UE - bez zielonej karty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Od 1 maja kierowcy wyjeżdżający do jednego z obecnych państw Unii Europejskiej i dziewięciu innych krajów europejskich nie będą musieli wykupywać Zielonej Karty, ponieważ wystarczy jednolita umowa ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

Poinformowali o tym przedstawiciele Ministerstwa Finansów na poniedziałkowym seminarium w Warszawie.

Od 1 maja 2004 roku ochrona ubezpieczeniowa z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego będzie obejmować nie tylko Polskę, ale również obecne państwa UE oraz dziewięć innych krajów: Węgry, Czechy, Słowację, Słowenię, Chorwację, Szwajcarię, Cypr, Islandię i Norwegię.

Przepisy te dotyczą samochodów zarejestrowanych na stałe w Polsce. Jak poinformował PAP Mariusz Wichtowski z Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych, obszar ten w sumie będzie obejmować 29 krajów.

  
 
no i bardzo dobrze
  
 
Racja - bez.
Ja mam Zieloną Kartę w pakiecie ubezpieczeniowym za darmo w Hestii. Tylko, ze to dla nowych samochodów.

Pozdrawiam
  
 
ja niedlugo bede mial 4 lata - a wciąż mam pakiet z zieloną w Allianz

ale to malo ważne - dobrze ze to bedzie zbedne (wczesniej juz wiedzialem)

Ale lepiej by bylo gdyby nigdzie nie bylo potrzebne..


mniej paierkow - mniej klopotów
  
 
Darmowe zielone karty w pakietach ubezpieczeniowych, to niezła podpucha. Też mam taki pakiet, ale jak dostałem od nich fakturę, to było wyraźnie napisane, że zielona karta miała jakąś tam cenę, którą oczywiście oni "ukrywają" w cenie pakietu.
  
 
No wreszcie cos optymistycznego po czesci z rynku ubezp. tylko czy czasem i tak sobie ubezp. nie "odbiją" tego w innej dziedzinie np. OC lub AC Bo przecież żyjemy w Polsce
  
 
Jakieś 6 dni temu podpisywałem umowę na pakiet OC, AC i już mi agent powiedział. że zielona Karta ważna będzie tylko do 30 kwietnia.....
  
 
Mój concept car ma 12 lat i w PZU dostaję Zieloną Kartę za darmo, o
Może dlatego, że sprytnie rejestruję samochód na teścia, który ma max. zniżki ubezpieczeniowe - chyba 60% to jest teraz (to raz) i mieszka w Kielcach, czyli 2 razy mniejsze ubezpieczenie niż w Wawie (to dwa)
  
 
Cytat:
2004-01-27 08:59:58, Lwiecz01 pisze:
...sprytnie rejestruję samochód na teścia, który ma max. zniżki ubezpieczeniowe - chyba 60% to jest teraz (to raz) i mieszka w Kielcach, czyli 2 razy mniejsze ubezpieczenie niż w Wawie (to dwa)



Wystarczy zmienić firmę ubezpieczeniową i nawet bez zniżek może wyjść 50% tego co w PZU
  
 
Jackal - zamieniam się w... we wzrok
  
 
To ja już nie mam pojęcia czy dobrze wybrałem! Będzie to mój pierwszy samochód ( więc bez ulg ) - już nie od ojca hehehehe
Zameldowanie w Wawie no i cena samochodu

A Hestii chcą ode mnie 4000-.

Byłem też w PZU i tam chcą o prawie 1.600 -. więcej!!!!!!!!!!!!!!!
Barany.....
O ubezpieczeniach na telefon to nawet nie myślę...
Może ktoś miał podobny problem co ja teraz? Jak tak to jak go rozwiązał?

P.s - czy ktoś z Was jeździ Ts i często przebywa na ulicy Bielańskiej? Bo ja tam mieszkam iczęsto widzę tego srebrnego "diabełka"

  
 
Co do ubezpiecznia miałem podobny problem. Zero zniżek i Warszawa. Oto co wyszło (AC+OC+NW+ZK). Wartość samochodu 66200 PLN:
Hestia - 4 173,50 zł
Link 4 - 4 473,37 zł (i chcieli 2 niezależne alarmy)
Allianz i PZU ponad 5000 zł
Warta ponad 6000 zł
No i wybrałem Hestię. Próbowałem w Samopomocy ale tam nie chcieli ubezpieczyć samochodu wartego więcj niż 60000PLN.
Nie wiem gdzie może być taniej.

  
 
Dzięki
  
 
Jeszcze jest Filar, jak chcesz, to mogę podać kontakt do koleżanki (powołasz się na mnie i Cię pięknie poinformuje o wszystkim), ale nie wiem czy mają konkurencyjne stawki... szczególnie w stolnicy.

Jackal ---> napisz lepiej jak załatwić takie taniutkie ubezpieczenie ???
  
 
Od ręki cen nie podam, zresztą przy nowych samochodach diler powinien proponować korzystne pakiety, dużo tańsze niż standard.

Pamiętam, że parę lat temu, ubezpieczenie mojego samochodu w PZU z dużą zniżką (bodaj 40%) kosztowało tyle co u innych standard. Wybrałem tamtą firmę - PBK TU - teraz nawet nie wiem czy ta firma istnieje. Potem przeskoczyłem do Samopomocy, ale to było autko już kilkuletnie.