Kolektor pod IDF"y nie mieści się

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stalem się posiadaczem lady z silnikiem z fiata 132 (abarth) Auto stalo od 3 lat pod plotem jednego z warsztatów i zostało mocno rozszabrowane. Ale parę rzeczy ocalało. Mam do tego silnika dwa gaźniki Weber 40 IDE zestaw z fiata 124 spider wraz z kolektorem ale mam problem montażowy. Po pierwsze nie miści się aparat zapłonowy. Jest za wysoki i nie mieści się pod kolektorem. Po drugi serwo hamulca jest za grube i nie mieści się pomiędzu ścianką a kolektorem. Mam malo doświadczenia z tego typu silnikami ale wiem że można dokupić aparat zaplonowy napędzany z wałka rozrządu. Czy ktoś wie jak to wygląda i gdzie to można dostać??

oto moje gaźniki:



  
 
jak to ma wygladac jest na stronie Moja Strona a aparat z walkiem i obudowa walka jest np we wtryskowej wersji fiata 2.0.
  
 
widzę że było by to idealne rozwiązanie dla mnie. muszę poszukać takiego aparatu. powiedz mi jakich filtrów powietrze użyleś?? właśnie szukam czegoś na moje gaźniki.
  
 
filtry kupilem z gaznikami, to byl zestaw do garbuska i zawieral wszystko, mala przerobka i inne dysze i wszystko idealnie dziala, no i to sa nowe gazniki wiec poza polerka i zwezeniem osi przepustnic nic wiecej nie trzeba bylo robic . ale podobno KN robi takie, tyle ze koszt to okolo 500zl za komplet
  
 
udało mi się znaleść aparat zapłonowy ale bez kopułki. podobno można zastosować kopułkę od innego auta. tylko jakiego??
  
 
kopulka to nie problem
problem jest znalesc obudowe i walek z napedem aparatu zaplonowego.
Z tego co widac walezy raczej nie grzebal nic przy serwie ?
Nie wiem jak tam w ladzie ale widocznie problem bedzie
  
 
lada to chybaq to samo co fiat 124 spider. tzn zawiecha i plyta podlogowa, a tam pasuje taki zestaw gaznikow to i do ladzianki powinien podejsc. jednak nie jestem pewny.
  
 
okazało się że kopułka to jest problem. po prostu nie ma. podobno można jakąś Bosha dobrać. Na razie nie mogę przez to odpalić silnika.
  
 
Jakbys mial Wielkie problemy z dostaniem ow kopulki
to pokaz mi fotke jak wyglada
i postaram Ci sie ja kupic w sklepie.
Jak kupowalem koledze i dokladnie nie wiedzialem jaka
to mi gosciu wyciagnal chyba wszystkie rodzaje i z tego co pamietam to byly wszystkie mozliwe.
  
 
w tym właśnie problem że niewiem jak powinna wyglądać. kupiłem na oko za grosze na giełdzie i okazało się że jest odrobinę za szeroka.