Katalizator spalin

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moj sasiad ma honde civic z 92 roku, od jakiegos juz czasu uzywa benzyny olowiowej, mowil ze byl na przegladzie i ze przeszedl test spalin. Czy faktycznie uzywanie benzyny olowiowej do samochodu z katalizatorem moze obyc sie bez zadnych konsekwencji? Mialam kiedys twingo i on sobie nie pozwolil wlac benzyny olowiowej do baczku
  
 
Widocznie wydal jawna wojne swojemu katalizatorowi...
A swoja droga gdzie jeszcze sprzedaja etyline ?
Czyzby rosyjska benzyna???

Pozdr.
  
 
bierze od kogos benzyne ktora jest podobno uzywana do kosiarek, chyba ze oni tez maja bezolowiowa

Pozdr
Monika
  
 
To po co mu taki cud techniki jak Civic
Kupil by sobie Kawasaki Masahuku i basta !!

Pozdr.
  
 
Cytat:
2004-01-10 22:54:29, Irek-Yaris pisze:
To po co mu taki cud techniki jak Civic
Kupil by sobie Kawasaki Masahuku i basta !!

Pozdr.



Przecież w Hondzie silniki tak wysoko się kręcą, że świszczą jak kosiarki, to i koleś odpowiednie paliwo leje
Pozdro.
  
 
brawo dla tego pana mam nadzieję że katalizator bardzo szybko padnie i zapłaci jełop za wymianę jak za zboże

civic to nie kosiarka, patrzcie jaki oszczędny, na auto miał kase ale na tankowanie to już nie, zaraz przypomina mi sie jedno miasto gdzie coś takiego spotkałem, nie napiszę nazwy aby nikogo nie obrazić ale pewnie i tak większość się domyśli, co ludzie wpieprzają chleb z margaryną, na obiad same ziemniaki ze śmietaną ale na podjeździe stoi nowa beemka.
  
 
Taaa, niech sobie bio-tegotamtego nalewa. Przynajmniej bedzie w
zgodzie z ideami Miłomściwie Panujacych... Zarznie sobie silnik,
to trafiony katalizator juz nie rzutuje. Jak rznac glupa, to na max...

Pozdr.

[ wiadomość edytowana przez: Irek-Yaris dnia 2004-01-11 17:52:15 ]
  
 
Szkoda słów na głupote
  
 
Swoją drogą Japońce robuią dobre samochody. Może niedługo zaczną ludzie na benzynie do zapalniczek jeżdzić. Szkoda słów a kata to i tak ma do wywalenia
  
 
co do kosiarki to dawno dawno temu byl watek poswiecony czesciowo mojej kosiarce (honda) i musze powiedziec ze producent wrecz ostrzega przed wlaniem benzynki olowiowej a co sie tyczy tego goscia to jak on wlewa to paliwko przeca nie da sie "pistoletu "wlozyc do wlewu zbiornika - prucz katalizatora padnie jeszcze lambda ,zaworki itd.
  
 
Eee, do Hondy to niech leje co chce, gdyby to była Toyota, oooo to co innego.
  
 
Ciekawe jak on to leje, z bytelki chyba, albo przez lejek. Na stacji nie mógłby zatankować, ponieważ samochody z katalizatorami przystosowane do benzyny bezołowiowej mają węższy wlew do baku - pistolet od dystrybutora z benzyną ołowiową nie daje się tam wsadzić. Ale Polak potrafi
  
 
Watpie w to ze wlewa paliwo z olowiem.Takiego paliwa juz nigdzie nie dostanie poniewaz nikt nie produkuje czteroetylku olowiu.Do kosiarek moze wlewaja srodek chemiczny dostepny na stacjach benzynowych a nawet widzialem to w serwisie toyoty.Zastepuje on zwiazki olowiu i nie powoduje zapychania katalizy.
  
 
Cytat:
brawo dla tego pana mam nadzieję że katalizator bardzo szybko padnie i zapłaci jełop za wymianę jak za zboże
civic to nie kosiarka,



Hmmm... Kosiarka, ktorej czasem uzywam pracuje na bezolowiowej 98, bo tak jest w instrukcji...
A co do kata, to jak sie uprzec, to i bez niego przejdzie
badanie.

  
 
Cytat:
Crit pisze:
zaraz przypomina mi sie jedno miasto gdzie coś takiego spotkałem, nie napiszę nazwy aby nikogo nie obrazić ale pewnie i tak większość się domyśli, co ludzie wpieprzają chleb z margaryną, na obiad same ziemniaki ze śmietaną ale na podjeździe stoi nowa beemka.



jakie miasto?! w całym kraju sa tacy ludzie