Aparat cyfrowy w tel komórkowym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio są promocje w Erze (bardzo korzystne zresztą) telefonów z aparatem cyfrowym. Czy ktos z klubowiczów takowy posiada i czy to jest "coś" ?
  
 
to zalezy ...... nie spodziewaj sie niewiadomo czego po aparacie w tel ,,,,........ podam ci 2 przyklady:

- NOKIA 7650 --- jak jest dobre swiatlo to da rade i w miare wychodza, ale nie jest to zdjecie CYFROWE
- Ericcson T610 --- kolega kupil, ladnie wyglada w tel, ale p zgraniu przez bluetooth nie jest to nawet zdjecie ktore by dalo sie sklasyfikowac jako srednie

Kup sobie lepej tel z segmentu 6210 lub 6310 albo jakiegos siemens a aparat kup oddzielnie cyfrowy, tez sa fajne promocje ---

moje osobiste zdanie-- fakt faktem,ze fajny gadzet mniec aparat przy "dupie", ale ..........

pzrd
  
 
mam 7650 i jako telefon da sie z nim zyc ale jako aparat to duzo mu brakuje, kup sobie dobry telefon bez dziwnych gadzetuf a osobno aparat cyfrowy takowe jest moje zdanie
  
 
polecam albo 7650 albo najnowszy model chyba to jest 6600 lub 6100 gdzie rozdzielczosc zdjec juz ma 640x480, sony ericssona odradzam z wielu wzgledow, w skrocie moim i nie tylko zdaniem Nokia to Nokia!!!!!!!!
  
 
Bożenko, problem z aparatami fotograficznymi w komórkach polega na braku lampy oraz niskiej rozdzielczości zdjęć (przeważnie w formacie VGA 640x480).

Taka jakość pozwala na zrobienie zdjęcia w sklepie, żebyś mogła potem mężowi w domu pokazać, że ta nowa bluzka naprawdę była tania , ale specjalnie nie nastawiaj się na więcej. Brak lampy też ogranicza zastosowanie.

  
 
jakosc tych zdjec jest fatalna
  
 
Polecam najlepszy (obecnie) telefon z segmentu tel. biznesowe - NIKI 6310i

Mialem najpierw wczesniejsze modele z serii 6XXX, poźniej 6310 a teraz 6310i

żaden telefon nie da ci takiej stabilności i mobilności + ładowanie baterii co 1.5 tygodnia (przy efektywnym korzystaniu)

co do bajeru pod tytułem fotografia cyfrowa - polecam nawet najtańszy model zwykłej cyfrówki - jest o niebo lepszy



stara zasada - coś od wszystkiego - jest czymś od niczego




Ale jako bajer który robi "zdjęcia" + przymus codziennego ładowania też można kupić


Polecam tylko i wyłącznie nokie - reszta jest daleko w tyle....
  
 
No to sie trochę zmartwiłam poczekam jeszcze , może coś wymyślą lepszego. Mam wprawdzie Canona ale na cyfrówkę mnie jeszcze nie stać . Ja chciałam robić zdjęcia punktowe a nie panoramę , mam program do obróbki zdjęć cyfrowych Adobe może by coś z tego wyszło
  
 
powtorze sie i popre kolegow!!!!! to nie sa zdjecia cyfrowe, nie maja nic do cyfrowych, sa to zdjecia słabe....... kup aparat - nawet na 599zl i bedzie 1000 razy lepiej, a bateria na 7650 to max 1,5 dnia a w T610 3dni jak nie gadasz ....... Krzysiu VW akurat ja z 7650 bylem zadowolony i dobrze mi sie uzytkowalo, ale zdjecia to nie jest super sprawa dla tel maja jak jackal napisal niska rozdzielczosc i nawet obrobka ich nie ratuje, ale 6310i Rulezzzzzzzzz
  
 
Cytat:
2003-12-09 16:25:55, jackal pisze:
Bożenko, problem z aparatami fotograficznymi w komórkach polega na braku lampy



niekoniecznie, aparaty dołączane (choćby S55) sa wyposażone zarówno w lampę jak i zdarzają się modele z zoomem.

oczywiście nie wypada mi polemizować z poprzednikami, jakość jest... nazwijmy ją internetowa.

a photoshopem to sobie co najwyżej rozjaśnisz przyciemnione zdjęcia
  
 
Mój brat ma sony-ericcssona T-310 - można tym robić fotki z rozdzielczością 640x480. W sumie nadaje się toto do zrobienia zdjęcia które mamy zamiar szybko zamieścić np. w internecie. Zabawka. A co do "normalnych zdjęć", to ja jednak wciąż jestem zwolennikiem kliszy - dobra lustrzanka nie jest zła
  
 
Była kiedyś taka reklama aparatu Nokia (nie pomnę symbolu).
Leciało jakoś tak "Nasz telefon ma to i tamto, może to, tamto, tamto też i jeszcze tamto i tamto .... (lista bez końca)" a na końcu listy dodali jedno krótkie zdanie "Oczywiście można też z niego prowadzić rozmowy telefoniczne".

Powyższe chyba oddaje najlepiej temat aparatów (i odtwarzaczy MP3) w komórkach. Są to wodotryski, mające zachęcić kolejne rzesze klientów do kupna nowego, nie zawsze potrzebnego, aparatu telefonicznego.

Sprawdza się tu znana z informatyki zasada 80/20.
80% klientów wykorzystuje jedynie 20% opcji i możliwości.

Bożenko
nie ulegaj modzie i presji mediów/reklam. Poczekaj spokojnie aż cyfrówki dobrej jakości, będą w Twoim zasięgu cenowym, a komórkę kup małą, lekką i z dobrą baterią - żeby rozmawiać to w zupełności wystarczy.
  
 
Cytat:
jakosc tych zdjec jest fatalna


jes jes jes, nie bede wspominal jak klienci przynosza zdjecia z kamer cyfrrowych heh
  
 
zdjecia telefoniczne nadaja sie do MMS'wo i to tez nie we wszystkich modelach tel dobrze je widac (ktpore maja oczwiscie MMS'y) np jak za 7650 przesylalem na 3510i to na 3510i bylo slabiutko a u mnie super...... na T68 tez slabo na T610 lepiej, a na 7210 ladnie wygladalo, ale nie tak jak na 7650!
  
 
Bardzo dziekuję za wszystkie rady . Zrezygnowałam z aparatu cyfrowego w telefonie i kupiłam sobie za 1,22 Sagem-a myX-5m
cudeńko to takie kolorowe że ażżżżżżżż. Gwarancje mam na 2 lata
A cyfrówke kupie sobie normalną. Szkoda że wyszukiwarka nie działa bo kiedyś był poruszany szczegółowo temat cyfrówek
  
 
Bożenko
gratulacje i miłego użytkowania telefonu.

Co do wątku o aparatach, sytuacja na rynku zmienia się jak w kalejdoskopie i watek IMO się przedawnił. Ostatnio np. pojawił się nowy Canon PowerShot A80, który jest lepszy od A70, a w niektórych sklepach jest tańszy od A70 (stare zapasy) !!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się na bierząco czegoś o aparatach, pójdź do Empiku i w ciągu 30 minut przejrzysz kilka fachowych gazet z testami, poczytasz wskazówki dla kupujących, określisz swoje potrzeby.

Jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej, albo potrzebujesz linków do testów, aparatów i sklepów internetowych to napisz na priva.

Aha, wyszukiwarka dzisiaj mi działała. Inaczej wygląda ale wyszukuje ::


[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-12-11 15:19:29 ]
  
 
Cytat:
2003-12-11 11:44:21, jackal pisze:
Ostatnio np. pojawił się nowy Canon PowerShot A80, który jest lepszy od A70, a w niektórych sklepach jest tańszy od A70 (stare zapasy) !!!



Miałem już okazję testować A80 i mogę powiedzieć tylko jedno: w tej klasie cenowej na rynku nie ma niczego lepszego. Jedyną zauważalną wadą jest ciężar (4 paluszki), ale to aparat naprawdę godny polecenia.
  
 
Użytkuje 7650 jako telefon jest zaje......... Interfejs telefonu odpowiada mi jak najbradziej. Jest bardzo dużo oprogramowania do tego telefonu (wszelkiej maści włączając w to nawet funkcje pilota do rtv). Miałem możliwość zamiany na 7250 (też z aparatem) ale zostałem przy swoim.
Jeśli chodzi o zdjęcia to możesz obejrzeć na stronie corolli clubu (oczywiście jak postawią spowrotem serwer bo konserwują chyba). Prawie wszystkie zdjęcia mojej corolki są robione aparatem. Obejrzysz ocenisz.
  
 
TO NAPISZ JESZCZE NA ILE STARCZA BATERA
- CZUWANIE
-EFEKTYWNE UZYWANIE





Cytat:
2003-12-31 11:29:36, JJasiek pisze:
Użytkuje 7650 jako telefon jest zaje......... Interfejs telefonu odpowiada mi jak najbradziej. Jest bardzo dużo oprogramowania do tego telefonu (wszelkiej maści włączając w to nawet funkcje pilota do rtv). Miałem możliwość zamiany na 7250 (też z aparatem) ale zostałem przy swoim.
Jeśli chodzi o zdjęcia to możesz obejrzeć na stronie corolli clubu (oczywiście jak postawią spowrotem serwer bo konserwują chyba). Prawie wszystkie zdjęcia mojej corolki są robione aparatem. Obejrzysz ocenisz.

  
 
Baterie wystarczają nam (mamy dwa w dziale) na 3 dni. Wykorzystuje telefon dośćintensywnie (praca/dom). Poza tym jest to największa jego bolączka (w porównaniu z pozostałymi modelami noki). W telefonie jest bateria tak jak w 8210/8310 - 750mAh. Są już dostępne baterie 1600mAh.