Zalup uszkodzonego nowego Yarisa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam możliwośc kupienia Yarisa uszkodzonego podczas transportu.
Podobno uszkodzeniem jest wybita szyba czy nawet całkiem stłuczona plus ewentualne uszkodzenia powłoki lakierniczej przez drobiny szkła.
Nie znam jeszcze upustu jaki bedzie na ten samochód.
Opłaca się go brać?
Niewiadomo jak będzie z gwarancją.
POradzcie coś
  
 
Zalezy wszystko od upustu.

Auto wziasc, bo warto. Gwarancje napewno bedziesz mial, poniewaz jest to szkoda transportowa. Auta w ostatnich czasach zaczely byc transportowane pociagami..i chyba rzucaja nimi tam miedzy peronami, ze sa tak po uszkadzane albo tak czesto.
  
 
Cytat:
2004-01-08 11:44:04, Krasnoludek pisze:
Mam możliwośc kupienia Yarisa uszkodzonego podczas transportu.

Opłaca się go brać?
Niewiadomo jak będzie z gwarancją.



Znajomy 2 lata temu kupil nubire z salonu po gradowaniu (niewielkim) i oplacalo sie. ZAplacil duzo mniej
Wszystko zalezy od ceny
A szyba to Pikus
  
 
z tego co wiem to jacyś wandle upatrzyli sobie jak jechały pociągiem i rzucali w nie kamieniami
upust na jaki moge liczyc to max 2000pln
  
 
ok ale DU i gradobicie to raczej inne uszkodzenie niz wybita szyba ..... a takie uszkodzenie to faktycznie pikus ...., a DU dawało upust nawet 7 tys
  
 
Przy takiej cenie musisz dokładnie obejrzeć ten samochodzik, bo 2000 to troszke mało jak na uszkodzony samochód, może lepiej dołożyć i cieszyć sie pelnosprawnym. Obejrzyj i dopiero wtedy podejmij decyzje
  
 
Cytat:
2004-01-08 12:16:47, Krasnoludek pisze:
z tego co wiem to jacyś wandle upatrzyli sobie jak jechały pociągiem i rzucali w nie kamieniami
upust na jaki moge liczyc to max 2000pln




Tylna szyba do Yarisa kosztuje ok. 1300zl brutto..malowanie tylnej klapy ok. 300-400zł. wiec na gotowe ok. 1600-1700zł.

I teraz pytanie dostajesz to auto o 2000zł mniej ale juz z naprawionymi uszkodzeniami, czy dostajesz auto tansze o 2000zl ale z uszkodzeniami i musisz naprawic we wlasnym zakresie???
Bo jesli wersja 1 to sie oplaca...wersja 2 niewchodzi w rachube.

p.s. wybicie tylnej szyby nie jest az tak strasznym uszkodzeniem auta zeby cokolwiek mialo byc zlego z nim..ale ogladnij go dobrze.
  
 
jako że jestem laik w tych sprawach zabiore ze soba kogoś kto ma to w jednym palcu i od razu wypatrzy rózne niespodzianki (mam taką nadzieje)
  
 
rozumiem że upust już po wstawieniu nowej szyby?
niewielki ten upust... ale dodatkowy, tak? czyli oprócz tego co dają za 2003 rocznik
  
 
podobno jako dodatkowy ale szczegóły bede znał jutro lub w poniedziałek to przedstawie
  
 
bo jak nie, a są jeszcze jakies uszkodzenia lakieru, to nie warto....
  
 
heh jak ma niewielkie uszkodzenia powłoki lakierniczej to nie będziesz miał gwarancji na lakier. Ale najlepiej dopytaj się osobiście.
Jeżeli przy sprzedaży napiszą ci w papierach że miała uszkodzenia lakieru to stoisz na straconych pozycjach.
Tyle że z drugiej strony to nie polonez (nie ubliżając użytkownikom)że blachy lecą.
  
 
Yarisy z rocznika 2003 sprzedawane są w cenach od 33.xxx zł, minus 2.000 zł to chyba mimo wszystko nieźle. Oczywiście jeśli autko jest po naprawie, to bierz i nie myśl, jeśli nie, to ... wszystko zależy, jednak nie sądzę żeby wciskali niepełnowartościowy produkt jako nowy.
  
 
upust na yarki jest tym mniejszy im bogatsza wersja

base 5,6 %
terre i terra plus 4% lub 4,1 % ( zalezy od dealera)
luna 3%
sol 2%
od ceny
tak gdzieś się doszukałem mykając po sieci
  
 
Cytat:
2004-01-08 13:25:08, JJasiek pisze:
heh jak ma niewielkie uszkodzenia powłoki lakierniczej to nie będziesz miał gwarancji na lakier. Ale najlepiej dopytaj się osobiście.
Jeżeli przy sprzedaży napiszą ci w papierach że miała uszkodzenia lakieru to stoisz na straconych pozycjach....



Nie straci gwarancji na powloke lakiernicza jesli zrobi to w autoryzowanym serwisie lakierniczym. We Wrocławiu serwis balcharsko-lakierniczy autoryzowany Toyoty udziela rowniez gwarancji nie naruszajace to gwarancji ogolnej Toyoty.

Pozdrawiam
  
 
Ja bym się nie zgodził na 2 tys. obniżki. To za mało. Wziąłbym raczej egzemplarz droższy o 2 tys. ale bez uszkodzeń. To już jest zawsze jakieś ryzyko. Takie samo ryzyko mam kupując używany od jakiegoś gościa, a jest to dużo, dużo taniej. A po to kupuję w salonie i płacę słono, żeby mieć 100% pewności, że wszystko jest w stanie idealnym.
  
 
tj RABAT/UPUST sorry, ale nie zawracaj sobie dupy -------------- zart
  
 
ja bym sie nie pakowal w to... skoro wandale rzucali kamieniami to nie mozliwe zeby trafili tylko w szybe - beda pewnie inne miejsca uderzenia. nawet jesli samochod bedzie naprawiony to 2000 sam w sobie stracil na starcie za te usterki. dodatkowo jesli jechal tym pociagiem dalej bez szyby to jakis snieg czy cos napadalo do srodka i mogl sie niezly syf zrobic - zeby sie nie okazalo potem ze szyby paruja nawet w lato przy pieknej pogodzie
  
 
Cytat:
2004-01-08 18:10:17, MarQs pisze:
ja bym sie nie pakowal w to... skoro wandale rzucali kamieniami to nie mozliwe zeby trafili tylko w szybe - beda pewnie inne miejsca uderzenia. nawet jesli samochod bedzie naprawiony to 2000 sam w sobie stracil na starcie za te usterki. dodatkowo jesli jechal tym pociagiem dalej bez szyby to jakis snieg czy cos napadalo do srodka i mogl sie niezly syf zrobic - zeby sie nie okazalo potem ze szyby paruja nawet w lato przy pieknej pogodzie


Racja.
Ja, jako niestety nauczony przykrym doswiadczeniem (Yarek serwowany a la ASO Knedler) moge powiedziec, ze to co mowia
handlowcy trzeba podzielic przez trzy i jeszcze kilkukrotnie pierwiastkowac.
Jesli moglbym doradzic, to powiem ze te dwa kola "obnizki" nijak
sie maja do pozniejszych potencjalnych klopotow. Tym bardziej, ze
masz mozliwosc kupienia Super Nova Salonova ze znizka, bo seria
zeszloroczna...

Pozdr.
  
 
Darus tu się z tobą nie zgodzę.
Nie tracisz gwarancji jeśli masz stłuczkę i robisz u nich w ramach ubezpieczaenia.
Jeśli ci sprzedają samochód jako niepełnowartościowy ze względu na lakier to teraz mogą mówić co tylko zechcesz, ale później weryfikacja nastąpi w sądzie i co powiesz że mi obiecali gwarancję.
Wszystko musi być jasno na papierze.
No i tak jak pisali koledzy wcześniej. Auto lakierowane straci od razu na wartości (ile tego nie wiem ).