Czy ktoś wie jak ustawić rezerwe w butli LPG....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś wie jak ustawić dokładnie rezerwe w butli LPG?? Bo w serwisie mi powiedzieli że to jest niemożliwe bo cewka która jest tam zamontowana zakłóca działnie czujnika!! Co wy na to??
  
 
Moze byc taki problem ze pole magnetyczne cewki elektrozaworu jest silniejsze od pola magnesika w wielozaworze.Robilem kiedys taki przypadek w aucie sasiada ale teraz to juz nie pamietam co pomoglo.Bodajze wkrecilem czujnik o pare obrotow blizej magnesa.Mozna sprobowac obrocic elektromagnes obudowa z blachy w strone czujnika dla zmniejszenia dzialania pola(maly ekran magnetyczny).
  
 
Witam
Jak zakładałem gaz w Omedze zależało mi by butla była w kole co niestety pomniejszało znacznie dystans jaki mogłem na niej pokonać, jednak jak pogadałem z gazownikiem który mi to montował powiedział że podniesie pływak, co zmniejszy rezerwę co też zrobił i działa. Nie odbija wprawdzie jak wcześniej ale czuć że już jest full podczas tankowania, tak więc jest możliwe obejście zabezpieczenia...
PZDR Vincent
  
 
Ekhm, Vincent nie zrozumiales o co chodzi.
Z ta cewka to moze byc prawda, ale pobaw sie tym plastikowym czujnikiem. Jednak zapewniam Cie, ze to sie co jakis czas rozregulowuje. Musisz po prostu nauczyc sie jezdzic na licznik.
  
 
Ja nie mam wcale czujnika i spokojnie można jeździć na licznik-najpewniejsza metoda pod warunkiem że wiesz ile wynosi spalanie.
  
 
Dawno już sobie odpuściłem "okiełznanie" tego wskaźnika żadne magnesiki ustawianie doświadczalne itp nie zdały egzaminu, jeżdżę na licznik, a jeżeli mi zabraknie wcześniej LGP to przełączam na PB i dalej w drogę
  
 
Dokladnie jak pisze GDA jazda na licznik jest the best + troche waszki w baku coby do stacji lpg dojechac

pozdr
  
 
Paliwko zawsze musi być ,co by sie pompka nie zatarła
  
 
Łeee, gdzie musi to musi być , ale w mechasnicznych pompkach nie bardzo ma się co zatrzeć. Chyba, że membrana pęknie z tęsknoty na kroplą benzyny
  
 
Hehe za to u mnie pływak nigdy się nie przetrze
  
 
Witam
Widać źle zrozumiałem pytanie.
Jeśli chodzi o wskaźnik jaki mam na przełączniku to faktycznie jest do niczego. Jadąc ciągle kilkaset km bez postoju potrafi wcale się nie zaświecić czerwona lampka "sygnalizująca "rezerwę". W mieście pełni jedynie rolę choinki A tak naprawdę to też podstawą jest licznik km który zawsze zeruję przy tankowaniu...
PZDR Vincent