Corolla-lubi golnąć???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Napiszcie proszę kilka słów na temat spalania.
Czy Corolla 1,4 sedan lubi golnąć, oczywiście wszystko zależy od sposobu jazdy, zakładamy, że jeżdzę rozważnie (nie znaczy, że od świateł do świateł na luzie) ale sprawnie. Napiszcie czy da się przeżyć z Corolką, czy musimy zamieszkać na stacji lub brać drugi etat.

DZIĘKI
  
 
mam goraca prosbe- nie to bym sie rzucał czy cóś ale na każdym forum istnieja pewne reguły i np., regulaminy-serdecznie zapraszam do zajrzenia a pozniej do nadawani watkow, i na przyszlość poszukaj wpierw w archiwum np. na technicznym czy twoj problem (ktory chcesz zamiescic) nie byl ciut wczesniej-kilka kartek wstecz chociażby, poza tym wyszukiwarka tez jest!! i ostatnie staraj sie wpisywac wszystko do jednego watka (tematu) ntak bedzie i łatwiej dla nas i dla ciebie
pozdr
  
 
CarinaGTI dobrze prawi

Chyba wystarczyło wrzucić jeden wątek o corollce 1.4 sedan, zamiast czterech czy ile ich tam już jest, choćby dlatego, że przecież sam potem będziesz musiał tych wszystkich wątków szukać żeby zobaczyć czy ktoś Ci czegoś nie napisał

Cytat:
poza tym wyszukiwarka tez jest!!


No z tą wyszukiwarką to jakoś tak dziwnie jest... bo mam wrażenie że nie znajduje wszystkiego... zresztą ostatnio też był topic o tym.

No a co do Twojego pytania to może znajdziesz coś ciekawego w dziale "Oceń swoje auto" na autocentrum.pl (są tam też raporty spalania), a i na motonewsie jest forum o takiej nazwie (ale prawdę mówiąc nigdy na nie nie zaglądałem).
Corollowych snów
  
 
podstawowe dane o corolli znajdziesz np. tu- LINK
  
 
Cytat:
2004-01-25 19:11:06, carewicz pisze:
Napiszcie proszę kilka słów na temat spalania.
Czy Corolla 1,4 sedan lubi golnąć...



Ja mam hatchbacka i zimą (zimówki, sporadycznie ogrzewanie tylnej szyby) komputer pokazuje średnie zpalanie 9 l.
Owszem jak jadę równo 80 km/h na 4 biegu to średnie wychodzi 3-5 l, ale tak się długo jeździć nie da.

Zauważyłem ciekawą zależność - najniższe spalanie przypada na prędkość obrotową ok 3.000 obr/min. Czyli ekonomiczniej jest jechać 80 km/h na 4-ce zamiast na 5-tce i 100 km/h na 5-tce zamiast na 4-ce. Podobnie 60 km/h lepiej jest jechać na 3-ce zamisat na 4-ce. Oczywiście przy przyspieszaniu z takiej prędkości, na niższym biegu, spalanie wsrasta skokowo.

Latem z klimą Corollka pali ok 7,5 l/100 km
  
 
Ja mam 1,6 i przy jeździe mieszanej

lato 6-7 najczęściej 7,5 ale na autostradzie 140 km/h + klima 6,2!
zima 7-8 bliżej 8
  
 
Pewnie,ze lubi. Mam 1.4 i w trasie o długosci ok 180 km, przy szybkosci 120-130 ( w sporej czesci) 6.2-6.4l/100. Po miescie ale na krotkich odcinkach teraz zima nawe 10 przekracza, jednak potrafie wykorzystywac wzniesienia i jazde na luzie, tzn. testowalem - potrafiła wowczas pokazac 4.3l/100. Generalnie w miasteczku ok.8l/100. Nie przykladam do tego wagi...zawsze leje tyle samo za stówe hehe
  
 
No tak, jak zimą jeżdżę oszczędnie w mieście (zmieniam biegi przy 3.000 obr/min) to też schodzę do 8 l, ale co to za jazda

Latem wynik poniżej 7 l/100 km na trasie jest włąściwie standardem, ale zależy jak się jedzie. U mnie przy prędkościach 160-190 km/h chwilowe spalanie wacha się pomiędzy 21-23 l/10 km , ale średnia i tak wychodzi niższa