Pożądającym wiedzy i poszukiwaczom

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy już to widzieliście... Całkiem ładna i szczegółowa baza danych o mniej lub bardziej egzotycznych odmianach Toyot wszelkiej maści:

http://english.auto.vl.ru/catalog/toyota/

Jak na ironię nie ma tam Avensis... ...ale może ktoś się ucieszy, bo jest co poczytać i pooglądać.

[ wiadomość edytowana przez: Aveuser dnia 2004-01-14 08:44:11 ]
  
 
to sprawdz Toyote Caldine!! To model odpowiednik Ave a wczesniej Cariny w europie!! Tylko silniki lekko ladnijesze mieli chlopaki! Na przyklad 2.0 16v na TURBINIE! Ponad 200 KM i 4x4. Takie dziwolagi! Poszukaj w sieci sobie 'Caldina'. Naprawde interesujacy samochod!
Plecam z reszta wszystkim wlascicielom Ave!!
pozdrawiam i nie wsciakajcie sie zbytnio czytajac o ich silnikach))
  
 
no na przyklad Caldina z 2002, najnowszy model, ma 2l silnik wlasnie z turbo doladowaniem i moc ok 260KM!! I oczywiscie 4x4))))) No a jakie nadwozie..... Pomazyc.... i popatrzec na www.toyota.co.jp/toyopet/sp/cal_sp/style.html
chyba ze ktos umie czytac po japonsku!
  
 
Witaj Aveuser,

Dotarłeś do strony którą już kiedyś podawaliśmy sobie na Forum (tzn. moja skromna osoba ją podała ). Cieszę się, że są u nas w Klubie "szukacze" i "poszukiwacze"

Poprzednia Ave to Caldina jak słusznie zauważył Lenny, należy jednak na sprawę popatrzeć inaczej. Japońska Caldina to versja kombi modeli znanych w Europie jako Carina, potem Avensis. Najnowsza Caldina rocznik 2002, nie ma odpowiednika po za Japonią.

Pozdrówka
  
 
niestety nie ma odpowiednika.....
  
 
Cytat:
2004-01-14 11:34:25, jackal pisze:
Poprzednia Ave to Caldina jak słusznie zauważył Lenny, należy jednak na sprawę popatrzeć inaczej. Japońska Caldina to versja kombi modeli znanych w Europie jako Carina, potem Avensis. Najnowsza Caldina rocznik 2002, nie ma odpowiednika po za Japonią.



Przy czym ta starsza też dość znacząco się różni (to samo nadwozie, silniki i pewnie zawieszenie, ale reszta zupełnie inaczej, włączając w to także niektóre elementy nadwozia... jak np. światła, na które chętnie bym się zamachnął, bo są "gładkie", do tego inne zderzaki, w niektórych wersjach wloty na maskach, btw jedne z ładniejszyh jakie widziałem itd...)
  
 
Cytat:
2004-02-05 11:42:58, Aveuser pisze:
Przy czym ta starsza też dość znacząco się różni (to samo nadwozie, silniki i pewnie zawieszenie, ale reszta zupełnie inaczej, włączając w to także niektóre elementy nadwozia... jak np. światła, na które chętnie bym się zamachnął, bo są "gładkie", do tego inne zderzaki, w niektórych wersjach wloty na maskach, btw jedne z ładniejszyh jakie widziałem itd...)



Masz rację, choć to już kwestia szczegółów i wymagań poszczególnych rynków. Bazą dla tych wózków był jeden i ten sam model auta.

Nawet modele sprzedawane pod tą samąnazwą (np. Corolla) mają różne szczegóły (reflektory, radio-CD, zegary, spojlery) w zależności od rynku. A czasami ten sam model sprzedawany jest pod różnymi nazwami (Corolla/Run-X; Yaris/Vitz; Platz/Echo).

  
 
Tak czy siak info o Avensis jakąznamy tam nie ma