[Sonata] Migająca kontrolka ciśnienia oleju.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od jakiegoś czasu kiedy mocniej zachamuje albo ostro skręce zapala mi się lampka oleju. Czy któs wie o co chodzi?


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-19 17:08:09 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Banal
Masz zbyt malo oleju W czasie hamowania srodek ciezkosci auta sie przesuwa tak samo jak ilosc oleju.

Podobne objawy mozna zauwazych na kontrolce paliwa. Jak ostro skrecacz a masz malo wachy dzieje sie to samo.
  
 
Dzieki Paq. Dokładnie o tym samym myślałem tylko chciałem zasięgnąć opinii A jakiś dobry olej??
  
 
paq ma rację. a co do oleju to zależy ile masz przejechane i na czym do tej pory jeździłeś. diametralna zmiana firmy i co za tym idzie właściwości może niekoniecznie wpłynąć pozytywnie na zachowanie silnika ( zwiększone zużycie oleju itp)
sam jeżdżę dwunastoletnim pony na półsyntetyku BP 10W40 i mimo znacznego przebiegu nie dolewam go zbyt często ale natej oliwie zrobiłem większość przejechanych kilometrów
  
 
Mam przejechane ok 120 tys. a jaki olej jest to sam w sumie nie wiem bo od czasu jak go kupiłem w komisie to nie miałem takiego problemu.
  
 
przy tym przebiegu możesz jeszcze wlać (nie przejmując się co było wcześniej) 10w40 byle nie lotosa. BP jest tanie w zakupie a poza tym to jest to samo co mobil (rozlewane w tej samej fabryce) tyle że tańsze. officjalnie leją castrola.
  
 
lampka oleju to raczej pokazuje że coś jest nie tak z ciśnieniem oleju a nie ze jest za mało oleju (chyba ze ktoś ma taki czujnik ale to osobna lampka jest)
  
 
Hm....ale ona sie tylko zapala w tych dwóch wypadkach. A tak to nie mam żadnych "alarmów" że cos jest nie tak. Musze najpierw bagnetem sprawdzić poziom bo nawet jeszcze tego nie zrobiłem
  
 
wodzu kabelek od czujnika dobija ci gdzieś do masy . i przez to świeci trzeba by go wymienić albo porządnie zaizolować .
ja jeżdżę na lotosie semi/10w40/ i nie ma zastrzeżeń . a jeśli wasze cacka pożerają olej wystarczy wymienić uszczelniacze zaworów w głowicy i po bólu
  
 
Hehe słowo pustynia dobrze odzwierciedla to co mi pokazał bagnet dzisiaj Dzięki za odzew ludziska