszki potwierdzony organoleptycznie podszas autopsji dawcy 1.8 kol PPredki-ego wiedziałem co musze zrobić aby nie urywać poduszek co 500 km (a wedug pewnych specjalistów jest to rzeczą naturalna ) oraz mogłem zwerifikować stan silnika i okreslić dokładnie jego stan

aha zapomniałe też wspomnieć o kol KOSA131 który zawsze służył konsultacją


[ wiadomość edytowana przez: bodziot dnia 2003-11-17 18:28:47 ]