PIERD****E URZĘDASY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A dzieki qrwde mać kolejnej inteligencji urzedasow(jak narazie prowadzone pilotażowo jedynie w miastach wojewodzkich)
zdejcia do prawo jazdY sa wykonywane ZA DARMO!!! w urzedach rejomowych- pograzy to m.in. nie tylko moj interes rodzinny- qrwa mac kolejna dzida w plecy od popaprańców,(ok. 50% dochodu kazdego zakładu fotograficznego sa to zdjecia do dokumentow) mi juz rece opadaja i zatrudnie Bin Ladena by w tym porąbanym kraju porządek zrobił
Artykuł uikazał się w Gazecie Wrocławskiej z dnia 30.01.2004r.
Spowoduje to że każdy zakład bedzie musiał najprawdopodobniej zwolnić po jednym [pracowniku- czyli przybędzie nam w skali polski kolejne patre tysięcy bezrobotnych i gdzie tu logika??
  
 
s;yszalem o tym ale nadal obowiazuja przepisy ktore mowia ze trzeba do podania o prawko dolaczyc zdjecia

wiec ludzi dolaczaja jakies stare zdjecia bo i tak w prawkch beda miec te zadmowe

a to Polska wlasnie....

wspolczuje koledze ale takei zycie

zeby dobrze zyc to trzeba krac!!taka prawda o naszym kraju
  
 
a kto będzie w takim razie robił te zdjęcia?
  
 
urzednik tylko ciekawe jak beda wychodziły?? i przeciez tez jest potrzebne tło, lampy-by nie było za płaskie oświetlenie. Ktopś na sprzecie fotograficznym zajebuiste kokosy zrobi jak to wejdzie
  
 
A po drugie to pewnie sporo podrozeja te prawa jazdy. Nie dosc ze teraz strasznie ma podrozec sam kurs na prawo jazdy i bedzie wydluzony to teraz jeszcze to. Szkoda słów.
  
 
w stanach tez tak jest ze robia zdjęcia w urzedach i jakoś nie mają problemów z jakością zdjęć i prawo jazdy dostaje sie od reki.
Ceny praw jazdy pewnie pójdą w góre i zakłady fotograficzne dużo stracą tok to q .. u nas ostatnio jest!

IMO mnie osobiście szlak trafia jak mam sobie zrobic zdjęcie, bo ceny w różnych zakałdach różnią sie nawet o 100%
  
 
CarinaGTI, chyba jednak troszkę przesadzasz, w końcu prawo jazdy to nie jedyny dokument. Nie wiem też jak to akurat ma się do ceny, bo się tym nie interesuję, ale patrząc z punktu widzenia klienta, rozwiązanie jest wygodne i kropka, a do tego co by nie mówić, na prawach jazdy i tak żadnego kunsztu fotograficznego za grosz nie widać, bo jaka jest jakość reprodukcji każdy już chyba wie i byle pstryk walnięty najprostszym aparatem w telefonie komórkowym będzie tam wyglądał tak samo jak znakomity portret wykonany wysokiej klasy sprzętem i zgodnie z wszelkimi kanonami sztuki fotograficznej. Przykre, ale prawdziwe. Sądzę, żę problemem na sugerowaną skalę będzie dopiero kiedy zrobią to samo w przypadku wszystkich dokumentów, tfu tfu...

[ wiadomość edytowana przez: Aveuser dnia 2004-01-31 01:45:09 ]
  
 
nie jedyny ale główny dokument do ktorego są wykonywane zdjecia-uwierz mi,ze wiem co mowie, bo pracuje w tej branzy od 8lat- jakby strukture dokumentow potraktowac jako 100%, to do praw jazdy jest około 60%,20-30%dowod paszport, 10% inne dokumenty, a znajaz polskie realia zawesze jest mowione, ze "pilotażwow" lub "tego prawdopodobnie nie bedzie" lub "nie trzeba bedzie od razu czegos tam robić za cosik placic" a po miesiacu dwoch okazuje sie z tu poierdo***a niespodzianka ze jednak trrzeba, a co tam zwolnie pracownika i zamkne biznes bo przecviez sa takei swietne warunki w Polsce ze moge sobie kredyt wziąźć i otowrzyc new biznes
  
 
Cytat:
2004-01-31 01:38:34, Aveuser pisze:
na prawach jazdy i tak żadnego kunsztu fotograficznego za grosz nie widać, bo jaka jest jakość reprodukcji każdy już chyba wie i byle pstryk walnięty najprostszym aparatem w telefonie komórkowym będzie tam wyglądał tak samo jak znakomity portret wykonany wysokiej klasy sprzętem i zgodnie z wszelkimi kanonami sztuki fotograficznej




Oczywiście że na zdjęciu w dowodzie, czy na prawku niewiele widać oraz prawdą jest że niemal jakikolwiek aparat wykorzystany może być do tego celu. Ale nie można twierdzić że do wykonania zdjęcia nie potrzeba żadnych umiejętności i choć trochę wyczucia estetyki. Spójrz na zdjęcia z automatów! Urzędas - w każdym razie na początku - będzie robił na podobnym poziomie. Później z pewnością będzie lepiej, ale będziesz tylko petentem i fotografujący nie zwróci Ci uwagi na odblask światła na Twoim spoconym czole, czy na sterczący kosmyk włosów. Nie zaproponuje Ci przypudrowania albo zasmarowania jakiegoś syfa, który Ci akurat wyskoczył itd. A u fotografa taki "retusz przed zdjeciem" to niemal normalka. A nawet jeśli fotografujący nie przyjrzy się dokładnie fotografowanemu, to po spojrzeniu na ekran kompa może szybko zrobić drobny i całkiem dopuszczalny retusz. Na coś takiego w urzędzie nie licz nawet.
  
 
Heheh.. tylko po co przyglądanie się, retusze i "make-up" skoro na zdjęciu i tak NIC prawie nie będzie widać, a niejednokrotnie sama reprodukcja wnieść może elementy nie widoczne na "oryginale" cyfrowym czy też nie, np. nadmierne rozjaśnienie wspomnianego czoła. Szczerze, ja sam siebie ledwo poznaję na swoim nowym prawie jazdy, chociaż zdjęcie robione było w cieszącym się bardzo dobrą opinią zakładzie i przez osobę z wieloletnim doświadczeniem. Oczywiście uściślając należy optymistycznie założyć, że skoro dadzą urzędasom jakieś aparaty, to uprzedzą ich, żeby nie robić zdjęcia pod światło -jeśli się do tego zastosują na dokumencie nie będzie różnicy, a mówimy przecież o zdjęciach tylko na potrzeby danego dokumentu.
Hehe.. robi sięstrasznie OT
  
 
Cytat:
Oczywiście uściślając należy optymistycznie założyć, że skoro dadzą urzędasom jakieś aparaty, to uprzedzą ich, żeby nie robić zdjęcia pod światło


eeee...eeee pod jakie swiaatlo??
Aleksowi chodzilo o siwatło z lamp w studio!!
Druga sprawa jest taka że by zdjecia w miare wychiodzily- potrzebne sa podtstawiowe rzeczy ty[pu np. tło i lampy!!! a to sa dodatkowe koszta na ktore urzedy kwiczace z braku kasy ciekawe w jaki sposob bedzie stac
Nawet jak zdjecie bedzie zrobione-tak jak mowisz w bdb zakladzie to i tak przeciez urzedasy po to by zawsze cos spieprzyć -stad nawet i moje wyszlo nie za rewelacyjnie, ale tak jak Aleks mowi sa jakies elem. estetyki
pozdr