Procedura zamówienia samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moze to dziwne ale czy możecie mi powiedzieć jak u was wyglądała procedura zamówienia samochodu??
podpisywaliście jakies papierki ??
itd
  
 
Ja to robiłem tydzień temu i procedura była taka:
- wybierasz samochód (model,il.drzwi,wersja wyp.,silnik,metalik czy nie, dodatki) uzbrojony w taką wiedzę idziesz z dowodem osobistym i kartę kredytową ( lub też z 3.000-. zaliczki!!! ). Wybierasz sprzedawcę, on wszystko wypisuje ( Twoje dane, jakieś głupie pytania dotyczące Twojego stanu cywilnego, wykształcenia itp. - jest to podobno potrzebne! ) Czytasz umowę, tylo sprawdź bo od 15 kwietnia drożeją np. Corolle o 1.000-. i to musi być ujęte w tym co podpisujesz! Oczywiście "prosisz" o jakieś rabaty,darmowe akcesoria itp. - dają. Potem podpisujesz chyba w 2 miejscach, płacisz te 3.000-. dostajesz wydruk komputerowy i jesteś już szczęśliwy. A i jeszcze trzeba mu powiedzieć czy kupujesz za gotówkę czy na kredyt! Poczytaj o tym! Wszystko miło i przyjemnie.
  
 
hmm no to ja miałem tak
w poniedziałek wysłałem fax że zamawiem taki a taki
we wtorek pojawiłem się w salonie u człowieka z którym rozmawiałem ustalilismy jakie dostane wyposażenie gratis (na gębe nie ma nic spisanego a dużo dostałem ) dostałem numer konta na który musze wpłacić 2500 zaliczki i numer transakcji i koniec nic nie podpisywałem

dziwne hmm
  
 
ja pamiętam że zostawiłem 1000 zł zaliczki
  
 
Napewno musisz dostac umowe kupna pojazdu , jeden egzemplarz dla Ciebie. Zaliczka jest napewno obowiazkowa a jej suma jest zalezna od modelu auta i jego wyposazenia..bo jesli wybierzesz dizwny model z dziwnym wyposazeniem to musza sie zabezpieczyc ze nie wtopisz ich z tym
  
 
Cytat:
2004-01-22 21:17:43, Krasnoludek pisze:
i koniec nic nie podpisywałem
dziwne hmm




No powiedziałabym bardzo dziwne , przecież obie strony muszą mieć jakaś umowę a jak dadzą Ci samochód z wyposażeniem (lub innym kolorze), jaki nie zamawiałeś to jak im to udowodnisz jak nie masz tego na piśmie . Będą mogli Ci wcisnąć, co będą chcieli.

Pozdrawiam
Katka

  
 
Tak jak pisze Katka, umowa musi być.

Oprócz argumentów Katki, dochodzi jeszcze kwestia daty dostawy, jak im udowodnisza bez umowy, że przekroczyli termin i nie wywiązują się z umowy ???
  
 
Ja również po ustaleniu modelu, rodzaju wyposażenia, koloru wpłaciłam zaliczkę (2000 zł), co zostało odnotowane na umowie kupna. Poza tym na umowie była wpisana pełna cena samochodu i termin dostawy. Podpisałam dwa egzemplarze, jeden został w salonie, drugi dostałam dla siebie.

Krasnoludek, idź do dilera jeszcze raz i zapytaj, dlaczego nie podpisaliście umowy! Bez papierka nie ma dowodu na zawarcie jakiejkolwiek umowy!
  
 
Dla mnie też to troche dziwnie wyglada że nie dostałeś żadnego śwista potwoierdzajacego zamówienie na samochód, dla twojego dobra pilnie wyjaśnij tę sprawę z dealerem, no chyba że ów fax im wystarczy, ale ty zpostajesz bez żadnego dokumentu
  
 
Też dostałem umowe, którą oczywiście dokładnie sprawdziłem, czy napewno dostanę to co chcę. Gratisków nie było w umowie. Tylko auto i jaka cena i jaka zaliczka oraz termin dostawy.
  
 
zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami... ale u mnie na umowie jeszcze spisali te gratisowe rzeczy które wywalczyłem... a reszta to jak już pisze niżej...
  
 
Słuchajcie a napiszcie mi jakie gratiski wywalczyliście i gdzie, bo właśnie jestem na etapie walki o bonusy.
  
 
Ja akurat zamawiałem w "Carolina Car Company". Brałem kredyt i 3.5% bierze prowizję bank - wywalczyłem zniżkę do 0,5; dywaniki,żarówki, nakrętki zabezpieczające koła i wykładzinkę bagażnika dostałem gratis, niestety ceny samochodu nic nie chcieli obniżyć , ale za to dali duży rabat na robociznę przy dodatkowych zabezpieczeniach i jedno dali też gratis. Chciałem jeszcze wywalczyć zniżkę na ubezpieczenie, ale cena pakietu jest podobno nie negocjowalna! I tyle. Tyle udało mi sie "wyprosić". Klimy nie chcieli dać,chipa i zimówek też - małpy
  
 
Carewicz, poszukaj na forum, to już było.


Na wszelki wypadek: znizki raczej nie dostaniesz, ale można dostać gratisy. Ja dostałem wykładzinki i alarm, później miałem zniżkę na załozenie klimy i blokady. Auto Podlasie w Siedlcach.