Witam wzystkich chciałem porady dla kumpla (gaz)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tak jak wczesniej klikałem iz kumpel chce załozyćdo poldlota gaz tylko on chce przełozyć instalację tak by omijała gażnik gaz ma być podawany be z posrednia dokolektora coś jak na silniczku z wtryskiemprosz e o opinie no i porady jak się to sa złozyć do POLDKA
  
 
Gaznik i wtrysk gazu do kolektora
Sorki nie mogłem sie powstrzymać
  
 
.
  
 
wszstko da sie założyc. Chcesz mieć miec wtrysk wielopunktowy, prosze bardzo. Wtrysk gazu w stanie lotnym (4000zł) lub wtrysk gazu w stanie ciekłym (ok 8000zl).
  
 
Jojo.... A co z czujnikami: Lambda(wiem - da sie bo sam mam ), czujnik polozenia wału korbowego, czynik połozenia przepustnicy, sterownik wtrysku benzyny ? przeciez to musi być by instalacja LPG wtryskowa działała.
Ale do gaznika ?? jak przezbroisz silnik pod wtrysk benzyny to i wtedy wtrysk LPG sie da założyć.
ALe w tym wypadku, według mnie ktos tu na głowe upadł, albo jescze nizej. Poczekajcie jak LOO tu wpadnie bedzie wesoło.
  
 
I tak już sa jaja czekam co bedzie dalej

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
No to stary rzuciłeś poprostu złotą myśl!!! Jak ci się uda to zmontować to proponuje się zacząć ubiegać o patent!!
  
 
nie wiem z czego tak polewacie... :| zbudowanie takiego systemu (czyli wtrysku) nie powinno byc wiekszym problemem... zreszta juz dla totalnych laikow z dziedziny elektroniki sa "kity" modulow wtryskowych do samodzielnego montazu... i z tego co mi wiadomo calkiem sie to sprawdza (nawet w 126p). Czujniki to przeciez nie problem, lambda... TPS, MAP, czujnik polozenia walu :| co jeszcze powinno byc ? temp dolotu, temp silnika zeby uruchamiac tryb rozruchowy (ssanie).
Fakt, ze IMHO taka przerobka ma sens dla maniaka... ze wzgledow komplikacji no i niska sensownosc ze wzgledu na koszt ale jak ktos lubi.

>


[ wiadomość edytowana przez: ali_ dnia 2003-12-23 10:26:56 ]
  
 
fajne forum
instalka w której jest jakakolwiek elektronika wymaga kilku czujników... W gaźnikowym silniku to nie przejdzie.
ali dobrze to podsumował. Ja chciałem mieć II generacjew gaźnikowcu. Rozbło sie o czujnik połozenia przepustnicy. Niby pierdoła ale dorobić trzeba...
A jaki twój kumpel wogóle ma silnik?
thaniel - mozę zamknij ten wątek?
  
 
E tam zamykac od razu

Trzeba podyskutowac (w koncu to forum dyskusyjne) moze cos wymislimy

pozdr
  
 
Nie zamykać! Dyskutować!

Swoją drogą koleś jest strasznie napalony na ten wtrysk gazu go gaźnika. Daje to coś?
  
 
No i co,nikt nie ma rozwiązania?