PRZERYWA ROVEREK (czasami)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam roverka z przebiegiem 120 tyś km, inst gazowa od 9 miesięcy, filterek gazu i powietrza zmienione.
Kiedy na dworze jest zimno i wilgotno a silnik jest zimny to zanim się rozgrzeje, to mi troszkę się dławi przy dodawaniu gazu na gazie (na benzynce ten objaw nie występuje). Nie zauażyłem tego też zimą, tylko kiedy jest wilgotno, tak jak teraz, kiedy rano jest rosa, albo po deszczu.
Może mieliście coś takiego?
Co podejrzewacie?
Może jakieś antidotum?
  
 
nr 1 to przewody WN. JAk bedzie wilgotno to zabierz je do domciu wysusz i zalurz rano do samochodu jak ustapia problemy to juz wiadomo co to

Moze swieczki, lub kopulka.

Mam nadzieje ze nic innego
  
 
Stawiam na przewody WN. Ale zdjecie kabelka z rozdzielacza to sztuka dla czlowieka z malymi paluchami
W moim poprzednim 1.4 nowe kabelki wytrzymaly ok. 40 kkm, byly one angielskie, ale nie oryginalne i kosztowaly jakies 109 PLN.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Stawiam jak moi poprzednicy na przewody.Kiedyś miałem jakieś Polskie i miałem takie objawy jak ty Kordek.Tylko i wyłącznie podczas dużej wilgotności powietrza.Od 2 lat mam jakieś Angielskie i nie ma z tym żadnych kłopotów.
  
 
Raczej kable lub kopułka, pamiętac trzeba że w przypadku 1,4 16V kopułka z przewodami niefortunnie znajduje się obok odpływów wody wlotu powietrza w podszybiu. Jak jest mokro bądź pada deszcz woda często zalewa kopułke i kable całkiem wartkim strumieniem.
Pozdrawiam
  
 
No i jak Kordek poradziles sobie ??
  
 
Zdarzyło mi sie to może miesiąc temu, a teraz mam spokój - samo przeszło więc nic nie grzebałem
  
 
No to dałeś zagadkę...
Bo ja już wiem. Jeśli w rowerze napęd przerywa, to może łańcuch przeskakuje.