[Accent] Centralny zamek - zamarzające siłowniki.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam prośbe o porade, może któregoś z Was drodzy Hyundaiowcy dopadł ten sam problem.?! Dzisiaj przy minus 4 stopniach zamarzły mi 3 drzwi w autku poza jednymi....tylnymi..więć hhmm jakby to powiedzieć wchodziłam do samochodu tyłem
Na szczeście nie było zbyt wielu sąsiadow na parkingu rano heheheh!!! Dzwoniłam do serwisu i polecili mi odkręcić tapicerke.....i posmarować czymś.....tylko właśnie nie wiem czym (((, poradzcie!!!!!!!

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-19 18:46:29 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Ja bym proponowal posmarowac uszczelki jakims silikonowym preparatem- sa w sztyfcie i w szpraju Koszt ok 10 PLNOOF. Nie wiem o co chodzi z odkrecaniem tapicerki...pierwsze slysze Co do zamkow to polecam napryskac przed zima WD40. POZDRAWIAM!
  
 
No własnie tu nie chodzi o uszczelki tylko o mechanizm centarlanego zamka i to można naprawić tylko po usunięciu tapicerki w drzwiach od środka, same uszczelki są ok i nie zamarzły, ale na wszelki wypadek też je posmaruje, dzieki
  
 
Kup wazelinę kosmetyczną posmaruj nia wszystkie uszczelki gumowe i będzie po kłopocie.
Zawsze tak robię zimą i nie mam problemu z otwieraniem dzwi
  
 
Hmm z centralnym zamkiem Agus mowisz?? hmm....NORMALNE.

Po prostu twoje silowniki od centrala nie sa zabezpieczone przed wilgocia. Dostaje sie tam woda ktora zamarza i dlatego masz taki klopot.

A czemu polecili ci zdjac tapicere? Zeby sie dostac do silownikow i czyms je "okryc". DEALERZY HYUNDAIA zazwyczaj wkladaja silowniki od centrala w......woreczki aluminiowe hehhe ale POWAZNIE MOWIE!!!!!.

I tak Oto Agag jest nastepna ofiara tegorocznych mrozow.

Ps. Ja mam tak samo niezabezpieczone silowniki wiec dont worry
  
 
No tak, chyba nie napisałam jasno...to nie chodzi o uszczelki, te sa oki, musze mieć wilgoć w środku drzwi w mechaniźmie poruszającym dzyndzle w górę i w dół, mam centralny zamek i jak klikam pilotem to się wszystkie chowają albo wysuwają no i własnie zamarzło coś tak że się nie wysunęły, po prostu drzwi zostały zamknięte.... na szczęście poza jednymi ))
  
 
Witam
Do tych spraw najlepszy jest smar silikonowy,bezwonny,bezbarwny i nie jest tlusty,praktycznie mozna tym wszsytko posmarowac w aucie,uszczelki,zamki,mechanizmy szyb itp. tak ze polecam,bo mam.
P.S.
A propos sciagania tapicerki drzwiowej w accencie '96,czy macie jakis patent na zdjecie korbki bo to jest nie lada sztuka sciagnac to cholerstwoPozdrawiam
  
 
Witam, własnie moje autko ma rozbierane zamki w drzwiach u pana "złota rączka"...na szczęście jest dobry dostęp do tych mechanizmów, posmarujemy, zobaczymy, a ten preparat silikonowy to faktycznie musze sobie kupić (na wszelki wypadek ))))), bo idzie ocieplenie
  
 
Może być smar silikonowy albo prościej WD-40
  
 
Miałem to samo - wystarczy przewiercić w odpowienik miejscu
obudowę siłownika, tak aby zbierająca się w nim woda mogła
spłynąć. Polecił mi to Gościu sprzedający zamki centralne.
Wykonałem 2 "małe otworki" i poprzednią zimę przejechałem bez problemów.
(a tak na marginesie jednego razy wsiadałem do samochodu przez bagażnik - wszystko zamarzło)
  
 
Taaa, najpierw trzeba znaleźć siłownik ))), a potem wiedzieć gdzie jest to "odpowiednie miejsce" hehehhehe, jak na razie mrozy odeszły więc święta powinny być spokojne a potem muszę się zabrać za ten siłownik, dziękuje
  
 
Jeżeli udało mi się dołączyć obrazek to tak wygląda siłownik, a strzełkami zaznaczyłem miejsca w których zrobiłem otworki.

Aby dostać się do siłownika trzeba zdjąć tapicerkę z drzwi.

  
 
No wlasnie,tzreba sciagnac tapicerke z drzwi tylko jak sciagnac te korbki?, to nie taka prosta sprawa.Jezdzilem pzrez pare lat polonezem to nie mialem tego problemu co teraz,bo hyundai ma jakis inny patent i tzreba miec chyba jakies specjalne narzedzie zeby sciagnac korbke Jakby ktos mial pomysl jak to zrobic niech sie podzieli swoimi doswiadczeniami.Pozdrawiam
  
 
Jest tam taka zawleczka w kształcie litery OMEGA.
Babcine szydełko radzi sobie z tym bardzo dobrze.
Klamkę zakładam już z założoną zawleczką.