Ograniczenia w przeróbkach samochodów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wszystkie świadectwa homologacji wydane do 15 stycznia zachowają ważność w zakresie, na jaki zostały wydane – mówi wchodzące dziś w życie rozporządzenie ministra infrastruktury. Według nowych regulacji, samochody osobowe w wersji nadwoziowej hatchback nie mogą być przebudowane na samochody ciężarowe i tym samym nie uzyskają świadectwa homologacji jako samochody ciężarowe.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zakaz ten dotyczy wersji nadwoziowych: sedan, coupe, kabriolet i będzie nadal obowiązywał.

  
 
Kombi mogą?? jakieś ograniczenia są co do ładowności(czyli od jakiej czy cóś)?? masz linka do ustawy jackal?? pozdr
  
 
Linka nie mam, trzeba poszukać w necie, kiedyś coś jużo tym było.

A termin wydawania homologacji mija dzisiaj
  
 
To ciekawe jak teraz będą traktować liftback'...
Chociaż durne urzędasy pewnie nie widzą różnicy...
  
 
Cytat:
To ciekawe jak teraz będą traktować liftback'


heh moge dla przykladu podac ze mojego liftbacka potraktowali jako hatchbacka
Wszystko mozwile
  
 
Cytat:
To ciekawe jak teraz będą traktować liftback'


heh moge dla przykladu podac ze mojego liftbacka potraktowali jako hatchbacka w dowodzie rejestracyjnym
Wszystko mozwile
  
 
Cytat:
2004-01-15 17:53:12, CarinaGTI pisze:
mojego liftbacka potraktowali jako hatchbacka w dowodzie rejestracyjnym



A ja mam wpisane: "silnik 1.6 kat.", a paliwo "etylina". Plus kolor "szaro-popielaty" zamiast "srebrny", ale to chociaż się zgadza po kilku tygodniach omijania myjni.

A w temacie: dawniej, kupionego używanego samochodu z homologacją osobową nie można było przerobić na ciężarówkę, ale odwrotna kombinacja była możliwa. Czy teraz też?
  
 
w ostatnim Auto MOTO jest artukuł o tym problemie i o karach za brak OC i co bedzie po 1 maja br z AKCYZA na auta uzywane..... i nowe